Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
 11/100 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem csak a háza után, amit a hitelből épített több adót fizetett, mint amennyit Te az elkövetkező 10 évben fogsz..."


:DDD Hát ez marha jó!


Felvett egy hitelt, ami nem az ő pénze volt. Majd ebből a pénzből házat építet és az építkezés közben az általa felvett pénzből (ami nem az ővé) adót is fizetett.

2014. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
38%

" Azt is elmondták, hogy most

nagyon alacsony az árfolyam, ezért

biztosan emelkedni fog."


Ekkorát hazudni:D

Ilyet nem fog neked mondani egy ügyintéző:D

2014. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van néme szociális érzékem, ezért sajnálom azokat, akik önhibájukon kívül otthontalanok lettel. VISZONT sokan úgy állnak hozzá, hogy amit hitelből megvett az a övé, és nem fizeti a hitelét, pedig ha nagyon akarná, megtehetné. Ilyen pl. mikor egyszer azért álltam a dugóban, mert devizahitelesek AUTÓS felvonulást tartottak... Az én adóim ne a "viszont" után jellemzett embereket segítse, és a bankbetéteimre se azért kapjak alacsonyabb kamatot, mert az állam a bankok szívatásával kampányol!
2014. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
70%

#10

Az adó nem azért van hogy magán emberek tartozásait törlesszék belőle. Főleg ne egy szűk réteget aki saját hibájából tart ott ahol. De ha már így van gondolkozom hogy beköltözök egy devizahiteles házába elvégre az én adómból fizeti a hitelét az állam.

2014. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem a kérdezőt.

Nekem van olyan ismerősöm, aki devizahiteles. 5 millió (!!!) forint hitelt vett fel, egy 8 milliós házra. És most ő is nyújtja a kezét az állambácsihoz. Mert hát ugye hülye bankok, hülye bankárok, stb stb, mindenki hülye, csak ő az áldozat, a tökéletes. Nekem is volt hitelem, de nem devizában, mert UTÁNAOLVASTAM mindennek, nem pedig csak bementem a bankba, és aláírtam az első elém nyomott szerződést. Itt sajnos tényleg az a baj, hogy sokan a dajdajozás miatt vettek fel hitelt, hogy olyan dolgokhoz jussanak, amiket a pénztárcájuk nem enged meg.

Én azért nem segíteném őket, mert ha most kisegíti őket az állam, akkor később megint lesz sok ilyen idióta, aki felvesz hitelt, mert "az állam majd megsegít mint múltkor" alapon.


Azokat nem számítom ide, akik tényleg kalkuláltak, tudták, hogy mivel jár, de megszaladt, és nem bírták már fizetni. Ezek persze kivételek.

De azokat, akik csak dőzsölés, meg nagyobb ház/kocsi miatt vettek fel ennyi hitelt, nem tudom sajnálni. És mindegyikük az államot meg a bankokat hibáztatja....

2014. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
75%

12:

Ott voltál velem? Nem! Akkor honnan tudod, hogy mit mondott? :)

Egyébként így volt, nem szoktam hazudni. És nem minden ügyintéző egy gép vagy az általa nem is ismert külföldi főnök bábja, hanem ugyanolyan emberek, mint mi. Nyilván nem akkor jártam először abban a bankban, mert egyébként is ott vezettem a számlám, de nem hiszem, hogy velem direkt kivételeztek volna.

2014. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
74%

1. nem segítségért könyörögnek a devizahitelesek, hanem a bankok törvénytelen felháborító üzleti magatartásának megszüntetéséért.


2. Minden devizahiteles vissza akarja fizetni a hitelét, mármint annak jogos, és nem uzsorakamattal és árfolyamnyereséggel növelt részét. A kölcsön haszna a kamat. Törvénytelen, és jogtalan az a magatartás, miszerint vételin folyósítják a hitelt, és eladásin követelik. Valamint még az ügyintézési díjat is eladási árfolyamon számítják, mely havi szinten több ezer forint rablás. Ezzel van baj.


3. Vannak emberek, akik nem kapnak segítséget apukától, nem szorítja őket a gyémántcipő, és tudod nem jókedvükből vettek fel kölcsönt.

Logikus lépés volt ezelőtt kb 8-10 évvel kölcsönt felvenni, hiszen annyi volt a törlesztés, mint az albérlet. Az ember joggal gondolta, hogy inkább a saját lovát eteti. Tévedett!

2014. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
86%

"#6: szerinted a devizahiteles nem fizet adót?


Szerintem csak a háza után, amit a hitelből épített több adót fizetett, mint amennyit Te az elkövetkező 10 évben fogsz..."


És az, hogy én esetleg (ráadásul ez csak a te gonoszkodó feltevésed) csóróbb vagyok nála, feljogosítja arra a devizahitelest, hogy amellé a pénz mellé, amit felvett, és reálisan sosem tudott volna visszafizetni, most az én adómból kapjon ingyenpénzt az államtól.

Remek, gerinces egy ember vagy te....

2014. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
55%

"1. nem segítségért könyörögnek a devizahitelesek, hanem a bankok törvénytelen felháborító üzleti magatartásának megszüntetéséért.

"


MI A TÖRVÉNYTELEN, te szerencsétlen???

Az, hogy a szerződésben foglalt feltételeknek MEGFELELŐEN vissza kell fizetni a felvett kölcsönt?

TI KOMOLYAN elvárjátok, hogy első körben a BANK? aztán pedig az ÁLLAM nyomja nektek a zsebetekbe az ingyenpénzt?


Ennél talán nincs is undorítóbb, gyomorforgatóbb förtelem ebben az országban. Komolyan, lassan rosszabbak vagytok, mint a cigány.

2014. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
20%
* ? helyett ,
2014. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!