Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem kéne békén...

Csak szerintem kéne békén hagyni a devizahiteleket?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva felháborító, ami történik. Ahelyett, hogy próbálnánk ösztökélni az embereket arra, hogy egy kapitalista gazdaságú államban kapitalista észjárással gondolkozzanak, megint jön a "hülye voltam de az állam majd segít" kezdetű szólam.


Senkinek nem volt kötelező felvennie azokat a hiteleket. Aki meg felvette, utánanézhetett volna annyira a dolgoknak, hogy megtudja, mégis mi történik, hogyha annak a devizának, amiben a hitelt felvette (pl. svájci frank) és annak, amiben törleszt (forint) elkezd ingadozni a "viszonya".


Nem azt mondom, hogy mindenki bűnös. Ahol a bankok szemetek voltak, ahol a lakhatás került veszélybe, ott persze, hogy menjen a segítség, de talán kicsit másféle módon.


Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz, és nyilván aláírta a papírt anélkül, hogy egy kicsit is utánagondolt volna.


Ha most hagynák az egészet, legalább mindenki megtanulná jó hosszú ideig, hogy meggondolatlanul és tájékozatlanul nem szabad ezekbe beleugrani. Én is sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe kerültek, van is olyan ismerősöm, de ettől függetlenül ezt gondolom.


Nem lenne szabad azt tudatosítani az emberekben, hogy ha van egy kis gond, akkor mindjárt nyújtsák a kezüket segítségért állambácsihoz. Kíváncsi vagyok, ők életük eddigi részében hányszor csaltak adót, hányszor "oldották meg okosba'", hányszor találták meg a módot arra, hogy ezt vagy azt ne kelljen leadózni. De amikor kell a pénz, akkor ez már nem számít.



2014. júl. 2. 12:16
 31/100 anonim ***** válasza:
37%

"2. Minden devizahiteles vissza akarja fizetni a hitelét, mármint annak jogos, és nem uzsorakamattal és árfolyamnyereséggel növelt részét. "


És KI VAGY TE, hogy megmondod a banknak, hogy mi a jogos? Már ne is haragudj, az a jogos, amire olyan hülye voltál, hogy aláírtál. Jogállamban élünk, szerződés van róla. Úgyhogy pofa alapállásba, és örülj nagyon, hogy mi, a többség kifizetjünk majd helyetted, és lett egy "olcsósított" házad/autód. Ennyit tehetsz. Mutogatni ne mutogass másra, pláne ne a bankra, mert eltörik a kezed.

2014. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
72%
Azért arról is meg lehetne nézni egy statisztikát hogy hányan volta kakik még az árfolyam megugrása előtt sem tudták fizetni a hitelt és abból mennyi a jelenlegi ájvékoló "devizakárosult". Szerintem meglepődnénk mekkora lenne az átfedés.
2014. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
70%

"Azért arról is meg lehetne nézni egy statisztikát hogy hányan volta kakik még az árfolyam megugrása előtt sem tudták fizetni a hitelt és abból mennyi a jelenlegi ájvékoló "devizakárosult". Szerintem meglepődnénk mekkora lenne az átfedés."


Sajnos ez is mélyen igaz.

Érdekes, kezdenek jönni a nem "rózsaszín lencsés" hozzászólások. Kezd kiegyenlítődni az erőviszony.

2014. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
37%

Azért a hozzászólásokból és a pontozásokból lehet látni egyet s mást. Aki nem érte egyet a devizahitelesek megsegítésével közpénzből, az fúj csúnya, és le van pontozva.

Én többször voltam szemtanúja a devizások tüntetésének, nekem meg elsőre az jött le, hogy ezek baromi buta emberek. Le lehet pontozni, nem érdekel. Az igenis gyerekes buta, aki állandóan mást hibáztat, de saját maga nem hibás semmiben. Ez a legegyszerűbb. És mielőtt vki jönne: édesanyámnak is volt devizahitele, de kevés, és visszafizette. Soha nem tanult közgazdaságtant, mégis értelmezni tudta a szerződést, és a kockázatot. Ennyi, és nem több. Az nem az én hibám, hogy valaki lusta arra, hogy tüzetesen, az apró betűs részeket is beleértve átolvassa, és értelmezze a szerződést.

Józan paraszti ész, semmi más. Az átlag ember fizetésének majdnem a fele így is már adóra megy el, most akkor még segítsük ki a felelőtlen, buta embereket is.


Nem mondom azt, hogy a bank az szent, de gondolkodni is kéne, mielőtt valaki bankba megy. Ha ez nem megy, akkor ne vegyenek fel hitelt. Pont. Más, aki meg nem devizahiteles, hanem másfajta hitele van, meg le van kakálva, ha nem tudja fizetni, mert mondjuk szerencsétlenség történt a családban. Erről ennyit. Ennyi erővel őket is meg lehetne segíteni. (és inkább még őket segíteném, mint a felelőtleneket)

2014. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
72%

"3. Vannak emberek, akik nem kapnak segítséget apukától, nem szorítja őket a gyémántcipő, és tudod nem jókedvükből vettek fel kölcsönt.

Logikus lépés volt ezelőtt kb 8-10 évvel kölcsönt felvenni, hiszen annyi volt a törlesztés, mint az albérlet. Az ember joggal gondolta, hogy inkább a saját lovát eteti. Tévedett!"


Forinthitel esetleg? :) Azt is lehetett volna választani. Szüleim azt vettek fel, 10 éve ugyanaz a havi törlesztőjük.

És nem csak az vett fel, akinek nem volt pénze. A fókuszban vagy a naplóban siránkozott egy nő, hogy felvettek 10 millió hitelt a 30 milliós házukhoz. Magyarul volt 20 milliójuk kp-ban!!! De nekik az nem volt elég. Nem sajnáltam, remélem, nem baj :)

2014. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
65%

"Forinthitel esetleg? :) Azt is lehetett volna választani."


Van aki abba is belebukik.

Ettől függetlenül én fenntartom amit eddig leírtam, ez a devizahiteles maroktartás, ami most megy úgy gyomorforgató, ahogy van.

2014. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
43%

"A másik meg ez se olyan hatalmas segítség, mert pl aki 2009 ben 7 milliót vett fel devizahitelben az most kb 900 ezret kap vissza. A gond így se lesz megoldva, de legalább segít a pillanatnyi helyzeten."


Há mennyit kapjon vissza? Kapja vissza az egészet, meg még tarthassa meg a házát is? Mi a következő????? Állapítsunk meg számára 300 000 huf életjáradékot havi bontásban, csak mert volt olyan s.eg.gfej, hogy devizahitelt vett fel?


Könyörgöm, egy forintot se kellene visszakapnia. Ez volna az alapállás minden nem elcseszett országban.

Hajrá, Magyarország, így kell itt tesze-toszáskodni!!

2014. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
86%

"Számomra azért felháborító, mert az adózók pénzéből (tehát az én pénzemből is) fizetik ki azt, hogy XY-nak kellett az új kocsi, meg az a 2 szoba még a házhoz,"


Nem tűnt fel, hogy a kormány mindent a bankokra akar ráverni.

A másik, hogy jobb lenne az ország gazdaságának, ha a deviza hitelt teljesen megszüntetnék.

Nincs devizahitelem.

2014. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
100%

# 38

A megszüntetésével nincs gond mivel a magyar népesség értelmileg nincs olyan szinten hogy ezeket meg lehessen hagyni, de akkor az álljon annyiból hogy holnaptól nem lehet felvenni ne pedig abból hogy kifizetik azok helyett akiknek épp nincs kedve fizetni.

2014. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
100%

"A másik, hogy jobb lenne az ország gazdaságának, ha a deviza hitelt teljesen megszüntetnék.

Nincs devizahitelem."


Közép- és hosszútávon mindenképp jobb lenne, ez szentigaz.

2014. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!