Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hurrogják le a Jobbik...

Miért hurrogják le a Jobbik jelmondatát miszerint Magyarország a Magyaroké? Miért ki másé lenne még ha nem a miénk?!

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 15:26
 11/98 A kérdező kommentje:
17:18 "Miért, te talán azt mondod, hát itt élek, de nem magyar vagyok, hanem nagyiról sváb" nah pont erről beszéltem miért kell faji kérdést csinálni a Magyarságból? sváb vagy? naés! itt élsz? Magyarnak vallod magad? Te is a Magyar Himnuszt énekeled? Akkor meg miről beszélünk? Miért kell faji kérdést csinálni abból h ki magyar és ki nem az? Magyarnak lenni egy nemzeti tudat és nem pedig egy faji dolog. Az a néger pl akinek a szülei x éve itt élnek aki ide született aki nem a nigeri v a zimbabwei hanem a Magyar Himnuszt meghallva teszi a szívére a kezét az is ugyanolyan magyar mint te aki állításod szerint sváb vagy. De a jó édes anyját neki ha bekerül a parlamentbe és eladja a magyar földet kilóra egy afrikai befektetőnek aki kaszinót épít rá. Magyarnak lenni ne faji dolog hanem az országhoz a néphez és a közösséghez való hozzáállás kérdése ki mit tesz illetve mit nem tesz. Ez határozza meg h valaki Magyar ember e v csak magyarul beszélő és személyi igazolvánnyal rendelkező féreg akinek semmi keresnivalója itt. És ennek semmi köze ahhoz kinek milyen a bőre színe v milyen istenhez imádkozik. Ha én kínai lennék és már x ember öltő óta itt élnék én sem vallanám magam kínainak és is magyarnak vallanám magam. és sztem joggal. Lehet h faji szempontból ázsiai vagyok de a szívem ide köt ehez az országhoz és nem Kínába.
2009. okt. 9. 17:34
 12/98 A kérdező kommentje:
Sok más nemzetiségű embert ismerek aki magukat vérig magyarnak vallják pedig kínai néger lengyel is van köztük. Ha a néger ismerősöm kiutazik Afrikába nem azt mondja h hazamegy hanem h külföldre. És ha kint van nem azt mondja h külföldre megy hanem h haza. Együtt járunk ki jeles napokon megemlékezésekre v felvonulásokra ő is Magyar zászlóval a kezében. Márc 15-én ő is felveszi a kokárdát és szarik rá h odahaza Szomáliában mi van. már több mint 60 éve itt élnek az őseivel és attól h fajilag afrikai egyéb szempontból semmi köze hozzá. Őt sokkal magyarabbnak tartom mint azokat a liberális baloldali magyargyűlölő és csak magyarul beszélő férgeket akik engem lenáciznak csak mert büszke vagyok a magyarságomra
2009. okt. 9. 17:39
 13/98 anonim ***** válasza:
70%

"Magyarnak vallod magad? Te is a Magyar Himnuszt énekeled?"


Nem, és Nem!

Hogy jutottunk el odáig hogy én 2009-ben nem nevezhetem magam Svábnak, mert van pár pökhendi kihaénnem gyökér akik ezt meg kérdőjelezik és belekötnek?


Ha az ország a tieteké akkor mért cseszitek szét?

2009. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 A kérdező kommentje:
Nem és nem?! Nem hát akkor mint csodálkozol barátom? Mitől lennél több mint egy turista aki hosszú ideje itt van? Nem vallod magyarnak de a szememre hányod h miért jelentem ki h az ország a magyaroké? Ha én most ki mennék (hasamraütök) Olaszországba pl. Akkor én sem vagyok attól még olasz. Nah de mi jogom lenne azt mondani h az az ország nem az övéké? Csak mert én is ott vagyok? Na és? Max egy megtűrt ember vagyok aki ott él lakik dolgozik stb. De ha én nem vallom magam olasznak akkor mi jogom van megszabni h kié az az ország? Hát te mondtad ki h nem vagy magyar... Akkor miről beszélünk? Akkor mi közöd van itt bármihez is? Csak mert itt élsz dolgozol és ezt a nyelvet beszéled? fekete pákó is ezt csinálja ő sem magyar hát nem is az övé az ország ő is csak egy megtűrt személy.
2009. okt. 9. 18:16
 15/98 A kérdező kommentje:
Ami a szétcseszést illeti. Sztem azt nem kell részletezzem h kik azok akik szétcseszik. Nah ők ülnek a parlamentben és hagyják h izrael kénye kedvére törölje a lábát az országba csak nehogy antiszemitának mondják őket ha nem engednék meg ők azok akik hagyják h beteges állatok vonulgassanak az Andrássy úton (nem a melegek hanem a beteges b*zik) és ők azok akik veled együtt azt mondják h ez az ország mindenkié azt csinálnak vele amit akarnak. Ők cseszik szét és nem mi! Erről ennyit.
2009. okt. 9. 18:19
 16/98 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj vele, hogy valójában azt jelenti: Magyarország azoké, akiket a Jobbik magyarnak tart. Ez a baj... Te, kedves Kérdező, magyarnak tartod azt a kínai, afrikai, cigány, zsidó, satöbbi származású embereket, akik igaz magyar hazafiként viselkednek. Ez egy helyes és jó hozzáállás. A rossz hozzáállás az, amikor valaki kijelenti rólad, hogy te ezért, meg azért nem vagy magyar.


Rólam ezt kijelentették már párszor (aki nem szavaz a Fideszre, az nem magyar, satöbbi), és nem kicsit esett rosszul, hiszen MAgyarországon születtem és nőttem fel, egy darabig pedig tényleg igaz magyar hazafi voltam. Csak aztán kb. 2002-től kezdve egyre több lett a szélsőséges, akik számára a "magyar", mint fogalom azt jelenti: "a mi oldalunkon áll". Én pedig nem állok a szélsőségesek oldalán, tehát szerintük nem vagyok magyar. Sőt, mi több, 2006 óta egyenesen hazaáruló vagyok, amiért egész egyszerűen nem érdekel a politika, így a radikalizmus sem.

Nagyon szomorúnak tartom, hogy valaki csak egy másik ember vagy csoport ellenében tudja meghatározni önmagát, nem pedig a saját programja, identitása alapján.

Így pl. sokan azért vallják magukat jobboldalinak, mert "utálják a kommunistákat/Gyurcsányt/Bajnait/egyéb tetszőleges, a baloldalhoz köthető alakokat". Mások azért vallják magukat baloldalinak, mert "utálják a fasisztákat/nácikat/szélsőséges terroristákat/gárdistákat".

Szóval az van, hogy ma Magyarországon a politika iránt érdeklődő emberek akkor fognak téged barátnak tartani, ha az ő oldalukon állsz. Ha nem a jobboldalon állsz, akkor "nem vagy magyar", ha nem a baloldalon állsz, akkor "fasiszta/náci vagy".

Ezek alapján, amikor meghallom egy Jobbikos szájából azt, hogy "Magyarország a magyaroké", akkor az jön le számomra, hogy "Magyarország a jobboldaliaké/a Jobbik támogatóié". Ez az, ami nem tetszik, és emiatt ha megkérdezik tőlem, hogy magyar vagyok-e, kerek perec kijelentem, hogy "döntsd el te magad, az, hogy én mit gondolok, az senkit nem érdekel".

2009. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
73%
2009. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
43%

Azért,mert az nacionalizmus! Egyik országban sem hangoztatják az emberek,hogy én angol,német francia stb vagyok,mert feleslegesnek érzik.

Ami pedig a magyarságot illete:Nagyítóval sem lehetne találni olyanokat,akik elmondhatják magukról,hogy minden ősük magyar volt.Annyi náció települt be az országb a történelem során,és keveredtek egymással,hogy nincs tiszta magyar.Még a királyaink és a főuraink is külföldről házasodtak! Attól még magyarnak tartjuk őket.Egyedül az eldugott székely falvak lakossága mondhatja el magáról,hogy minden őse székely volt.Ők ugyanis nem keveredtek más népekkel.

2009. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
44%
mindegy a lényeg hogy a kérdező egy elvakult f@sz aki valószinüleg a nacionalista és ki tudja fasiszta?! irodalmon kivül semmi más bázisra nem helyezi tudását mellesleg pedig erős a gyanum hogy 14-15 de húsz évesnél biztos nem idősebb se nem érettebb.
2009. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
Az utolsó bölcs majomnak... Akkor olvasd el amit írtam te nácivadász... Ha nem láttad vna írtam h nagyon sok más nemzetiségű barátom van pl néger és kínai is. De persze én vok a náci.....
2009. okt. 9. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!