Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttam a rólam kiírt kérdést....

Láttam a rólam kiírt kérdést. Tényleg ennyire ellenszenves vagyok a többségnek?

Figyelt kérdés
Pedig nem állt szándékomban. Én csak azt akartam elérni hogy lássa mindenki, nem annyira rossz ez az ország, ahogy a kormány sem, és ebbe belevettem a saját példámat is. Nem tagadom, utána kissé elfajultak a dolgok. Egyébként be tudnám linkelni a címet ahol megtalálható minden amit csinálunk, de ott van a telefon szám és az e-mail cím is, és azért igen sok emberrel keveredtem már konfliktusba, valahogy nem hiányozna hogy egyesek elkezdjenek majd szórakozni. És ugye itt reklámozni sem szabad. Úgyhogy amikor kedvem tartja, reagálgatok továbbra is.
2011. jún. 6. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

Nem nagyon volt erőm, kedvem válaszolni, bocs. De most pótlom.


Az egyik fő bajod, itt legalábbis, hogy felületes vagy, ahogy a legtöbb kérdésben is volt idáig. Nem olvastad el rendesen miket írtam.


Az ismerősöm nem azért ájult el, mert sokat dolgozott. Ez egy hosszú folyamat. De írtam mást is ezzel kapcs, sajnálom, ha nem értetted meg.

Nem mondtam ,hogy menjen kedvezményesen nyugdíjba. Arra akartam utalni, hogy szellemi munkában is le tud amortizálódni az ember, maradandóan. Ezt ha nem hiszed el, nem tudok mit mondani tényleg. Keress fel egy pszichológust és beszélgess vele, kérdezd meg, hogy milyenek azok az emberek, akik mentálisan mennek tönkre a szar munkakörülmények között. És kifejtem hozzá, hogy az elme nagyon szépen befolyásolja a testet is. Nem kell hozzá fizikai megerőltetés.



A 16%-os adókulcs témában tényleg foggalmad nincs, hogy mi a bajunk. Ahol valóban szükség van a plusz pénzre, ott kevés folyik be, de erről mill oldalon írtak, sőt volt azt hiszem a házonkívülben is, ahol prezentálták a fideszes politikusnak, hogy mennyivel kap többet ő és mennyivel kevesebbet a minimálbéres családfő. Persze neki kell a plusz pénz, mert jön a 3. gyerek mint írta. De azért ez groteszk nemde? Nem az a cél, hogy az átlagember is vállalhasson gyereket? Mellesleg tudtommal nem ösztönöz.



Aki rosszabbul járt:

Először is, a versenyszférába nincs beleszólása senkinek, ha mégis, akkor a munkavállalók húzzák a rövidebbet. Tudod apám barátnője közszolga. A napokban mesélte, hogy jah, náluk kötelező a kompenzáció. A vicc, hogy ezt az adójóváírással tették meg. Ergó összességében kevesebb lett a jövedelme. Amikor meg majd elveszik a jóváírást, akkor szépen csökken lefele az amúgy is megsarcolt fizetése.



A dolgozóiddal ne pedálozz (, ha léteznek). Külföldről kapod a pénzt, külföldi a társad. Sőt, tudtommal a megrendelőid se magyarok többnyire. Így könnyebb nem magyar szintű fizetést adni. Talán nem kéne a magyar cégekkel hasonlítanod magadat, ők a nehezebb utat járják.

2011. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek benne, hogy a nagy ötleteket nem lehet megvalósítani tőke és befektető nélkül. Főleg az én területemen.


A hitelekben pedig nem hiszek, szerencse kell hozzá. A támogatást nem tudod csak úgy igényelni, egy hülye folyamat amihez előbb munkanélkülinek kell lennem, és mennem kell munkanélküli járadékért vagy miafrancért, utána igényelhetem. Mér utánajártam. Viszont azzal nem számolsz, hogy kell fizetni a céges járulékokat, adókat, könyvelőt, ez havonta 50-60k, plusz kell fizetned minimálbért magadnak. BT, KFT szinten lehetsz ügyvezető, de ott kell 300-500k kezdőtőke. Had ne soroljam most. Nem igazán van itthon vállalkozóbarát rendszer.


A fideszről szerintem semmit nem tudsz vagy nem is akarsz tudni. Marhára nem látod mit művelnek, vagy nem is érted. Amúgy barátnőm egyik gazdag sznob rokona pont ugyanilyen. Habzó szájjal áldja az Orbánt és habzó szájjal szidja a Gyurcsányt, miközben külföldön élt a férjével hosszú időn át, onnan is kapja a nyugdíját, magyarul semmit nem érez az itthoni dolgokból.

2011. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!