Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttam a rólam kiírt kérdést....

Láttam a rólam kiírt kérdést. Tényleg ennyire ellenszenves vagyok a többségnek?

Figyelt kérdés
Pedig nem állt szándékomban. Én csak azt akartam elérni hogy lássa mindenki, nem annyira rossz ez az ország, ahogy a kormány sem, és ebbe belevettem a saját példámat is. Nem tagadom, utána kissé elfajultak a dolgok. Egyébként be tudnám linkelni a címet ahol megtalálható minden amit csinálunk, de ott van a telefon szám és az e-mail cím is, és azért igen sok emberrel keveredtem már konfliktusba, valahogy nem hiányozna hogy egyesek elkezdjenek majd szórakozni. És ugye itt reklámozni sem szabad. Úgyhogy amikor kedvem tartja, reagálgatok továbbra is.
2011. jún. 6. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

A rendőrök korkedvezményét nem lehet így leírni pár sorral. Először is a jogállam az jogállam. Aki arra szerződött 20 évvel ezelőtt, hogy ő korkedvezménnyel mehet nyugdíjba, ha rendőrnek áll, akkor azt nem szegheti meg az állam. Az alvállalkozó se módosíthat egyoldalúan szerződést egyik percről a másikra, visszamenőleg.



Aktakukac téma: azt mondod aki az íróasztal mögött ül 20 éven át, az mit pampog. Először is ahogy a fideszt és a többi pártot ismerem, gyökerek ahhoz, hogy egy darab síknál tovább lássanak. Binárisak, vagy igen vagy nem, ennyit tudnak. Honnan tudod, hogy az aktakukac 20 éven át az íróasztal mögött ült? Lehet, hogy ő is rendes fizikai értelemben rendőr volt, nem csak az asztal mögött, csak valamiért később áthelyezték, bár nem tudom ez mennyire jellemző. Nyilván lehetne törvényt alkotni, hogy a rendőrök között is ki az akire vonatkozik és kire nem.


De! Én sajnos tudom, hogy az íróasztal és számítógép mögött is elbaxódik az ember simán. Ma kb másfél órán át győzködtem egy köztisztviselő ismerősömet, hogy mondok fel a pitsába végre. Osztályvezető, szokott helyszínre is menni, de nem mondhatnám, hogy fizikailag terhelik, inkább szellemileg. Nem is tudom, talán 5-6 éve dolgozik a hivatalban. 30 éves, de tönkre van menve. Csont sovány, gyenge, depressziós. Minden este fáj a feje, volt, hogy reggel azzal kezdte a napot, hogy elájult. Utána is dolgozott tovább, mert szerinte az élet nem áll meg, és ez hivatás. Talán észhez tér lassan. Neki nincs korkedvezményes nyugdíj asszem amúgy.

Mindenesetre ezt egy íróasztal mögött ülő rendőr is átélheti. Tönkre lehet menni ebben is.

Azt mondod én a programozó aki itt baxa a rezet hajnal 2kor, is tönkremehetek hisz asztal mögött ülök gép előtt? Valóban, viszont nekem ha letelik a munkaidőm, akkor csinálom amit akarok, sőt meghajtva sem vagyok teljesen, ez versenyszféra.

Az állami szféra nem így működik. Az állam szemében a dolgozó csak fogyóeszköz. Addig szipolyozzák amíg van benne élet, utána max lesz egy másik helyette.


Ez a véleményem a korkedvezményes nyugdíjról.

Viszont szerintem (visszamenőleg nem) ha el akarják törölni, akkor sokkal jobb szájízzel fogadták volna az emberek, ha magas keresetűeket nem ajándékozzák meg kedvezménnyel. Ugye ha spórolni kell, akkor ne legyen kettős mérce, ez speciel diszkrimináció a javából.

2011. jún. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

veled a vitám elsősorban nem arról szólt, hogy a fidesz e az okozója annak, hogy emberek elvesztették az állásukat.


Arról volt szó, hogy szerinted az adókedvezmény igazságos (16%).


Szerintem meg nem igazságos a JELEN helyzetben. Mint előbb is írtam, ha spórolni kell, akkor ne osszanak annak pénzt aki nincs rászorulva, ez nem irigység ahogy mindig fogalmazol, hanem észérv. Ha neked pénzt adnak, de a jómunkástól elvesznek, akkor te gyakorlatilag a munkás pénzét kapod meg, és nem spóroltunk semmit, csak átcsoportosítottunk a szegénytől a gazdaghoz.


ez volt az egyik amit képtelen voltál megérteni minden topic-ban.



A következő kicsit hosszú lett, de szerintem érdemes elolvasni, ha nem is szereted a regényeket:


A másik probléma pedig arról szólt, hogy szerinted mindenki béna aki nem ért el valamit, mert te milliomos vagy. Mert miért vár bárki is bármit az államtól, miért "siránkozunk".


Nos, a milliomossá váláshoz el kell indulni egy úton. Ehhez kell egy platform. Talán a legalapvetőbb követelmény az, hogy megérjem azt a kort és idegi állapotot, hogy a munkámból profitálhassak. Sajna nem mindenki születik jómódúnak se. Így a leendő milliomosnak nincs autója, nincs fegyvere, nem lakik elit környéken. Tehát szeretne életben maradni. Pl nem szeretné, hogy egy cigány leszúrja, vagy bárki kirabolja, belé kössön. Nem szeretné, ha a tömegközlekedésen attól kell tartania, hogy kizsebelik vagy a metró biztonságiak, ellenőrök kötekednek vele, stb. Ez a közbiztonság. Ahogy nagyon sokan hangoztatják, az államnak előjoga van erőszakszervezetet fenntartani, rendőrség, katonaság, stb. Így joggal "siránkozok", ha ezt az állam nem teszi meg, és lehetőséget nem ad arra, hogy megvédjem magam, bár megvallom nem vágyódom egy Budapesti vadnyugatra.



Nos. Leendő milliomosunk sikeresen túléli a mindennapokat, robotol egy munkahelyen, hogy legyen betevője, és tervez, hogy az ötleteiből egyszer profitáljon, jó sokat. Szeretne meló után nem összeesni, szeretné, ha a munkaadója nem tehetne meg vele bármit. Ezt állami szerveknek kell garantálni. Törvényekkel, ellenőrzéssel. jah, rémlik, hogy a munkavállalók jogait csorbította a kormány nem régiben, pl felmondási idő? nem éppen gyakorol pozitív hatást a leendő milliomosunkra. Mondjuk speciel én abban a szerencsés szituban vagyok, hogy sosem kellett nagyon aggódnom, hogy szétszed a munkadóm, bármikor találok új állást, idáig 3x bizonyítottam 3 év alatt (2 hét volt a leghosszabb idő ami eltelt mire találtam melót), de ez dicsekvés, tehát folytatom amit elkezdtem inkább.



Most tekintsünk el attól, hogy az alap létfenntartásba mit szól bele az állam. Áfa, jövedéki adó, stb. Én a programozó pl gyakran táplálkozom kólával, energiaitallal, csokival, kávéval (is). Nem segít túl sokat az állam, ha ezeket a táplálékforrásokat megvonja, vagy nehezebben beszerezhetővé teszi számomra. De talán ez még nem akadály, úgyis le akarok szokni.



A leendő milliomosunk tudott gyűjteni pénzt. Persze részben fekete munkával, mert ha fehéren kapott volna mindent, akkor a rezsire is kevés lett volna.


Szeretne vállalkozni. Mivel az állam egy fikarcnyi lehetőséget sem biztosít arra, hogy valaki az ötletét megvalósítsa, csak vállalkozással. Tudom, mert jó barátommal 10x körbejártuk a témát. A mezei igazolványos vállalkozás havi 50k-ba fáj MINIMUM, ha nincs semmi forgalmad. De talán több is, könyvelőtől is függ. 50k havonta, az 10 hónapra fél milla. Ha üzletember vagy, akkor tudod, hogy egy új vállalkozást felfuttatni minimum fél-egy év. Inkább egy, átlagosan. Persze költened kell rá. Ergó a 10 hónap alatt nem fél milla, hanem 800e-1M lesz. Ergó kell durván 1M indulótőke ahhoz, hogy felfuttass egy ötletet, ha ügyes vagy.


De jajaj, a leendő milliomosnak ennie is kell, és rezsit fizetni. Probléma. Számoljunk havi 150k Ft-al, mondjuk ennyiből megél szűkösebben és jut kajára is. Ez 10 hónapra 1.5M Ft. Akkor most már 2.5M Ft-nál járunk. Ennyi kellene indulásra. Persze ezt az 1.5M Ft-ot ki is lehet termelni, ha ügyes vagy. De jajaj, az nem 1.5M Ft kell legyen, hisz 25% áfa, meg egy tonna adó amiről nem is tudok, plusz járulékok, vagy ha kivenni akarsz a cégből az is egy halom adó. Tehát mindjárt a 2x-esét kell kitermelned, hogy havonta legyen 150k-d, egy olyan ötletből ami még nem futott fel.


Siránkozás, ha kínlódik a leendő milliomos, hogy az állam nem kreál kedvező feltételeket a vállalkozás beindításához? Most tekintsünk el a mindenféle kedvező hiteltől, mert személy szerint nem tartom jó dolognak.


Nálam az is kiverte a biztosítékot, hogy hiába van 4órás bejelentett melóm, ahol fizetik a járulékokat, ha vállalkozok mellette, akkor ott is be kell fizetnem újra.



És akkor a leendő milliomos elgondolkodik, vagy kivár, vagy eladja az ötletét másnak, ha az vevő rá. Ha igaz amit mesélsz, akkor te a 2. lehetőséget választottad, ami ritka dolog azért eléggé, szerencse kérdése.


Lehetne írni még szerintem vagy 2x ennyi dolgot, hogy mennyi szituban nehezíti meg az állam a leendő milliomosunk életét abban, hogy egyszer milliomossá válhasson az ötleteiből.

2011. jún. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

"Ip-t nem tiltanak ilyen helyről."


De tiltanak. De ma már a dinamikus IP korában...

Azonkívül IP tartományokat is tilthatnak, de az ritka.


Ja és ha folyamatosan kilinkelgetnéd mindenhová, akkor még aznap tiltanák.

2011. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

kolopele: lassítsál, engem kifelejtettél, vagy már nem is akarsz válaszolni?

tegnapelőtt 22:52

2011. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
Kolopele elment a "bahamákra"majd jön,csak némi tapasztalatot gyűjt arról,hogy az okos ember miképpen juthat oda a családjával nyaralni.Aki hülye az meg menjen a "dagályra"feltéve ha megvan a belépőre a pénze....
2011. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

"De tiltanak. De ma már a dinamikus IP korában...

Azonkívül IP tartományokat is tilthatnak, de az ritka. "


IP címet egy weboldalról az ősidőkben se tiltottak már nagyon. Tudniillik nem mindenki kap külön IP címet. Van ahol egy kisebb városrésznek, vagy városnak van 1db IP címe, vagy egy intézménynek, pl iskola, munkahely. Ha kitiltasz egy IP címet, akkor lehet, hogy sokkal több embert tiltasz ki mint szeretnél. De ezt bonyolítja az a tény is, hogy az IP címeket mozgatják. Ma én kapom meg az x.y.z.s -t, holnap lehet mást kapok és ezt az IP címet TE kapod meg. Azaz ma engem kitiltanak ezzel a címmel, holnap kapok egy újat, és aki megkapta az enyémet, az lesz kitiltva az oldalról.


Persze lehet, hogy van lehetőséget a weboldal admin rendszerben IP címet kitiltani, de akkor az azt jelenti, hogy amatőrök készítették.


IP címet és tartományt szerver szinten szokás kitiltani tűzfal beállításokkal, de ott is csak akkor, ha az adott címről sok betörési kísérlet érkezik, vagy terheli a rendszert. Tartományt pedig inkább csak a külföldit tiltják. Pl ha jön egy tonna betörési kísérlet több afrikai szerverről, ip-ről, akkor egyszerűbb fél Afrikát kitiltani a fenébe. onnan úgyse fogják a gyakorit olvasni.


Ennyi.

Kolopele pedig nem tudom hova tűnt, de kicsit kiábrándító, hogy írok fél oldalt a semmire.

2011. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
Nem értem rá egy napig, habár nem a Bahamákon voltam, csak a helyi rally versenyt kellett megszerveznem, minden évben az én hatásköröm. Az írásokat is csak most olvastam át. Kamumail, jó alaposan kivesézted a kérdésemet a rend védelmisekről, azt kell mondjam hogy sok mindenben egyetértek veled. Viszont azzal nem hogy csak azért mert valaki fáradt a munkától és elájul (ilyen már velem is történt, egy kis pihenés megoldja) akkor mehessen korkedvezményes nyugdíjba. Ha valaki tartósan beteg lesz, netalán belerokkan a munkába, akkor rokkantnyugdíjas lehet persze. A 16 % - os adókulcs meg a családi adókedvezmény igen sok családnak jelent plusz összeget, elsősorban ott ahol van legalább két gyerek, ez szerintem mindenképp a gyerekvállalásra ösztönöz. Azt írod hogy ezzel rosszabbul jártak az emberek. Az adójóváírás végett valóban van aki kicsit rosszabbul járt, de ők vannak kevesebben, ráadásul ott gyerek sincs a legtöbb esetben. Erre a Fidesz is rájött, ezért is kötelezi a vállalkozókat, cégeket, hogy senki ne járhasson rosszabbul az új adókulccsal. Ha ez meg is valósul, akkor senki nem fog kevesebbet kapni, hanem többet vagy ugyanannyit, de rosszabbul nem jár majd senki. A cél ezzel a munkahelyteremtés lenne, csak még kicsit át kell dolgozni hogy tökéletesen működjön. Ha senki nem kap majd kevesebbet, akkor nem vesznek el senkitől semmit, csak adnak. Hiába is nem szereted ezt hallani, de az én dolgozóim jobban jártak már az elején. Az meg hogy szarul vannak a dolgozók fizetve, elég nonszensz, nézd meg a magyarországi munkavállalók bérét. Nálam is lehetne mindenki minimálbéres. Meg azt is megcsinálhatnám, hogy 3 havonta cserélném az emberek egy részét, hogy még több pénzt zsebeljek be, mivel munkanélkülieket alkalmazok, mint ahogy a Tescok is csinálják. Az meg hogy eladtam az ötletemet, nem teljesen pontos, mivel mi társultunk, így ha akarnám függetlenné tehetném magamat tőle, de semmi értelme nem lenne, mivel adósságunk már nincs felé, a piacszerzést meg leveszi a vállamról. Persze azért kellemetlenkedni is tudna ha akarna. Ha egyszer különválunk, az közös megegyezéssel történik majd. Abban igazad van, hogy nem vagyok nagyon ismert ember, elég nekem bőven ha azok ismernek akiket én is úgy akarom. Meg ugye nem sok kapcsolat fűz az országhoz a termelésnél sem. A leendő milliomos témához meg annyit, hogy ha valakinek nincs kezdőtőkéje, csak egy korszakalkotó ötlete, semmi más lehetőség nincs csak hogy hitellel induljon el, még ha azt írtad is hogy neked ez nem tetszik. Másnak sem, de mégis így kezdték el a legtöbben. Az én esetem valóban más volt, az nem jellemző valóban, ott én egyáltalán nem vitatom a szerencse közrejátszását sem. Később viszont már nem szerencse kérdése hogy miként teszi valaki sikeressé, az már csak a munkán múlik. Nem tudom, itt írtam e róla, de egyik ismerősöm 500 ezer forint hitelt vett fel az induláshoz, valamennyi kezdője neki is volt, a kormány fél évig havi 80 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyújt neki, ami szinte fedezi a felvett hitelét. Az üzlet pedig olyan jól bejött neki eddig, hogy a fél millió is meg van neki tisztán. Vannak hibák a Fidesznél is, ez természetes, és olyanok is akik nem valók oda, de én akkor is azt mondom hogy eddig ők próbálják a legtöbbet tenni az átlag emberekért és a családokért. Oké, rám nincs ez közvetlen hatással, de nekem és a gyerekeimnek sem mindegy hogy normális körülmények közt élő vagy hajléktalan emberekkel kell találkoznunk nap mint nap, netalán a szegénység végett bűnözőkkel. Éppen ezért is aggasztó az eladósodott emberek helyzete, arra is kellene valamilyen megoldás, de ott már ha jól tudom született megállapodás a bankokkal, amelyek átmenetileg segítséget nyújtanak ezeknek az embereknek. A lakópark építése azoknak, akiken még ez sem segít jó megoldásnak tűnik, csak azt nem tudni hogy ezeket a hiteleket majd ki fogja fizetni. A becsületesen fizetőkkel szemben ez nem fair, szerintem ők ezt nem fogják annyira díjazni. De majd kiderül. A roma kérdésre is jó lenne valami átfogóbb megoldás, ebben a kérdésben a Fidesz is csak egy helyben toporog egyenlőre. Nem is tudom létezik e erre bármilyen ésszerű megoldás.
2011. jún. 12. 14:06
 58/62 A kérdező kommentje:

"kolopele: lassítsál, engem kifelejtettél, vagy már nem is akarsz válaszolni?

tegnapelőtt 22:52" Azt hiszem nem küldök linket neked. Mivel hiába is küldeném, látnál rajta egy gyárat, címet, telefonszámot és e-mail címet, konkrétan az eljárás lényegét és hogy mikkel foglalkozunk, milyen országokba szállítunk, azt viszont sehol nem látnád hogy a vezető neve kolopele. Viszont az elérhetőséget ugyanúgy kiadnám, és én sem tudom te ki vagy. Ezt egy linkkel amúgy sem lehet bizonyítani, és már nem is akarom. Aki elhiszi az elhiszi, aki nem az meg nem. A közeljövőben normális hangnemben akarok csak beszélgetni néha, nem biztos hogy sűrűn leszek mostanában, akkor is csak késő este leginkább.

2011. jún. 12. 14:23
 59/62 anonim ***** válasza:

kolopele:

"léggömb ember vagy" - remélem tudod mit jelent, ha nem, akkor gyere abba az iskolába, ahova én is beiratkoztam.

No ezért vagy ellenszenves!

2011. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
Ha ettől jobban érzed magad, akkor legyek léggömb ember. Semmi biztosíték nincs afelől hogy majd nem élnél vissza amit küldenék neked. Ennyire bízunk meg manapság egymásban. Egyébként milyen iskolába iratkozol be?
2011. jún. 12. 21:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!