Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 12:05


Ez kb igaz, na de ilyen alapon akkor filozófia szakot se indítsunk sehol, egyet se, hiszen a munkaerőpiaci igényeknek nem igazán van általában a filozófiára szüksége.


Én azt mondom, hogy kár ebbe belenyúlni, hiszen az egyén szabadsága, hogy mit akar kezdeni magával. Ha ő a munkaerőpiaci kilátástalanság ellenére is márpedig filozófiát szeretne tanulni, és elképzelései szerint boldogulni majd azzal, akkor én nem hiszem, hogy ezt kívülről szabályozni kellene, és pl. ezt az adott filozófia szakra jelentkező emberkét belekényszeríteni mondjuk egy számítástechnikai képzésbe, amit természetesen kőkemény hozzá nem értéssel és kőkemény utálattal fog esetleg elvégezni, és aztán egész élete során foglalkozni ezzel, csak mert mnunkaerőpiaci szempontból úgymond felülről ez volt indokolt.


Úgyhogy ilyet semmiképpen se szeretnék. Az is tény, hogy divat szidni a bölcsész szakokat, azonban civilizáltabb országokban érdekes módon bizony nagyon értékelik (anyagilkag is). Valamiért nálunk egy bölcsész szak majdhogy nem felesleges időtöltésnek minősül lassan, pedig azért ez nem egészen így van, és aki annyira büfészaknak nevezi, én azért tudnék pár komolyabb szakot ajánlani, amire kíváncsi lennék, vajon hogyan is végzi el.


Nincs igazam?

2010. nov. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 doboszoli ***** válasza:
De!!
2010. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 doboszoli ***** válasza:

Ma 07:31 Volt közszolga!

Nem értettél meg.

Akit eddig elküldtek a munkahelyéről, mindet kifúrták, leépítették a gonoszok. Ha profin teszi a dolgát, ez nem jellemző.

Végül is mindegy.

Annak lehet fikázni a volt munkahelyét, aki nem várja meg a "leépítést", hanem magától távozik, ha nem fér össze a világnézetével a munkahelyi hozzáállás.

Mondok egy példát, hogy értsd:

Emberünk, főágazatvezetőként dolgozott egy tsz-ben,jó pénzért, megbecsült munkaerőként. Történt mindez a 80-as években. Szolgálati terepjáró, adminisztrátor, beosztott ágazatvezetők, prémium, stb.

Jött a "rendszerváltás", a mocskos Antallék megkezdték ideológiai alapon szétverni(sikerrel) a valamilyen szinten működő mg.-ot. Emberünk ebben nem kívánt asszisztálni, (nem vette be a gyomra), KILÉPETT, és fizikai munkát vállalt.

Zongorázzam a kettőnk közti különbséget, okoska??

2010. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
74%
de jó, hogy csak személyeskedni tudtok! -.-
2010. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:59

Ma én is ezt magyaráztam valamelyik kérdésben!

2010. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
akkor azért vagyunk mindketten 59%-osak :))
2010. nov. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!