Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
30%
nah nyomdás, kicsit eltévedtél. Mert ugyan a sztorid tleg lázító, csak épp nem a szellemi munkások néznek le téged, hanem a főnökötök. Nem a szellemi melósok tehetnek arról, h nekik jobbak a körülmények (ott azon a munkahelyen), nem őket kell utálni.
2010. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
66%

"mindenki azt csinálhassa, amihez ért, és képességeinek megfelelő, és azt szereti is "


A társadalomnak van egy munkaerőigénye. Azt soha nem lehet megvalósítani hogy mindenki a tetszése szerint kapjon munkát.Évekkel ezelött Párizsban óriási tüntetések voltak a szabad és korlátozás nélküli szakválasztásért.A miniszterelök elmondta hogy pld a bölcsészkarra 140ezren jelentkeztek pedig egy évben 30ezer kell belőlük. Nem teheti meg egy ország azt hogy ilyen felesleges túlképzést csináljon.Magyarországon is az a baj hogy sokan túlerőltetik az egyetemi diploma megszerzését olyanok akiknek nincs keresnivalójuk a felsőoktatásban.Az államnak kell nálunk is beavatkozni hogy aki nem képes levizsgázni az ne erőltesse azt amihez nincs tehetsége.A "büfészakokról" nem is beszélve.

2010. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
50%

ma 11:59 vagyok.

A lényeget nem írtam.Több irodista dolgozó van mint munkás ember.Minden munkásra juthatna 4 irodista..Kérdezem én..MINEK??

2010. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen igaza van a nyomdás válaszolónak.Szinte a legtöbb cégnél ez van.Szarba sem nézik a nagy irodisták a melósokat.

Ők a legutolsók mindenben.

2010. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
79%

ma 12:02

Édesem..Én nem tévedek..Amikor egy szellemi munkás flegmán beszél a dolgozókhoz,amikor vigyorogva mondja (holott a főnök előtte felvilágosítja,hogy a jutalomról egy szót se) és lejön és elkezd affektálni,hogy "JAJ" ennyi jutalmat kaptam,és ti?? ÓÓÓÓÓ tényleg nem kaptatok???(basszus neki tudnia kellett hiszen ő a bérszámfejtő)

Szóval nem csak a főnök...

2010. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, most mondjam azt, hogy ez mindenhol így van?


Nem csak a parkolás, mert az egyértelmű, de pl olyat is mondok neked, hogy az értelmiségiek egy cégnél még külön konyhán is esznek, elválasztva bizony kőkeményen a munkásrétegtől úgymond, és a kaja is egész más. A munkásosztálynak ott van a szokásos "menzaasztal" székekkel, az értelmiségiek ebédlőjében fotelekből esznek. Nem gondolod, hogy együtt fog ebédelni egy magas pozíciójú értelmiségi a kétkezi munkással? :)


Ez nem magyar jelenség, inkább azt kellene tudatosítani a magyarokban is, hogy ez az egész megkülönböztetési folyamat csak egyre inkább erősödik, és bizony ma már egy akármilyen diploma nélkül egyszerűen semmibe se vesznek, és besuvasztanak a "kétkezi munkás" kategóriába, annak minden visszásságával, ami naná bántja az emberek szemét.


De mint mondtam, nézd meg ezt egy németországi multinál, és el fogod dobni magad, aztán inkább visszavágysz Magyarországra, mert ott míg pl. a biztonsági őr meghajol az értelmiségi dolgozó előtt, addig a "sima munkás" táskáját meg kiönti a földre, hogy biztos nem lop-e el valamit. Ehhez képest a parkolási cirkusz semmi.


És ezer és ezer hasonló példa. Sajnos ez van, én nem mondom, hogy emberséges, de egyre erősödő jelenség.

2010. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
68%

Én Angliában dolgozom,egy elektronikai cégnél.Úgymond irodában (leltárt készítek,és az alapanyagokat ellenőrzöm,rendelem meg) Mivel otthon munkásember voltam,így én teljesen megértem a munkásokat.Ahogy tudom igyekszek segíteni is nekik..Mégis meglepetésemre,az irodista dolgozók voltak azok akik finoman szóltak,hogy "ne alacsonyodjak le a szintjükre" Mondom,hogy érdekes,hogy ezt mondják,mert vannak olyan irodista kollégáim akiknek szinte semmi végzettségük,és lent dolgoznak elektronikai végzettséggel emberek.Sok ember van aki annyira okos,hogy csak lesek miért itt dolgoznak..(de hát ahogy mondják ,a munka kell,és a pénz is.)Sokszor csak azért mert unatkoznak kitalálnak dolgokat.

P: Múlt héten azt találták ki,hogy az összes szerszámra ragasszanak fel sárga szigetelő szalagot,és egy bizonyos fiókba minden egyes használat után tegyék be.Egy darabig szórakoznak ezen,hogy "na ki fog lázadni?" Utána megunják..Komolyan sokszor nekem ég a képem..Szívem szerint rég itt hagynám ezt a borzalmas állást,de nem ugrálhatok,mert tévhittel ellentétben nem könnyű itt kint sem munkát találni..

2010. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
68%

A nagymamám azt mondta : ha a paraszt nem carik az úr nem eszik.


Egyébként én asztalos vagyok, maszek.Most ne ilyen pozdorjából dolgozó bútornak nevezett dobozokat készítő műmájerre gondoljatok.

Első ránézésre kétkezi munkás.De ha jobban megnézed nem is annyira. Mert én tárgyalok a megrendelőkkel, nekem kell kiszámolnom mi mennyiből valósítható meg , nekem kell megterveznem elkészítenem egyedi igények szerint kiszállítanom és beszerelnem. Ha a szellemi munka részét elcseszem a többinek már semmi értelme.

De mégiscsak kétkezi munkásnak számítok és nem is bánom:)

Aki pökhendiskedik velem mert ő szellemi munkát végző diplomás és azt hiszi h akkor esze is van és mindenhez ért, akkor keressen olyat aki ezt neki elnézi:)

2010. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

"Maximálisan megértem, miért hiszik azt, hogy egy informatikus nem csinál semmit. Én is az vagyok, és annyit látni belőlem egész nap, hogy ülök a noti előtt és pötyögök. "

Egyetértek.

Egy programozó egész nap a gép elől ül. Úgy néz ki mintha semmit nem csinálna, de csinál. Eléggé el lehet fáradni. Nekem suliban volt olyan, hogy 1 óra alatt már fájt a fejem, mert eléggé nehéz anyag volt.

Egy szellemi munkát végző ember is nagyon el tud fáradni. Nem fizikailag, hanem agyilag.

Egy programozónak nagyon sokat kell gondolkodni. Ehhez egy jó agy se árt. Ilyenkor jut eszembe, hogy valaki írta azt "ezeket a munkákat bárki meg tudja tanulni". Hát nem. Ehhez jó logika, jó probléma megoldó képesség kell.

2010. nov. 22. 14:39
 50/66 anonim ***** válasza:
66%
Ez így van.Mindenkinek máshoz van tehetsége.Programozó tuti nem lennék mert hülye vagyok a matekhoz.Ezt tudom.De azt is tudom, hogy kétkezi melósnak is nehéz lenni, amikor normára kapod fizud és hajtani kell mint állat.Én senkit nem nézek le, csak azokat akik felsőbbrendűnek hiszik magukat másoknál.Pedig fel lehetne fogni hogy a diplomával agyat nem kapsz.Az csak egy papír.
2010. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!