Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
89%
Aki fizikai munkát végez azt gondolja, hogy a szellemi munka nem nehéz és fárasztó!
2010. nov. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem a szellemi munkát végzők ellen irányul.Inkább szerintem a rendszer ellen.Hogy hogy egy szellemi dolgozó pl. előbb nyugdíjba mehet mint egy gyári munkás??Most lehet mondani, hogy a szellemi munka is nehéz, de azt ne mondja senki hogy aki 3 műszakba dolgozik az nem készül ki jobban.
2010. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
86%

Van igaza az elsőnek is. De a legtöbb ellenszenvet az váltja ki,hogy aki fizikai munkát végez,nincs egyetemi diplomája,azt a diplomások semmibe veszik. Ma csak azt tekintik embernek,aki szerez egy akármilyen diplomát. Másrészt kényelmesebb egy irodában ülni,mint fizikai munkát végezni,akkos is ha,a szellemi munkában is ellehet fáradni.

Tudomásul kellene végre venni,hogy egy egészséges társadalomban mindenkinek a munkájáéra szükség van. Aki "csak" fizikai munkát végez,az sokszor műveltebb,mint akinek diplomája van.

Nekem is van diplomám,de soha nem néztem le senkit,akinek nincs. Elég sok diplomással találkoztam,aki bunkóbb volt,mint egy szakmunkás.

2010. nov. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
74%
ezt igazából nem értem, hogy korábban nyugdíjba mehet az aki szellemi melós. Mire gondolsz? a törvénynek ezt a részét nem ismerem, felvilágosítasz?
2010. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
82%

Pl. a közalkalmazottak nyugdíjkedvezménye.Vagy az már nincs?

Na mindegy.De tényleg igazából abból fakad az egész hogy a szellemi dolgozók lenézik azt aki fizikai munkát végez.Na jó tisztelet a kivételnek.Még volt munkám én is szellemi dolgozó voltam.Teljesen felháborított amikor a sok semmire kellő ki volt akadva, hogy hogy egy melós többet keres mint mi.Mert nekik diplomájuk van.Igen!Apukámnak pl lehet hogy nincs diplomája de 22 éve három műszakba nyomja.Nincs karácsony, meg munkaszüneti nap.Most se lesz otthon karácsonykor.

2010. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
67%

a közalkalmazott szerinted mindenképpen egy diplomás szellemi munkás?

ők ha kapnak kedvezményt, akkor épp azért kapják, mert KÖZalkalmazottak. Közszolgáknak szar a fizetése, megalázóak a munkakörülményeik és minden évben őket veszik elő elsőnek ha spórolni kell. Nem hiszem, hogy gáz ha kis kedvezményt kapnak.

2010. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell őket annyira sajnálni.Közalkalmazottként dolgoztam.Kis kedvezményt kapnak???Ünnepek előtt volt olyan hogy ugye hogy fél 8-ra mentünk be dolgozni, 10-kor már mentünk haza.A munkába nem nagyon szakadnak bele.A fizetéseik meg annyira nem rosszak.
2010. nov. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
79%

körülöttem elég sok a közalkalmazott, több kategóriában és több városban is.

kb beleszakadnak a munkába. A fizetésük hosszú évek óta ugyanannyi, vagy csökkent, ugyanis évek óta be van fagyasztva (fölfelé legalábbis).


Volt egy nap amikor ellógtatok 2.5 óra munka után, ebből arra következtetsz, hogy ez megy mindig? A fizetést pedig nem tudom, hogy honnan veszed, hogy nem szar náluk. Talán a vezető beosztásúaknak nem annyira, esetleg.

2010. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
45%
De akkor sem lehet összehasonlítani mondjuk azokkal akik egy gyárban nyomják.Szerinted nekik egekben van a fizetésük??Nem mondom hogy a szellemi munka nem fárasztó, de százszor könnyebb mint a fizikai.Hiába van befagyasztva a bérük, akkor is több mint a minimálbér.Meg mindig kaptunk valami kis pluszt.
2010. nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
92%
Médiában dolgozom 15 éve. Aki nyomja ezerrel a cikkeket mint én is, az bizony iszonyú fárasztó. Éjjel, vagyis inkább hajnalban fekszem, mert nappal felveszem az anyagot, éjjel kidolgozom, és küldöm hogy idejébéen beérjen a szerkesztőségbe. Már kezdek elfáradni. És higyjétek el nem vagyok megfizetve.Mert a szellemi munkát nem lehet kipihenni, legfeljebb addig srófolni az idegeket, amíg azok felmondják a szolgálatot. Agyalni, hogy pontos, jogilag is elfogadott legyen az az anyag, ami az én felelősségem. Nem könnyű! És le a kalappal minden fizikai dolgozó előtt, akik ott vannak a házak építésénél,a panell lakások festésénél. És még sorolhatnám. Minden szakmának meg van a nehézsége, és szépsége. Itt az a baj hogy a munkánk nehézsége nincs arányban a fizetésünkel.
2010. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!