Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy ellenszenv...

Mi ez a nagy ellenszenv azokkal szemben akik nem annyira hazafiak, hogy majd itt éljenek?

Figyelt kérdés

Megélhetés szempontjából eléggé rossz az ország. Míg nyugaton a fizetések átlagban 3X nagyobbak, az árak csak 35% nagyobbak.

Lehet valaki hazafi, de mi van ha normális életszínvonalt akar mint nyugaton.


2010. dec. 12. 10:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
A nagy "hazafias" kritikák mögött irigység húzódik meg, ugyanis azok, akik másokat ezért leszólnak, és "idegenszívűnek", meg "hazátlannak" titulálnak, általában se nyelvtudása, se megfelelő képzettsége nincsen ahhoz,, hogy külföldön is munkát vállalhassanak. Sőt, (gyk.hu-s tapasztalataim alapján) megjegyzem, sokszor még magyarul sem tudnak rendesen...
2010. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Mert ha igazán hazafi lenne, akkor messzebre látna a materiális dolgoknál, és nemcsak az anyagiakban mérhető "életszínvonal" számítana neki, talán azért!
2010. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Mert úgy gondolják, hogy azzal, hogy lelép, elárulja a hazát. Az árulókat meg nem nagyon szokták szeretni.


Az más kérdés, hogy mitől nagyobb hazafi az, ha valaki itthon tengődik, dagonyázik az itthon jelen pillanatban lévő erkölcsi, társadalmi, munkaügyi, stb... mocsokban, aki felveszi jogtalanul a segélyeket, aki nem fizeti be az adóját, mert "azoknak" nem ad pénzt, mint az, aki kimegy külföldre, él tíz évig rendesen, majd hazajön a kint eltanult normákkal, attitűddel, megkeresett pénzzel, és itthon ezekkel jobbá teheti az országot. Ott van Széchenyi, a legnagyobb magyar, aki rengeteg évet töltött külföldön, és ott ismerte meg mindazt, amit aztán itthon bevezetett.

2010. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
Felháborító, hogy egyesek hogyan képesek "kenyérért és cirkuszért" feladni a Hazát...
2010. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

"mitől nagyobb hazafi az, ha valaki itthon tengődik"


Talán azért, mert jelenlétével növeli az ország népességét, ha meg még gyereket is szül, akkor meg mégjobban növeli!

2010. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Felháborító, hogy egyesek hogyan képesek "kenyérért és cirkuszért" feladni a Hazát..."


Miért baj ha valaki meg akarja teremteni magának és a jövőbeli gyerekeinek az anyagi biztonságot.

Élhet valaki itt, de ne panaszkodjon azért mert nem tud megélni. Még mindig fizetni kell a termékekért és nem is keveset.

2010. dec. 12. 10:46
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

"Miért baj ha valaki meg akarja teremteni magának és a jövőbeli gyerekeinek az anyagi biztonságot."


Mert a saját vagy egy nagyon szűk csoport itt pl. család érdekeit nézni, nempedig a népe érdekeit

2010. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Én nem akarok olyan életszínvonalat mint ami van "nyugaton."
2010. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

"Én nem akarok olyan életszínvonalat mint ami van "nyugaton.""


Egyébként én sem. Jártam már Nyugaton és abszolút nem tetszett az emberek viselkedése, a törvények betartatásának szigora, a nagymértékű standardizáció. Ellenben más keleti országban ahol jártam pl. Románia, ott szinte otthon éreztem magam.


Én keleties gondolkodású ember vagyok, és szerintem Magyarországnak meg kéne maradnia ilyennek, amilyen most, valamint jobban kéne barátkoznunk más keleti országokkal pl. Kínával, Oroszországgal

2010. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%
És attól, ha én itt maradok, jobb lesz a népnek vagy az országnak? Nem. Suli után úgyis kimegyek pár évre külföldre, majd kiderül, hazajövök-e még.
2010. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!