Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy magyar hazafiak egy...

A nagy magyar hazafiak egy része, miért ilyen az utóbbi időben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tehát miért ilyenek manapság a magukat magyar hazafinak mondó, vagy nemezeti érzelmű személyek:


-fontos világtörténelmi eseményekhez próbálnak magyar szálakat fűzni (sokszor teljesen alaptalanul)

-fontos találmányokat próbálnak magyar ötletűnek beállítani

-a magyar nép nyelvét és írását a legősibbnek gondolják, ősibbnek az egyiptominál és a sumernál is

-a magyar népet ősi civilizációkkal próbálják eredetbe hozni

-utálnak mindenkit, aki nem magyar, legyen az bármilyen más nemzetű

-minden magyar, az átlagosnál egy kicsivel jobb sportteljesítményt hihetetlennek és utolérhetetlennek állítanak be

-a magyart a többi nemzet fölé állítják

-lenéznek, mert merek venni külföldi termékeket a Spar-ban

-Magyarországot, mint történelmi államot egy hihetetlenül erős és mindig igazságos, roppant legyőzhetetlen országnak állítják be

-mindig sírnak, hogy Trianonnál mit vettek el tőlük, holott a magyar nép is rengeteg más népet alázott meg, és sok más népnek a területeit vette el régen a történelem során

-az általam kiolvasott összes könyvre (történelem iránt érdeklődöm, kb. 100 könyvet elolvastam) azt írják, hogy hazugság, mert zsidók írták

-minden államot, és embert utálnak és lezsidóznak, akinek egy kicsivel is jobban megy, vagy teheségesebb

-ha nem zsidót mondanak a kiolvasott könyveimre, akkor kommunistát

-buta vagyok, hogy amerikai filmeket nézek

-buta vagyok, mert a wikipediát olvasom

-buta vagyok, mert el merek hinni valamit is nem magyar szerzőknek

-buta vagyok, mert tehetségesnek gondolok egy csomó nyugati zenészt és művészt

-buta vagyok, mert nem tartom istenadta tehetségnek a magyar megasztárosokat

stb.


Szóval ilyenek ma a magyar hazafiak???

Én magyarnak tekintem magam, szeretem az országom, de én az embert nem az alapján ítélem meg, hogy hol született, mennyi pénze van, és, hogy milyen sikeres.


Sok véleményt várok, kíváncsi vagyok mit gondoltok ti, kiváncsi vagyok mit gondolok az átlag magyar ember.


2010. dec. 25. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Ezek nem hazafiak, hanem barmok. A magyar történelem éppen elég hosszú, és mozgalmas, mintsem hogy még ki kellene találni hozzá valamit.

Egyesek azt is elhiszik, hogy Krisztus magyar volt, vagy azt, hogy a magyarok a Siriusról jöttek.

Ezek nem tanulni akarják, vagy tanulmányozni a történelmet, hanem írni, vagy kitalálni....

Egészségtelen hozzáállás...

2010. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

-ha nem zsidót mondanak a kiolvasott könyveimre, akkor kommunistát


Kivéve ha nem holokauszt tagadásról van szó.


-buta vagyok, hogy amerikai filmeket nézek


buta vagy mert ha ők nem értik egy film lényegét akkor senki sem értheti


-buta vagyok, mert a wikipediát olvasom


buta vagy mert van gyűlölködőpédia is ultra magyarok részére :)


-buta vagyok, mert el merek hinni valamit is nem magyar szerzőknek


kivéve ha David Cole-ról van szó :D


-buta vagyok, mert tehetségesnek gondolok egy csomó nyugati zenészt és művészt


Hogyan is lehetne egy nyugati (értsd az ő nyelvükön megtestesült zsidó fellegvár) zenész tehetséges?


-buta vagyok, mert nem tartom istenadta tehetségnek a magyar megasztárosokat


na itt tényleg buta voltál :D

2010. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Hazafiasság terén igen is példát vehetnénk az USA-ról.
2010. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Ezek nem hazafiak, mert ez nem egészséges "patriotizmus"...

Vannak ennek az oldalnak ostobái, s ezek közöttük a legostobábbak...ezek nem "hazafiak"

2010. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Hunyadi János, Dózsa György, Rákóczi Ferenc, Petőfi Sándor, Kossuth Lajos nagy magyar hazafiak voltak. Ne sértsd meg az emléküket azzal, hogy egybites, iskolázatlan, kannásborszagú gyűlölködőket hazafiaknak nevezel.
2010. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem még sok lesz.
2010. dec. 25. 17:07
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet en vagyok a naiv vagy tulsagosan tavol elek amugy szerintem nem keves ember gondolkodik igy Magyarorszagon vagy ha kevesen vannak azt nagyon jo alca moge bujtatjak mert a neten mindenhol beleutkozok ilyen barom arcu emberekbe. Azt tudom, hogy sokan csinalnak tobb reget es tobb nevvel irogatnak stb. de ugyanakkor az altaluk ajnarozott politikai part is legalabb tizen par szazalek szavazoval rendelkezik akik osztjak ezeket a velemenyeket.


Ok osszekeverik az egeszseges patrionizmust a gyulolkodessel es uszitassal. Ugy gondlojak a hazat szeretni egyenlo a masokkal szembeni gyulolettel hisz az nem is lehet magyar aki nem gyuloli a cigokat, zsidokat stb.

2010. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
az a baj a legtöbb alkohlista rocker koszos punk meg az ilyen kutyaláncokkal meg magyar emblémával a puloverükön meg bőr bakancsba szaladgáló igénytelen hazafinak hiszi magát holott történeemből megbuktak vagy 2 est kaptak csak azt tudják magyarok igy magyarok ugy oszt szart se tudnak csak inni mint a gödény és rontani magyarország látképétna meg pógózni az idióta replanép
2010. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Ez nézőpont kérdése:


-tisztában vannak vele,mennyi mindent tettünk a történelem folyamán,ami az egész világra kihatott

-tisztában vannak vele,mennyi-mennyi ma már alapvető dolgot magyar tudós talált fel

-tisztában vannak a magyar rovásírás eredetével,magyarul azzal,hogy mi már akkor is írtunk,amikor a németek még a medvét kergették a hegyen(vagy fordítva)

-érdekli őket a magyar nép eredete,és nem lusták történelmi tanulmányokat folytatni ezután,vizsgálódni

-szeretik saját nemzetüket

-tisztában vannak vele,hogy némely sportolónk milyen világklasszis teljesítményt nyújtott,és büszkék erre(pl Puskást a mai napig emlegetik Madridban,vízilabdásaink három egymásutáni aranyát meg felülmúlni évezredek kérdése-hacsak nem nyernek megint ők:)-nincs még egy ekkora ország,aki ennyi csodás sportolót nevelt volna ki

-elsősorban saját nemzetük érdekeit tartják szem előtt

-igyekeznek magyar termékeket vásárolni,egyrészt,mert jobb minőségűek,mint a külföldi,másrészt,mert így saját honfitársukat,ezáltal a magyar gazdaságot,közvetve magukat is támogatják

-tisztában vannak vele,hogy Magyarország,mint történelmi állam egy hihetetlenül erős,és mindig igazságos,roppant nehezen legyőzhető ország volt-ötszáz évig voltunk Európa védőbástyája,ha nem vagyunk mi,akkor most minaret állna Berlinben meg Párizsban

-nem más nemzet szenvedéseivel foglalkozik,hanem a sajátjával,és tisztában vele,hogy Trianon a világtörténelem egyik legnagyobb,legigazságtalanabb csapása volt

-tisztában vannak vele,hogy zsidó "történészek" könyveit nem szabad olvasni,mert máshoz sem értenek,mint a történelemhamisításhoz(lásd holokauszt egyes évekig megcáfolhatatlannak hitt tényei,melyekről mind kiderült,hogy haszonszerző érdekből szült hazugság-nem a holokausztot magát tagadom)

-tisztában vannak vele,hogy sok ország vezetése zsidók kezében van,vagy legalábbis erősen Izraelbarát(pl USA)

-kommunista történelemhamisítók könyveit sem olvassák

-nem néznek idióta amerikai filmeket,ha mégis nem dicsekednek vele(vannak jó amerikai filmek is)

-tudják,hogy a wikipedia nem szentírás,hanem bárki szerkesztheti

-nem hisznek el mindent,amit olvasnak

-igazságtalannak tartják,hogy egy magyar zenésznek,művésznek sokkal nehezebb világhírűvé válnia,mint egy nyugatinak,legyen bármilyen tehetséges is

-lehet,hogy szeretik Rúzsa Magdi hangját(én imádom,egyenesen odavagyok érte:)


http://www.youtube.com/watch?v=ou7aoIEvXcg

2010. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Sokat gondolkoztam ezen én is. Több oka is van:

- hiszékenyek (elhiszik hogy a suméroktól származunk meg hogy mienk volt a legigazságosabb ország meg hogy a zsidók összefogtak a világ ellen stb. mert jó elhinni)

- egyszerűbb utálni azt akinek jobban megy mint belátni hogy nekem is mehet olyan jól de ahhoz mindent meg kell tennem (akár külföldre költözni ha nincs más lehetőség)

(és itt jön a képbe az hogy szerintük aki külföldre megy élni meg dolgozni az hazaáruló, pedig külföldön döbben rá az ember igazán hogy mennyit jelent neki a hazája)


A cigányokkal kapcsolatban meg a "hazafiak" fejében sajnos csak a két véglet létezik:

- ők kiirtanák mindet

- akik meg nem azokról rögtön azt feltételezik hogy "mocskos libsik"

Én maradok az arany középútnál: nem irtanám ki őket (ismerek rendeseket közülük) de azokkal akiket nem ismerek óvatos vagyok (támadtak is már meg).

2010. dec. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!