Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a nagy...

Miért van az, hogy a nagy nemzeti érzelmű, igaz hazafiak nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
Csomó embert látok ezen az oldalon, akik hű de nagy hazafiak, és mindenkiről megmondják, hogy mekkora hazaárulók, zsidók stb., de egy mondatot nem tudnak helyesen leírni, miközben elvileg ők az igaz magyarok. Nem azért mondom, nekem se tökéletes a helyesírásom, de nem verem a mellem, hogy én mekkora nagy hazafi vagyok(persze szeretem a hazám), és hogy mások meg mennyire nem azok. Hogy van ez?
2009. dec. 14. 02:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Jogos a kérdésed. A helyesírás nem tehetség vagy művészi érzék kérdése, hanem tanulható és fejleszthető. Általában megfigyelhető, hogy kifogástalanul többnyire az olvasott emberek írnak, tehát azok, akik annak idején látogatták a tanórákat és életükben már jó néhány könyvet forgattak. Azt nem mondom, hogy a hazaszeretet egyúttal a műveltséget is feltételezi, de a nyelv szeretetét és tiszteletét mindenképpen. Az pedig kétségkívül furcsa, amikor láthatóan anyanyelvi foghíjakkal rendelkező egyének vagdalkoznak mások felé, őket például hazaárulónak, magyarellenesnek (hogy csak az utóbbi időben meglehetősen könnyen "kiérdemelhető" címeket említsem) titulálva, miközben gyilkolják saját nyelvüket.
2009. dec. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

Nem csak azt nem tudják. Őszinte leszek, nem merném megkérdezni tőlük, hogy az Árpád-sávos zászló honnan való.


(Jobbikos)

2009. dec. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
46%
Általában ezeknek a nagy hazaffyaknak a magyar kultúráról és történelemről fogalmuk sincs. Igen kevés közük van a magyarsághoz. Ezért szoktam magyar helyett vonákoknak nevezni őket. Persze demokratikus meggyőződésű embereknek tolerálniuk kell a vonák kisebbséget.
2009. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%
Olvastam már helyesírási hibáktól nyüzsgő írásokat Jobbikostól, de legalább annyit olvastam más pártállásúaktól is. De a retorika sem sokkal kifinomultabban árnyalt, esetleg nem tűnik fel az elfogultságból fakadóan. A legáltalánosabb a vessző és a szóköz, mint helyesírási hiba, retorikában pedig, az agymosott a gazdagon alkalmazott, bár a titulusoknak elég széles a tárháza minden oldalról!
2009. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 ceri ***** válasza:
18%

A kérdésedben lénő állítás kb. annyira igaz, mintha azt kérdeznéd, hogy mért bűnözők a cigányok. Prejudikálsz. De azért van benne igazság - magam is észrevettem jó néhány ilyen jobbikos hozzászólást. Ha más rovatot olvasol még rosszabb a helyzet, főleg a fiatalok között. Hogy fiatalok, arra a nyelvezetükből, szóhasználatukból lehet következtetni. Általános jelenség a fiatalok kulturálatlansága - sajnos.


Nos, röviden válaszolva, a liberális oktatáspolitika sikerre vezetett. Semmi szükség arra, hogy a rabszolgák műveltek legyenek, sőt éppen ellenkezőleg, minél butábbak annál megvezethetőbbek.

Másrészt- gondolom- a jobbikosok nagy része olyan családokból kerül ki, akikre azt a fogalmat használhatjuk, hogy a rendszerváltás vesztesei. Ők örülnek ha kifizetik a rezsijüket. Nemhogy könyvre nem futja, de még egészséges táplálkozásra sem. Megjegyzem ma a jobb módban élő fiatalok sem nagyon olvasnak, mert sokkal munkaigényesebb, mint megnézni egy filmet. Ez az "elbarbárosodás" globális jelenség, és hű tükre annak, hogy milyen irányba haladunk. Az a társadalmi rendszer, melynek legfőbb vezérlő elve a profit maximalizálás, nem fog pénzt költeni, csak annyi művelt emberre, amennyire szüksége van célja eléréséhez.

Persze mindenkinek megvan az egyéni felelőssége, de én mégsem magyaráznám azzal a dolgot, hogy a mai fiatalok........ Sőt.

A jelenség törvényszerű, éppúgy, mint a jobbik előretörése. Oka pedig amit fentebb írtam.

2009. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 ceri ***** válasza:
85%
Az előzőhöz még hozzátennék annyit, hogy az igazság és magyarság jelzőnek semmi köze a műveltséghez. Főleg nem a magyar " értelmiségi elit" esetében. Számomra legalábbis sokkal fontosabb az igazságosság, mint a műveltség.
2009. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
49%

"a liberális oktatáspolitika sikerre vezetett"


Szemét liberálisok, még a jobbikosok primitívsége is az ő bűnük! Nagyon vicces a kolléga.

2009. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
29%

Szemét liberálisok, még a jobbikosok primitívsége is az ő bűnük! Nagyon vicces a kolléga.


Lehet hogy te viccesnek tartod, de sajnos a 8 év oktatáspolitikája (ami ballíb) nagyban hozzá járult a helyzethez!

2009. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
57%

Jahh! Most miért nem teszed oda a Jobbikosok elé azt hogy „ egyes” vagy „bizonyos”?

Most én is kezdjek el hőbörögni, az általánosítás miatt, ahogyan ti szoktatok?

Köpködd a tükröt!

2009. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
65%

"a 8 év oktatáspolitikája (ami ballíb) nagyban hozzá járult a helyzethez!"


Milyen a ballib oktatáspolitika, és milyen a nemballib? Oktatáspolitikai szakértő vagy esetleg? Tudsz hivatkozni tanulmányokra, melyek bizonyítják, hogy itt "ballib oktatáspolitika" folyt és ez nem hatékony, szemben a "nem ballib" oktatáspolitikákkal? Vagy esetleg te írtál ilyen tanulmányt? Hadd halljam szakértő véleményed.

2009. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!