Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
60%
07:47 - Szellemi munka a fejlesztő pedagógusi munkakör is, és sajnos ki lehet készülni benne, nem is kicsit, ezt egy fizikai munkás, aki csak becsmérli, nem látja át, de lehet, hogy ha neki kéne beállni a 3 műszakja helyett a suliban plusz otthon felkészülni plusz rohangálni megvenni az eszközöket, a könyveket, elviselni azok véleményét, aki szerint ez csak korrepetálás, holott egyáltalán nem az, lehet, hogy vágyna vissza kézzel-lábbal a 3 műszakos munkájába egy nap vagy egy hét után.
2010. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
65%

Én azért a pedagógusi munkakört nem hoztam volna ide...tudnék rajta vitatkozni.

Ha jól tudom felemelték a heti óraszámukat 25 órára. Én két műszakban dolgozok heti 40 órát (és ez még lightos).

Ha jól tudom, az alapszabadságuk 30 körül mozog + nyári+őszi+téli+tavaszi szünet. Had ne sajnáljam mán őket na...

2010. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
71%

Az hogy a diplomások lenézik a munkásokat 90%ban az ellenszenv ennek köszönhető.

Attól függ milyen szellemi munkásra gondolsz.

Voltam közalkalmazott 4 hónapig kb négy nap altt végeztem el azt a munkát amit az elődöm be tudott osztani 1 hónapra.Akkori munkatársaim 90%a kizárólag protekcióval került oda.

Belülről láttam hogy a társaság 20%a cipeli a zongorát, kb ők annak fizetve legszarabbul.

Többinek a felét ha holnap elküldenék észre se vevődne!

Majd megőrültem a tétlenségtől és kínszenvedés volt kivárni a nap végét.Soha nem tudnám megszokni.

Undorral jöttem el onnan és a társadalomra nézve elképesztő igazságtalanságnak tartom azt az egészet ami ott zajlott.

Ugyanígy van ez nagyobb vállalatoknál is 5 melósra 2 szellemi munkás jut , kisebbeknél 10az 1hez az arány ami már közel jár a normálishoz.

2010. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
74%

09:34: abszolút egyetértek!


A lenézés témához még annyit, hogy talán azért nézik le a diplomások a fizikai munkásokat, mert (és ez tény!!) a fizikai munka elvégzéséhez általában nem kell annyi előtanulmány, mint a szellemihez. De ez nem azt jelenti, hogy a fizikai melós az hülye. És még ha az is: akkor mi van? Lehet ezerszer értékesebb ember attól, hogy a kognitív képességei nem annyira jók mint egy kétdiplomás semmirekellőnek. Nem a papír teszi az embert! Ezt is oktatni kéne az egyetemeken.

2010. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%

09:28 - Jó, ha folytatni akarod, akkor lássuk, mit csinál anyukám több, mint 25 éve:

- Elmegy a suliba és elvégzi a tanítást, szünetben ügyel, WC-re, enni volt, hogy csak akkor jutott el, amikor hazajött.

- Itthon leül, megebédel, utána leül a tankönyvek mellé, esetleg az internet elé, és gyűjti a tananyagot a következő órákra, sokszor este 8 után se végez.

- Ha egy gyerekről kiderül, hogy nagyobb a baj, intézkedik, hogy lekerüljön a Nevelési tanácsadóhoz.

- A taneszközeit a saját pénzén kell, hogy megvegye, mert a fejlesztő eszközökre nem kap támogatást (ezek több 10.000Ft-os cuccok).

- Nincs ideje plusz órákat vállalni, mert akkor nem tudná ellátni a munkáját.

- Övé a felelősség, ha a gyerkőc ki akar ugrani az ablakon órán, vagy veri a másikat, neadjisten bele akar szúrni egy rozsdás tűt, neki kell megállítania.

- Nyári szünetben napközin ügyel azokra a gyerekekre, akik nem tudnak máshova menni (ezek zömében problémás gyerekek).

- 30-40 gyerekre készít egyénileg fejlesztési tervet, mert mindnek más a problémája, mást kell fejleszteni, másképp kell hozzáállni, ez olyan, mint ha ennyi osztályban tanítana.

- Nem fegyelmezhet, mert egyes szülők hajlandók feljelenteni az iskolát, ha az ő pici szemük fényére csak rá mernek szólni, hogy ne legyen rendetlen órán (megtörtént).

- X protekciós gyerkőcét át kell lökdösni, mert protekciós.

- Őszi szünetben és karácsonykor is készül a szünet utáni időszakra, mit hogyan fog tanítani.

- Fel kell venni a telefont, ha a szülő éjjel vagy hétvégén telefonál, akkor is.

2010. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
88%

09:28 - Még egy kis kiegészítés:

- Míg osztályfőnök is volt, még többet dolgozott, 24 órából jó, ha 6-ot aludt (hétvége is), a többi munka volt.


Tudod, apám is ilyen lenézőn gondolkodott mindaddig, amíg el nem ment velük egy osztálykirándulásra (2 felnőtt / 25 gyerek), fél nap alatt kifáradt, azóta nem tesz megjegyzéseket. A mai gyerekek és szülők már nem olyan "fegyelmezettek és rendszeretők", mint a 90-es években...

2010. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
41%

Nem azt mondom, hogy a tanárnak nem nehéz a dolga.De azért nem fogom sajnálni.Egy sima hétköznapi ember általában 40 órát dolgozik hetente.Ez a minimum.Van aki 10-12 órát is és nem ritka hogy többet.Potom pénzekért.És kit érdekel hogy mennyit alszik??Senkit.Nem olyan nagy cucc ez.

Nem kellene versenyeztetni hogy melyik nehezebb munka.Még egyetlenegy kőművest, vagy gyári munkást nem hallottam itt sírni, hogy neki milyen nehéz.Vajon miért???Mert ők most is keményen dolgoznak, vagy éppen pihennek és nincs idejük arra hogy ide írogassanak.

2010. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
85%

Leginkább irigykedés van mögötte, ha meg nem, az még rosszabb, mert akkor szimpla tudatlanság.


Nekem erről van egy jó poénom:

Öreganyám, aki amolyan igazi parasztasszony, a maga napi 12 óra kemény munkájával, egyszer nekem szegezte a kérdést, hogy ő ezt komolyan nem érti, egyszerűen miért fizetnek és ki fizet egyáltalán azért, hogy csak ülünk és beszélgetünk?


Mert pszichológus vagyok, na és az egy dolog, hogy nem tudja, mi ez, na de hogy a beszélgetésért pénzt adjon valaki, ezt teljesen abszurdnak tartja a mai napig is :))


De azért nem aranyos ?

2010. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
85%

Azért azzal a bejegyzéssel nem értek egyet, hogy egy fizikai munka mindenképpen jobban kikészít, mint egy szellemi. Aki ilyet írt, az nem élt még át olyat, hogy napi szinten felőrli az ideg az embert, és az is biztos, hogy előbb kap gyomorfekélyt, infarktust, mint aki fizikai dolgozó.


De alapvetően sztem se kéne egymást lenézni, pont innen jön a legfőbb probléma, na most ez pedig IQ kérdése mindössze.

2010. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
72%
10:33 - Azért köszönd már meg a munkahelyednek, hogy most te itt internetezhetsz, mert anyu ezt nem teheti meg az iskolából (sőt, felkészülés alatt sincs rá ideje - én meg mielőtt belém kötnél, állásinterjúra megyek délután, ha minden jól megy, hamarosan engem se fogsz itt látni napközben). Ő szívesen cserélne veled, te viszont szerintem 1 hét után visszasírnád magad a mostani helyedre onnan.
2010. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!