Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
39%

Azért vonjunk párhuzamot: Melyikhez kell több előtanulmány: egy programozó matematikus diplomához, vagy egy Nokiás telefon összeszerelő "képesítéshez"?

Nálunk azok mentek a gyárba, akik már a gimiben sem voltak képesek 3-asnál jobb jegyet összehozni(de a lógás és bulizás azért ment). A többiek, akik szorgalmasan tanultak, és végül egyetemre mentek, nem kényszerültek gyárba.

Ezért nem sajnálom a melósoknak azt a rétegét, akik nem törődtek a tanulással. Végül képességüknek megfelelő munkát találtak.

2010. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
82%
Na jó ez is igaz, de attól ő még nem lesz kevesebb.Nem kell lenézni.Pl. honnan lenne telefonod ha mindenki ülne az irodában és nem lenne aki össze szereli???Mire mennél a bazi nagy diplomáddal??Semmire.Rá kellene jönni hogy a 2 nincs egymás nélkül.Meg a munka soha nem szégyellni való.Az már annál inkább amikor az ilyen nagy arcú diplomások azt hiszik hogy ők feljebb valók attól mert van diplomájuk.A diploma egy papír, attól még nem lesz intelligens, művelt ember.Hozzá teszem az egyetemen is nagyon sok fiatal van aki csak végig bulizza az 5 évet és valahogy mindig csak átcsusszan a vizsgákon.
2010. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 doboszoli ***** válasza:
51%

Kedves Volt Közalkalmazott!(tegnap,08:26)


Egy kicsit sem szégyenled magad?

A madár sem piszkít a fészkébe. Valami miatt kikerültél a közszolgák közül(ami lehet akár alkalmatlanság is), most a savanyú szőlőt szemezgetve, jól leszólod őket.

Nem gusztustalan amit művelsz?

2010. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem gusztustalan.És hidd el nem azért kerültem ki mert alkalmatlan vagyok.Fáj ha valaki elmondja az igazságot??És nem csak én gondolom így.Láttam mi megy ott.Semmi pénzért nem mennék vissza.
2010. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
44%

Első körben irígységre gondolhatnánk, - ami ezt a gyűlöletet motíválhatja.


Igazából nem tudom, hogy tanítják-e ezt a viselkedésmodellt a felsőoktatási intézményekben, vagy "csak kialakul", - de szemmel látható a "kín", a "küzdelem" a diplomások jelentős hányadának viselkedésén, amikor oda jutnak el a hétköznapi élet menete folyamán, hogy "Úristen! Most egy "suttyóval" kell szót váltanom - és nem tudom kikerülni!..."

-Látszik, hogy szinte FÁJ némelyiküknek, amikor szóba kell állniuk olyan emberrel, aki még csak nem is súrolja a képzettségi szintjüket.

Ki érti, hogy miért?


Pedig - száz szónak is egy a vége:


Egy munkaközösség, - amelynek tagja az izzadtságszagú takarítónéni, a kerti munkás, a portás, a minőségi ellenőrző, a targoncakezelő, a számítógépes adatfeldolgozó, a "kisfőnök", a "nagyfőnök", és a "nagyvezír" is, - csak akkor lehet sikeres, ha mindenki becsülettel elvégzi a dolgát a gépezetben és ott segíti mindenki tevékenységét - a sajátjának az elvégzésén túl, - ahol bírja. ( - A segítség nem tévesztendő össze a mások helyetti munkavégzéssel, - sokszor beleesik a magyar ember a fogalomtévesztés eme "díszes gödrébe".)

Ha mindenki úgy végzi el a feladatát a gépezetben, hogy legyen benne köszönet, akkor - a "modulok egymáshoz idomulásából" adódóan - nem kell senkinek "pluszköröket futnia" mások felelőtlensége, gonoszsága miatt, nyereségessé válhat egy munkaközösség.

-Sajnos nem ez a jellemző munkamorál Magyarországon.


El kellene már gondolkodnia a fellegekben járóknak azon, hogy sokféle képpen "be lehet szerelni", karban lehet tartani egy légkondicionáló gépet, úgy, ahogy az egyszerű felmosást is meg lehet úgy csinálni, hogy "sokáig emlékezzenek rá". Az alacsony beosztásban dolgozóknak pedig azt illene belátniuk, hogy nem kereshetnek irreálisan magas béreket, - attól függetlenül, hogy gyalázatosak a bérezések.


Én ha főnök lennék, hamar megbuknék, mert szó szerint díjaznám a céghez való lojalitást. Aki becsülettel, hosszútávon elvégezné a munkáját, annak a cégnél eltöltött idő növekedésével arányosan megemelném időközönként a bérét, - mert a megbízható munkaerő fontosabb számomra, mint bármilyen nagyszájú jellemtelen seggnyalógép.


Itt válik mellékes tényezővé, hogy kinek, milyen papírja van, - köpök rá, hogy mennyit és milyen egyetem(ek)en hempergett bárki is, ha szerényebb felkészültségű emberre nagy nyugalommal rábízhatok egy feladatot, - egy olyan emberre, aki nem fordul 180 °-ot, miután tudatára ébred annak, hogy kitettem a cégtől a lábamat.

2010. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 doboszoli ***** válasza:
6%

Volt Közszolga!

Nem az "igazság fáj", hanem az a stílus, hogy már kívülről fikázod a volt munkádat.

Gondolom, amíg BENT voltál, eszedbe sem jutott.

Na innen gusztustalan.

Nincs az a pénz? Muhahahaha!!

Miért kerültél KI, ha nem titok?

2010. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 doboszoli ***** válasza:
0%

Ma, 11:13

"ha én főnök lennék, hamar megbuknék"

Na látod, ezért nem vagy "főnök", hanem beosztott, akit irányítani kell, másképp életképtelen.

2010. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
47%

A volt közszolga vagyok.

Nagyon szeretem az ilyen rohadt okos embereket mint te.Amikor még ott dolgoztam akkor is fikáztam az egész rendszert mert nevetséges volt.És tudom, hogy minden áron arra hajtasz hogy biztos azért küldtek el mert alkalmatlan voltam.De nem!!!Leépítés volt, lejárt a szerződésem.Meg a kis védenceid közül az egyik jól alám vágott azért.Féltette a rohadt kis állását mivel nekem magasabb iskolám volt neki.De tudom Te ezt úgysem hiszed el.

2010. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
37%

"A diploma egy papír, attól még nem lesz intelligens, művelt ember"


Na azért az utolsó megjegyzésekből már nagyon kijön az, amire a kérdező is utalt ... itt a felsőfokú végzettségűekkel szemben van egy hatalmas kisebbségi érzés, és aztán ennek kompenzálására jönnek a különböző elméletek.


Azért ne haragudj, valóban Magyarországon rengeteg olyan főiskola van, ahol szinte rád aggatják a dilpomát, akkor is, ha nem kéred. Ez tény. De azért nem kéne egy kalap alá venni a komolyabb egyetemekkel, ahol bizony nagyon kemény tanulás után kapsz egy rengos diplomát, és nem csupán egy papírról van szó.


Persze könnyű ennyire lekicsinyíteni a diplomát, hogy az csak egy papír és semmi mást nem ad, de hát kérdem én, akkor miért nem szerzel csak egy olyan papírt, és máris más lesz a véleményed?

Ha intelligenciával nem is mindig párosul, de tudod azért mindenképpen jobb eséllyel társul, mint a diploma nélküliek körében. Ezzel együtt én is ismerek atombunkó diplomás embert, ez nem is vitás, csak azért átesünk a ló túlsó oldalára, persze ez is magyar szokás.


Még annyi, hogy akkor nagyot néznél ám, mivel a magyar felsőoktatás még ilyen viszonylag zülött formájában is jóval erősebb mint egy amerikai vagy akármelyik nyugat-európai.


Na meg egy utolsó kérdés: akkor mégis kiktől várnánk el az intelligenciát, ha nem a komolyab egyetemi papírokkal rendelkező emberkéktől? A végén még valaki kisüti, hogy kifejezetten káros is és hiábavaló is az egyetem.

2010. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
0%

16:58


Azért ez egy meglehetősen lesarkított minta, nyilván közel sem biztos, hogy a gimnáziumi "jótanulók" lesznek az egyetemi klitüntetéssel végzősök, de némi párhuzam valóban van, igen. De csak némi. Ezt nagyon fontosnak tartom.


Csak az ilyen általánosítás azért bántja nagyon a szemem, mert teljesen más jellegű tanulást és más képességeket igényel egy középiskola és mást egy egyetem. Így nagyon sokszor fordul meg a dolog, és a középiskolás közepes tanulóból lesz kiváló tanuló az egyetemen és ez fordítva is működik, tudok olyan példát, amikor a gimiben végig jeleskedő tanuló a legelső félévben kiesett, mert egyszerűen nem volt képes váltani arra a stílusra.


Ismerjük el, azért ez a párhuzam nem teljesen helytálló.


Erre legjobb példának szeretném egy olyan haveromat hozni, aki gimiben végig 2-essel elvolt, kifejezetten utálta, aminek számára leginkább maguk a visszataszító tanárok voltak az okai, na aztán érdekes módon két egyetemet is kitüntetéssel végzett utána, és jelenleg a 4-diket csinálja, valamint értelmiségi körökben is igen kimagaslónak értékelik.


Egy tökéletes példát látok erre a jelenségre, és azt is látom, hogy ez nem is olyan ritka. Sőt .... A magyarázat pedig fent található ... más a követelmény, más a stílus, más jellegű képességeket igényel, ennyi.

A középiskolában még nagyon sok minden tanárfüggő, személyfüggő, igen szubjektív, tulképpen szorgalomfüggő inkább, ami egyetemen már kevésbé jön elő. Az is ismert jelenség, hogy a gimnáziumban tökéletesen lehet jeleskedni akár még magolási módszerrel is (azaz csupán szorgalommal, de igazából nem nagy tehetséggel), na ez egyetemen már nem megy ugye. Ez csak egy összetevő, de fontos.


Egy a vége: az intelligenciát ugyan nem lehet papírba foglalni, de talán valamit sugall pár diploma mégis.

2010. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!