Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az ellenszenv a szellemi...

Mi ez az ellenszenv a szellemi munkát végzőkkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 06:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
74%

A Pedagógia is rátermettség kérdése legfőképp!

Volt olyan földrajz- és politikaiismeretek tanárom aki lezseren és poénkodva úgy tartott órát h mindenki értett mindent és közbe nagyon jólérezte magát az órán. Volt olyan kémia tanárnőm aki az állandó nyavajgásával nyávogásával rendet se tudott tartani és közben hullafáradt lett szegény.

Ha már úgy jön be 1 tanárnő az órára h húzza a száját és rajta van a világfájadalom akkor nem biztos h jó pályán van.

Kb 1 éve voltam a kicsilányomék osztályában megkértek h javítsak meg valamit.Közben zajlott az óra, el is felejtkeztek rólam.Az a gúnyos hangsúly az a megalázó mód ahogy némely gyerekhez viszonyult valami botrányos volt! A gyerekek ebből mit vettek észre azt nem tudom de azt igen h ez a tanítónéni adja ki a kezéből a legfegyelmezetlenebb osztályt.

Volt olyan is h kérdezem a lányom mi volt ma a suliban? Azt mondta a tanítónéni innen eddig másoljuk le mert neki fontos megbeszélnivalója van a műkörmössével.

És év végén megjegyzi a tanítónéni hogy a nagyobbik lányom annak idején ügyesebb vt persze mondom mert őt csak 1 évig tanította nem 4évig minta kicsit:)

2010. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
44%
látjátok kedves válaszadók és kedves olvasók, hogy itt megint ki szítja a vitát, ki hergeli a másikat, ki köt bele a másikba. Nem a szellemi nézi le a fizikait itt sem ez tuti. Ennyit erről. Nem értem miért kell minden kérdésben égetni magatokat.
2010. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
36%
Most nem azért de ki jön itt a szegény tanár néni anyukájával aki annyira osztja az eszet.Valótlan dolgokat állít, olyat amiről lövése sincs.
2010. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan megértem, miért hiszik azt, hogy egy informatikus nem csinál semmit. Én is az vagyok, és annyit látni belőlem egész nap, hogy ülök a noti előtt és pötyögök. Aki annyit ért a géphez, hogy Internet és MSN, az azt gondolja, hogy éppen azt csinálom. De aki kicsit távolabb lát ennél, az sem tudja felfogni, mennyire kiöli az energiát az emberből a képernyő meredt bámulása napi 9 órában. Amikor felkérnek valami egyéb munkára, ami nem a gépről szól, akkor szinte fellélegzem, mert annyira jólesik a változatosság. A gép előtt töltött idő után nem az a jóleső fáradtság tör rám, mint ami mondjuk egy kert kigazolása után jön, hanem a fásult, csak ágyba beesni kívánó fajta. Fejfájás, szemkiszáradás, szédülés, ezek mindennaposak egy informatikusnak.

De szerintem a munkások nem nézik le az informatikust, csak nem értik. Apám például egész nap könyvek fölött ül és mikroszkópba néz, én azt nem értem. Ettől függetlenül nem nézem le, mindenki azt csinálja, amihez ért és (jó esetben) amit szeret. A munkás nagy kincs a társadalomnak, mert nélküle nincsenek termékek.

Mindenki kincs, aki dolgozik, és ezt kell megvetni, aki dolgozhatna, de nem teszi.

2010. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen igazad van kedves utolsó válaszoló.
2010. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
48%

"Anyu 25 év tanítás alatt magas vérnyomásos lett, előtte nem volt vérnyomásproblémája"


Itt van egy baj! Semmi köze a magas vérnyomásnak a tanítói pályához ! Milliók lesznek magas vérnyomásosak akiknek nincs közük a tanári pályához, teljesen eltérő a foglalkozásuk!

2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
55%

na igen, az egészséges életmód egyik alapköve, hogy mindenki azt csinálhassa, amihez ért, és képességeinek megfelelő, és azt szereti is


na de ez hány %-ban valósulhat meg manapság? itt kezdődnek a gondok ...

2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
68%
De jó is lenne ha mindenki azt csinálná amit szeret meg amihez ért.Meg ha nem kellene attól félni, hogy bármikor utcára tehetnek.Meg mikor lesz végre munkám.
2010. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam el,hogy ki mit írt,de el tudom mondani,hogy nálunk miért van ellenszenv a szellemi dolgozókkal szemben.

Nyomdában dolgozom mint könyvkötő.

Mi akik a termelésben dolgozunk (ugye vannak a könyvkötők,gépmesterek, előkészítők,betanított munkások) Nagyon sokszor vesszük észre,hogy jogtalanul bánnak velünk, és ebből akadnak a viták az ellenszenv.Mondok példákat.

-Az épület előtt hatalmas kocsi parkoló.De oda egy munkás sem parkolhat,mert az a szellemi dolgozóké,és a megrendelőké..Még így is rengeteg hely van ha minden szellemi dolgozó leparkol,és egy csomó megrendelő jönne..

A munkásoknak az épület mögött van egy sáv ahol lehet parkolni..Alig fér el 6 kocsi,így a többiek két utcával lejjebb vagy ahol az utcán találnak helyet..

-Nyár van.Kint 36 fok,bent a gépek miatt 39-40 fok.

Légkondi van,de csak 1-2 órára engedi a főnök elindítani.Szerinte ha melegünk van akkor nyissunk ablakot..(a diplomás ember...)

Fent az irodákban egész nyáron megy a légkondi,jó hűvös van..Idén nyáron az egyik lány rosszul lett a meleg miatt.(elájult) Azt akarták beetetni a dolgozókkal,hogy csak hisztizett...

-Jutalom.Azt mondja a főnök,hogy ha sokat dolgozunk ,és bejön a számítása mindenki szép jutalomban részesül.Hát persze,hogy hajt az ember.Rengeteg túlóra,feszültség,de dolgozik mint az állat.

A végén jön a "bocsika,de nem lesz semmi jutalom,mert sok pénzbe került a villany a gépek működése etc" De a szellemi dolgozók mind kaptak,és dicsekszenek is vele..

-Ruha pénz.Azt mondják kötelező a cég munkaruháját hordani.De ki kell fizetni..Az irodistáknak nem kötelező,de kapnak 3 havonta 40.000 forint ruha pénzt..

-Kaja jegy.Volt 5000 forint étkezési utalvány..Lecsökkentették 3000 forintra,és jött a hülye szöveg,hogy a "kormány így a kormány úgy" Az irodisták 6000 forintot kapnak..

-Szabadságolás. Mindenkinek fel kell írni,hogy nyáron ki mikor,és mennyi időre akar szabira menni.Persze nem mehet mindenki egyszerre,így úgy oldják meg,hogy előbb az irodisták szabija jön.Majd sorrendben aki előbb felírta.Egy dolgozó ha januárban kiírja,hogy augusztus 1-15-ig szabit akar,csak addig mondják,hogy oké,amíg nem jön egy irodista,hogy ő is éppen akkor akar menni,és ezt csak 2 héttel előtte jelenti be..Akkor a munkásnak törölve(írjon más napra)

Ez csak pár dolog ,de ezért is van nagy utálat a két réteg között...

2010. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ilyen a munkaerőpiac. De még mindig jobb ez, mintha be lenne betonozva az egész.

Lehetne úgy is, hogy egy adott szakmán belül előre meg van határozva az elérhető helyek száma, és kizárólag annyi iskolai hely lenne hozzá. Ha valaki lecsúszik erről, akkor mást kell választania, de ha bejut és elvégzi, akkor lenne biztos állása. Így viszont meg lenne határozva, mit lehet tanulni. Mint nálunk a suliban: jelentkezni kellett nyelvre, és aki túlesett a maximális létszámon, azt berakták más nyelvre(általában oroszra).

Szóval jobb az, ha szabadon választhat az ember, még akkor is, ha nehéz állást találni szakmán belül. Próbálkozni kell.

2010. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!