Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szerint nem lehet az...

Pombe kérdése:

A Fidesz szerint nem lehet az Ukrán honvédő háborút a mi 1956-os szabadságharcunkhoz hasonlítani. Ez valótlanság!?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=C32-GRf_MmI


A narrátor szerint nem lehet összehasonlítani 56-ot az Ukrán honvédő háborúval, mert lasszóval kell összefogni az ukránokat az ellenálláshoz, ami egyébként szimplán hazugság, hiszen minden felmérés szerint az ukránok szignifikáns többsége harcolni akar a hazájáért


A narrátor izzig-vérig fideszes populista módon, olyan példákat hoz, hogy ne megvessük a hazájukat eláruló ukrán polgárokat, hanem megsajnálva őket, a hazaárulóknak adjunk igazat, azoknak, akik lehetővé teszik azt, hogy az orosz hódítás minél akadálymentesebb legyen! Nem igaz, hogy Ukrajna népe ne többször bizonyította volna az egybeforrottságát, hiszen óriási többségben szavazták meg Ukrajna szuverenitását, később is az orosz állandó befolyás ellen tüntettek a Narancsos forradalom idején, és milliók keltek fel már 2013-2014-ben is az orosz politikai agresszióval szemben az Euromajdan idején. A narráció ebben is hazudik. Ukrajnában az utolsó népszámlálás 2001-ben volt, és már akkor is a lakosság több mint 85%-a ukránnak vallotta magát, 67%-a az ukránt használta anyanyelvként, 30% pedig az oroszt.


A narrátor állításai az ukrán belső széthúzásról egyszerűen egy alátámasztatlan vádaskodás, semmi több. Szimpla hazugság, hogy a Nyugatnak megéri ez a háború (mi a bánatos tökért érné meg neki??? - elképesztő ökörség!), és Putyint meg háborús bűnök elkövetése miatt ítélték el, mert gyerekeket rabolt Ukrajnából! A narrátor itt is hazudik! A békekötést meg semmi esélye kierőszakolni a Nyugatnak, amíg Ukrajna és Oroszország nem akar békét. Nem lehet két verekedőt se lehet semmi módon békekötésre kényszeríteni, ha ők verekedni akarnak.


A narráció csak elvtelenül, és megvalósítható békekötési terv bemutatása nélkül populista módon vádolja a dologban teljesen ártatlant Nyugatot, amúgy Putyin nagy örömére.


Mi a véleményetek?



okt. 2. 12:21
 11/97 A kérdező kommentje:

#9: "Nem vagyok fideszes, de nem kéne a kettőt összehasonlítani (szerintem kicsit sértő is), de nem amiatt, amit a videóban mond"


Sértő??? Azért úgy tűnik, egy valódi 56-osnak teljesen más a véleménye!

[link]


Idézve: "Ukrajna véráztatta földjén ma az orosz tankok magát a nemzeti önrendelkezést és az emberi szabadságot tiporják. Aki ezt valamiféle „békevágyat” emlegetve elnézné, mi több, mint valami üzenethordó küldönc, még szolgálná is, az ne merje kritizálni, de még csak említeni se merje a pesti srácok világtörténelmet formáló álmait és hőstetteit! "


Abszolút a sorstársaiként néz ez az 56-os hős Ukrajna szabadságharcosaira.


Vagy: "Volodimir Zelenszkij hős katonái megvédik majd nemcsak Ukrajnát, de megleckéztetik Putyint is. Itt az ideje, hogy ugyanúgy, ahogy tettük ’56-ban – amikor is a lengyeleket támogatva vonultunk a Bem térre –, a mai magyar egyetemisták most Ukrajna mellett álljanak ki."


stbstb…


#9: "Az 56-os forradalom célja (ha lehet egységes célt mondani), teljesen más volt, mint ma az ukránok céljai"


Ugyanaz volt mind a két társaságé: "ruszkik haza".


#9: "No most, én nem tudok arról, hogy Ukrajnát azért támadta meg Oroszország, mert Ukrajna amúgy egy oroszok által megszállt ország és a orosz épp aktuális "helytartót" akarta a nép eltávolíttatni."


Akkor rosszul tudod. Pedig direkt írtam, hogy Ukrajna kétszer is fellázadt az állandó orosz politikai nyomás és állandó fenyegetés miatt. Tessék már utána nézni, hogy mi történt a Narancsos forradalom (2004) idején, és annak is, hogy akkoriban Orbán még drukkolt az Ukránoknak, és ő is ugyanúgy szidta az orosz elnyomást, mint Ukrajna népe. Akkoriban az oroszok oldalán álló Viktor Janukovics nyerte a szavazást, méghozzá választási csalással, úgy hogy az oroszok előtte megmérgezték az oroszoknak nem tetsző politikai ellenfelüket, Viktor Juscsenkot. Ukrajna fellázadt, és sikerült kiharcolniuk az oroszbarát erőket kitakarítani a szavazásból, de Janukovicsot nem sikerült már később letaszítani a trónról, és 2013-2014-ben Janukovics orosz nyomásra visszavonta az EU-val közben beindult tárgyalásokat (Putyin az orosz gáz és olajexport árakat Ukrajna felé az egekbe nyomta, egyéb gazdasági nyomást is helyezett Ukrajnára, egyszóval gazdaságilag keményen zsarolta Ukrajnát, majd végül megígérte, hogy rengeteg pénzt nyom be a gazdaságba, ha elfelejti Ukrajna az EU-t, és fenyegetődzött is mellette). Janukovics lazán tehát felrúgta az EU-s tárgyalásokat, mire az Ukrán nép ismét fellázadt az orosz nyomással szemben (ez volt az Euromajdan), most már véres atrocitások is voltak mindenhol, kegyetlenségekkel megfűszerezve (ezt az oroszbarát politika számlájára kell írni), ami ellen a nyugat tiltakozott, de Ukrajna végül elzavarta vissza Oroszországba a bábját, Jabukovicsot, közben az oroszok (Putyin) lerohanták a Krímet cserébe, és még Kelet-Ukrajnában is elkezdtek öldökölni, majd minden ottani áldozatot rákentek az Ukránokra, mintha ők öltek volna ott le 14000 orosz nemzetiségit.


Gyakorlatilag minden ugyanúgy történt kisebb különbségektől eltekintve, mint nálunk 1956-ban.

okt. 2. 15:10
 12/97 anonim ***** válasza:
58%
10) A különbséget ìrtam, hogy az 56-ot megelőző időszakban Magyarországnak nem volt rá lehetősége, hogy tárgyalásokat kezdeményezzen az ország nemzeti értékeiről a Szovjetunióval, Zelinszkinek meg voltak ezek a lehetőségei Oroszországgal szemben. Az, hogy a szovjet nagy követ targyal az általa felállìtott ellenkormánnyal, abban meg semmi különleges nincs
okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 A kérdező kommentje:

#6: "Ukránokat segíti a nyugati világ védekezésben anyagi fegyveres támogatással."


Nem támogatta őket senki először, és Ukrajna pont ugyanúgy kitartott, mint mi is, és eleinte rengeteg volt az önkéntes civil.


#6: "Ukrajnában reguláris hadsereg védekezik."


Ennek semmi köze a kérdésemhez. Vagyis hogy van-e eszmei különbség a két nép harci célja között. De...


Magyarországnak volt hadserege 1956-ban, a Magyar Néphadsereg, és történetesen sokkal inkább a nép mellé állt, egyszóval itt is az volt a helyzet, hogy a seregünk is védekezett itt is az oroszok ellen. Először a katonai akadémiák kapcsolódtak be az eseményekbe, és a lázongó magyar egyetemisták mellet rakták le a voksukat.


Ha Magyarország képes lett volna hosszú ideig kitartani, nyilván saját kormányt alapít és hadsereget, és ha csak ekkor jönnek vissza az oroszok, akkor mi is reguláris hadsereggel védekezünk, nyilván ugyanúgy önkéntes civilekkel. Ekkor már sokkal nagyobb esély nyílott volna arra is, hogy segítséget kapjunk, hiszen Ukrajna is csak hosszabb idő után kapta meg, de eleinte gyakorlatilag a Néphadsereg tisztjeinek zöme a nép mellé állt. Később is vagy nem csináltak semmit a lázadás leverésére, vagy átálltak a forradalmárok oldalára Budapesten. Más volt a helyzet vidéken, ahol bizony sikeresen adtak ki a nép ellen tűzparancsot a katonaságnál, de amikor Maléter Pál ki lett nevezve, akkor a hadsereg gyakorlatilag teljesen átállt a forradalom oldalára, ami akkor már békéssé vált. Közben a tárgyalási eredményeket felrugó oroszok hirtelen visszatértek, és azonnal legelőször a Magyar Néphadsereg laktanyáit és helyőrségeit támadták le meglepetésszerűen, de voltak laktanyák amik ellenálltak. Ezeknek gyorsan annyi lett...


Volt tehát ugyanúgy reguláris hadsereg védekezés nálunk is, csak egyszerűen az Ukrán sokkal erősebb volt mint a miénk, de ez nem érdemi különbség a kérdésem tükrében.


Komoly csúsztatás megfeledkezni arról, hogy Ukrajna már 2,5 éve tart ki. 1956 sokkal rövidebb ideig tartott, és nyilvánvalóan az 1956-os időtartamot kell párhuzamba állítani az Ukrán háború ugyanannyi kezdeti idejével. Persze hogy később minden mássá változott ennyi idő alatt, de NEM(!) a 2,5 év végét kellene összehasonlítani 56-tal! Ez egyszerűen súlyos csúsztatás!


És mit változtatott volna 56 értékén és irányzékány az, ha Magyarországnak reguláris hadserege sikeresen fel tudja tartani az oroszokat? Semmit! Ez nem különbség. Nem értem mit akarsz ezzel.


#6: "Ukrajnában több éve tart, míg itthon csak pár hét volt."


Má' ne haragudj, de ez mi??? Ha 1956 2,5 évig tartott volna, akkor már te is látnál hasonlóságot??? Ez vicc... már bocs.


#6: "Itthon sokkal kevesebb emberveszteséggel és infrastruktúrális kárral."


Ha nálunk nagyobb a rombolás??? - akkor, akkor … Mi va'? Akkor kevesebbet ért volna 56 értéke? Vagy mi va'??? - ne haragudj, de semmit se értek ebből.


#6: "Szovjetunióval szemben nem ismerek szankciókat amiket 1956-os magyarországi beavatkozásuk miatt hoztak volna."


Már bőszen zajlott az Orosz Ukrán háború mire szankciókat hoztak volna. És már megint nem értem. 1956 eszmei hasonlósága az Ukrán szabadságharccal romlik, ha Szovjetunióval szemben akkor hoznak szankciókat??? Mi a bánat köze van ennek a kérdésemhez??? Ezek csak szimpla technikai különbségek!


Itt a kérdés az, hogy elítélhető-e, utálható-e ugyanúgy Oroszország azért, amit tett Ukrajnával, mint velünk 1956-ban? És hogy ugyanolyan szabadságharcot folytat -e az orosz elnyomással szemben, mint mi 1956-tal szemben?


#6: "Mindent össze lehet hasonlítani kérdés hogy értelme van-e."


Rettentően nagy értelme van összehasonlítani, de csak annak tükrében, amit én kérdeztem, és nyilván nem egy technikai különbségtételre voltam kíváncsi.

okt. 2. 16:03
 14/97 A kérdező kommentje:

#12: "A különbséget ìrtam, hogy az 56-ot megelőző időszakban Magyarországnak nem volt rá lehetősége, hogy tárgyalásokat kezdeményezzen az ország nemzeti értékeiről a Szovjetunióval"


Ugyanúgy tudtak tárgyalni az 56-osok is az oroszokkal, és volt is ilyen. Átvertek minket az oroszok gátlástalanul, pont ugyanúgy, mint a szerződéskötésekkel is az Ukránokat. Mondd! Te nem tudsz olvasni?


#12: "Zelinszkinek meg voltak ezek a lehetőségei Oroszországgal szemben."


Az nem lehetőség volt. Zelenszkijnek még annyi lehetősége se volt a tárgyalásra, mint nekünk 56-ban, amikor tényleg valami elfogadhatót megígértek nekünk az oroszok. Az nem tárgyalási alap, hogy Ukrajna legyen rabszolga, és akkor vége lesz a háborúnak. Zelenszkij visszaüzent, hogy elfogadhatatlanok a békefeltételek. Innentől kezdve mitől nevezel olyan valamit lehetőségnek, ami sosem volt az?


Ha küldök neked egy levelet, hogy kapsz tőlem 100 millió pénzt, ha fejbe lövöd magad, akkor az számodra lehetőség? Ez tudod kinek jó? A mellettem álló pitiáner propagandistáknak, akik mindenfelé hirdetnék, mint a Fidesz és orosz propagandisták, hogy én milyen rendes vagyok, hogy adnék neked 100 milliót, te meg olyan disznó vagy, hogy még csak nem is foglalkozol a nagylelkű felajánlásommal.


Te valami ilyen fideszes propagandista vagy? Má' ne haragudj, de ezek alapján nem tudok másra gondolni...


#12: "Az, hogy a szovjet nagy követ targyal az általa felállìtott ellenkormánnyal, abban meg semmi különleges nincs"


Tűzszüneti tárgyalások voltak, pont az, amit a Fidesz propaganda kér számon az Ukránokon, és ami szerinted nem volt 56-ban. Miről beszélsz? Nem tudod elismerni, hogy tévedtél?

okt. 2. 16:15
 15/97 A kérdező kommentje:

#5: "de viszont van egy különbség, a magyar hadsereg nem tanúsított ellenállást, nem vett részt a harcokban."


Ugye most már tudjuk a #13-ból, hogy ez sem igaz.


#5: "de amikor világossá vált, hogy nem lesz amerikai segítség, egyre többen adták fel a harcot"


Szerintem neked sürgősen fel kellene frissítened 56-ról a kissé megfakult ismereteidet. Már elnézést...

okt. 2. 16:20
 16/97 anonim ***** válasza:
100%

"egyszóval itt is az volt a helyzet, hogy a seregünk is védekezett itt is az oroszok ellen" A magyar hadsereg sehogy nem védekezett, a szovjet hadsereg 56 november 4-en minden katonai ellenállás nélkül elérte Budapestet, ahol pedig harcoló civilek próbáltak ellenálni. A katonaság október 23-án és az utána lévő napokban sem vett részt a harcokban.

(Ami időnként megtörtént, hogy rendőrörsök fegyvereket engedtek át a forradalmároknak)

okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 anonim ***** válasza:
" Először a katonai akadémiák kapcsolódtak be az eseményekbe, és a lázongó magyar egyetemisták mellet rakták le a voksukat." Nyilván a katonai akadémiák diákjai is beálltak a forradalom mögé, de a hivatásos hadsereg nem vett részt a harcokban. Egyébként ami érdekes,hogy október 23-án és az utána lévő napokban a már Magyarországon állomásozó szovjet hadsereg se támadt rá a forradalmárokra,azt javarészt az ÁVH Tetfe sőt a forradalmár diákság fel is vette a kapcsolatot a szovjet katonakkal. Október 28-an miutan ideiglenesen a szovjet hadsereg elhagyra Magyarországot, Hruscsov már nem ugyanazazokat q katonákat küldte,mert a korábban Magyarországon lévők túlzottan "megszerették" a magyarokat
okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 A kérdező kommentje:

#16: "hadsereg sehogy nem védekezett, a szovjet hadsereg 56 november 4-en minden katonai ellenállás nélkül elérte Budapestet, ahol pedig harcoló civilek próbáltak ellenálni."


Koma! Ne beszélj már zöldségeket...


Itt ellenőrizheted az állításaimat:

[link]

okt. 2. 16:45
 19/97 anonim ***** válasza:
100%
18) Ezen az oldalon arról is van szó, hogy olyan is volt, hogy a néphadsereg támadt rá 56-ban a tüntetőkre
okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
100%
"A legtöbb helyen a csapatok a megadást választották"
okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!