Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1956 Ellenforradalom volt?

1956 Ellenforradalom volt?

Figyelt kérdés
szept. 27. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenforradalom egy forradalom ellen létrejövő forradalom. Magyarországon, nem volt akkor forradalom. Sima forradalom volt, ellen nélkül.
szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt mindig az aktuális politikai vezetés dönti el.
szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
majd Orbán Balázs megmondja
szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az "ellenforradalom" "kontrrevolyutsiya" terminust a szovjetek használták mindenkivel szemben aki ellenük azaz a nagy októberi szocialista forradalom ellen fellépett. Így osztották az orosz társadalmat mi és őkre. Jók és gonoszra, forradalmár és ellenforradalmárra. Innen vették át Kádárék.
szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 81975633 ***** válasza:
23%
Felkelés volt ruszki édestestvéreink ellen. De ruszki édestestvéreink szerencsére leverték ezt a szánalmas kis lázadást.
szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Igen.


Ne feledjük hogy Horthy maga nevezte "ellenforradalminak" a kormányzását. A megmondóemberek azért pofáznak még mindig "56-os forradalomról", mert a forradalmak degradálása, legyalázása a sárga földig még nem fejeződött be. Ez az agymosás egy hosszabb folyamat. De Horthynak a 133 napos proletárdiktatúra után sokkal könnyebb dolga volt.


Miért is NEM volt forradalom 56?


1. A forradalmat a legszegényebb néprétegek indítják. Namármost a Műegyetem és az ELTE nem kifejezetten olyan a műintézmények, amik megtűrnek ilyen elemeket a falaik között. Márpedig 56-ot ők kezdték.... és a miskolci egyetemváros fenegyerekei folytatták.

2. A forradalom kiszélesíti a demokráciát. Ezzel szemben az 56-osok célja a 45 utáni bolsevik típusú szocialista forradalom vívmányainak eltörlése és az elitek kiváltságainak VISSZAÁLLÍTÁSA volt. Nyilván a szegények, vagyis a szélesebb tömegek rovására, az ő jogfosztásuk árán. Ez a cél 56-ban nem, igazából csak a 90-es években valósult meg. Úgy mint kktv, bombasztikus címek, karrier, csillogó talár aranylánccal, stb. A Népköztársaságban minden dolgozónak egyenlő jogai voltak...

3. A forradalom progresszív folyamat, azaz előre viszi a társadalmat. Ehhez képest az 56-osok célja az 1945 előtti világ RESTAURÁLÁSA volt de ez csak Brezsnyev halála után sikerült megvalósítaniuk. Ez ma már nyilvánvaló, de akkoriban a nagyokosok még a "szocializmus megreformálása" dumával tömték az emberkék fejét. Tkp. így terelték vissza őket a megaláztatásba és a nyomorba. Ennek különböző stációi voltak; kezdve a sztálinistázástól, a maoisták cserbenhagyásán át a véresszájú Leninen keresztül a Corvinus Egyetemig.

szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ezt mindig az aktuális politikai vezetés dönti el."


És mi most az aktuális álláspont?

szept. 27. 11:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még annak tanultam.
szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!