Amikor a szüleim azt mondják, hogy ők még '56-ot ellenforradalomként tanulták az iskolában, akkor az mit jelent?
Nézőpont kérdése, a lényegen semmit nem változtat:
egy forradalom volt az akkori szocialista hatalom ellen...
"Tehát amikor ellenforradalomról van szó akkor a szálasi-kormánynak a visszaállításáról van szó ezen nézőpont szerint?"
Nem, elsősorban a régi Horthysták miatt aggódtak, hogy - nyugati segítséggel - visszaállítják, azaz "restaurálják" a korábbi "tőkés" viszonyokat. Érsd ezalatt: a gyárak visszakerülnek állami tulajdonból gazdag emberekhez, a kommunisták mellett más pártok is indulhatnak választásokon, megszakad a "megbonthatatlan szovjet-magyar barátság", azaz az ország a szovjet érdekkörből visszacsúszik az európaiba, és megbukik az "épülő szocializmus".
Meg kell érteni a kommunista gondolkodást.
Ők úgy hitték, rendszerük a leghaladóbb, a legmodernebb, a történelem vége, a leghumánusabb, legigazságosabb rendszer.
No most, aki egy ilyen rendszer ellen van, az milyen ember lehet? A legjobb esetben is súlyosan téved, meg kell győzni, át kell nevelni. Vagy tudatos ellenség, reakciós, fasiszta, az ilyet meg kell semmisíteni, mert az osztályhelyzetéből következik a meggyőződése, nincs esély jobb belátásra téríteni.
A kommunista rendszer a legtudatosabb, legmodernebb, így, a forradalom, mint olyan nem is értelmezhető a kommunista rendszer ellen, olyan, mint a nullával való osztás a matekban: nincs értelme.
Tehát, bármi történik a rendszer ellen, nem lehet más, mint lázadás, zendülés, ellenforradalom, kontra - revolúció, visszafordulás, egy korábbi, elmaradottabb, fejletlenebb rendszer felé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!