Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szerint nem lehet az...

Pombe kérdése:

A Fidesz szerint nem lehet az Ukrán honvédő háborút a mi 1956-os szabadságharcunkhoz hasonlítani. Ez valótlanság!?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=C32-GRf_MmI


A narrátor szerint nem lehet összehasonlítani 56-ot az Ukrán honvédő háborúval, mert lasszóval kell összefogni az ukránokat az ellenálláshoz, ami egyébként szimplán hazugság, hiszen minden felmérés szerint az ukránok szignifikáns többsége harcolni akar a hazájáért


A narrátor izzig-vérig fideszes populista módon, olyan példákat hoz, hogy ne megvessük a hazájukat eláruló ukrán polgárokat, hanem megsajnálva őket, a hazaárulóknak adjunk igazat, azoknak, akik lehetővé teszik azt, hogy az orosz hódítás minél akadálymentesebb legyen! Nem igaz, hogy Ukrajna népe ne többször bizonyította volna az egybeforrottságát, hiszen óriási többségben szavazták meg Ukrajna szuverenitását, később is az orosz állandó befolyás ellen tüntettek a Narancsos forradalom idején, és milliók keltek fel már 2013-2014-ben is az orosz politikai agresszióval szemben az Euromajdan idején. A narráció ebben is hazudik. Ukrajnában az utolsó népszámlálás 2001-ben volt, és már akkor is a lakosság több mint 85%-a ukránnak vallotta magát, 67%-a az ukránt használta anyanyelvként, 30% pedig az oroszt.


A narrátor állításai az ukrán belső széthúzásról egyszerűen egy alátámasztatlan vádaskodás, semmi több. Szimpla hazugság, hogy a Nyugatnak megéri ez a háború (mi a bánatos tökért érné meg neki??? - elképesztő ökörség!), és Putyint meg háborús bűnök elkövetése miatt ítélték el, mert gyerekeket rabolt Ukrajnából! A narrátor itt is hazudik! A békekötést meg semmi esélye kierőszakolni a Nyugatnak, amíg Ukrajna és Oroszország nem akar békét. Nem lehet két verekedőt se lehet semmi módon békekötésre kényszeríteni, ha ők verekedni akarnak.


A narráció csak elvtelenül, és megvalósítható békekötési terv bemutatása nélkül populista módon vádolja a dologban teljesen ártatlant Nyugatot, amúgy Putyin nagy örömére.


Mi a véleményetek?



okt. 2. 12:21
A kérdező szavazást indított:
A lényegét tekintve mind a két esetben szabadságharcról beszélhetünk
Nem elehet a kettőt összehasonlítani
26 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
78%

Nézzük meg a két verziót:

-ha Bazsi szerint mi nem csinálnánk ezt, akkor nettó hazaáruló

-ha Bazsi szerint csak az ukránok nem csinálhatják ezt akkor szimplán szarházi, hogy a másik farkával verné a csalánt

okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
34%
Az hülyeség, hogy az ukránok többsége harcolni akar. Aki csak teheti menekül a sorozás elől.
okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 Fsms ***** válasza:
77%

Találhatunk hasonlóságokat, eltéréseket, ami közös, h az oroszok a katonasággal avatkoztak be.

Semmi keresni valójuk nem volt itt 56’ ban, illetve minek támadtak meg Ukrajnát. Felesleges volt.

okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
39%
1956-os magyarországi forradalmat nem lehet a mai ukrajnai helyzettel összehasonlítási. 1956 elött Magyarországnak nem voltak önálló külpolitikai lehetőségei a Szovjetunióval szemben. Ukrajnának 2022 előtt megvoltak a külpolitikai tárgyaláslehetőségei, hogy megpróbálja elkerülni a háborút és azóta is, hogy legalább próbálkozzon tűzszünetet elérni.
okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
46%
3)Ez igaz, 56-ban sem kellett volna a szovjet hadseregnek beleavatkozni egy elvileg független ország belügyeibe, de viszont van egy különbség, a magyar hadsereg nem tanúsított ellenállást, nem vett részt a harcokban.A civil felkelők egy része harcolt a szovjet hadsereg ellen, abban a reményben,hogy az amerikai segítség úton van, persze volt egy keménymag is, aki végsőkig akartak harcolni, de amikor világossá vált, hogy nem lesz amerikai segítség, egyre többen adták fel a harcot
okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
67%

Mindent össze lehet hasonlítani kérdés hogy értelme van-e. És hogy milyen szempontból hasonlítod össze: hadászati, emberi jogi, nemzetközi jog, humanitárius, politikai, stb.


Hasonlóság:


Mindkét ország (Mo. és Ukrajna) szemben a hatalmas orosz (akkor szovjet-orosz) birodalom állt.

Mindkét megtámadott ország kiszolgáltatott helyzetben volt.

Mindkét országot agresszió érte.

Mindkét ország fegyveresen védekezett ez ellen.

Mindkét ország iránt szolidáris volt a demokratikus világ.

Mindkét ország menekültjeit befogadták.

Egyik ország érdekében a területén nem avatkozott be a NATO, vagy más támogató ország katonailag fegyveresen.


Különbség:


(a nyilvánvaló különbségeket kívül mint hogy más időben más hadviselő felek voltak)


Ukránokat segíti a nyugati világ védekezésben anyagi fegyveres támogatással.

Ukrajnában reguláris hadsereg védekezik.

Ukrajnában több éve tart, míg itthon csak pár hét volt.

Itthon sokkal kevesebb emberveszteséggel és infrastruktúrális kárral.

Szovjetunióval szemben nem ismerek szankciókat amiket 1956-os magyarországi beavatkozásuk miatt hoztak volna.

okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
28%
Szóval az ukránok többsége harcolni akar? Akkor az az ukrán rendszámú Porsche, amelyik tegnapelőtt 200-zal elhúzott mellettem az M3-on Ukrajna irányába, az is azért sietett annyira?
okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:

#2: "Az hülyeség, hogy az ukránok többsége harcolni akar. Aki csak teheti menekül a sorozás elől."


Bizonyíts, ne csak szádat szellőztesd! - már bocs. Ilyen semmivel se alátámasztott propagandát már eleget láttam a Fideszes videóból is.


Ukrajna népe minden létező felmérés szerint meghatározó többségben védeni és felszabadítani akarja a hazáját, pont ugyanúgy, mint az 56-os pesti srácok anno.

[link]


Még a háború elejéről is:

[link]

Fordítóval: "Idézve: "A közvélemény-kutatás azt mutatta, hogy Ukrajnában az oroszok 57%-a és az oroszul beszélő ukránok 85%-a ellenezte Moszkvának tett területi engedményeket. Az oroszok mindössze 24%-a támogatta a föld feladását a béke elérése érdekében."


Mellesleg a narráció abban is hazudik, amikor túl nagyarányú magát orosznak vallókról beszél Ukrajnában: [link]


Azután:

[link]

Idézve: "Roman Horbach, az ukrán vezérkar személyzeti osztályának vezetője az elmúlt két hónapban 3,5-szeresére nőtt az ukrán hadseregben az önkéntes szolgálatra toborzók száma a 2022 végétől 2024 tavaszáig tartó időszakhoz képest."


https://www.youtube.com/watch?v=W_ubJ_dNqL8

Az ukránok utálják az oroszokat, és örülnek annak, hogy nem fogják oktatni innentől kezdve az orosz nyelvet az iskolákban.


Útleírás Ukrajna frontjáról, és rengeteg civil önkéntesről van szó, és rengeteg civil adományról.

[link]


Itt már fogyóban vannak az önkéntesek, mert 2,5 éve irtja a gonosz orosz sereg az embereket, de az ukrán nép összességében vállalja a harcot

2024 márc.: [link]


Ha egy szó is igaz lenne a narrátor lasszós kamudumájából, ezzel már rég tele lenne a nyugati sajtó, és nem csak a Fidesz-, meg az orosz propagandaanyagok hirdetnék ezt.


Amúgy is merő ostobaság ez a lasszós állítás. Egy állítólag kínkeservesen összeszedett sereg lenne képes már 2,5 fél éve feltartani az orosz túlerőt??? A 2. világháború végén 100 ezres nagyságrendekben a német katonák egyszerűen dezertáltak a másik oldalra és kész. Miért nincs ilyen Ukrajnában? Ráadásul nyugatról is állandóan akadozik a fegyveres segítség, és mesze nem a legmodernebb... stbstb. Ez a narrátor szvsz. egyszerűen hazudik! Ukrajna nem is kapott segítséget eleinte, és már rögtön a megszállás elején a lakosság és mindenki óriási energiabefektetéssel megállította az orosz előrenyomulást, hatalmas hazaszeretetről, bátorságról és hősiességről tanúbizonyságot téve. Zelenszkijnek még csak ideje se volt megszervezni a védelmet, és mégis mindenhol ellenállási gócpontok alakultak ki. Ugyanúgy, mint anno ezt maguktól tették az 56-os magyarok is.


[link]

Fordítóval: "Dima egyike annak a több tízezer embernek Ukrajnában, akik öltönyeiket és laptopjaikat elcserélték a hadsereg fáradtságára és az AK-47-esekre, és csatlakoztak a Területi Védelmi Erőkhöz – a fegyveres erők önkéntes katonai egységeihez –, hogy megpróbálják elhárítani az orosz csapatokat."


Egy falut direkt elárasztottak a harcok elején vízzel, hogy az oroszok előrehaladását akadályozzák:

[link]


Fordítóval: "a helyiek büszkék voltak arra, amit falujuk elviselt... Hét hónappal később még mindig büszkék."


Azért persze, ahogy az országban fogy a remény, hogy sikeresen ellenállhatnak, úgy a dezertálások száma is nő, de nem azért, mert ne szeretnék a hazájukat, és a gazember ruszkiknak örülnek, hanem mert már belefáradnak a harcba. Mindig ilyenkor, ha felcsillant valami új remény, akkor csökkeni kezd a dezertálások száma. A legmagasabb becslések szerint 700 000 orosz menekült el a sorozások elől Oroszországból, vagyis sokkal sokkal több, mint Ukrajnából. Sokan elmentek Kazahsztánba, Szerbiába, Törökországba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Grúziába és Finnországba, de az EU-ba is. Persze a narráció erről nem regél...


Szóval, koma, nem kellene a Fidesz minden gátlástalan kamudumáját készpénzként kezelned.

okt. 2. 14:06
 9/97 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok fideszes, de nem kéne a kettőt összehasonlítani (szerintem kicsit sértő is), de nem amiatt, amit a videóban mond.

Az 56-os forradalom célja (ha lehet egységes célt mondani), teljesen más volt, mint ma az ukránok céljai. 1956-ban a magyar politikai vezetést akarták lecserélni, azt akarták, hogy a koncepciós pereket vizsgálják felül, legyen újra többpártrendszer, legyen sajtószabadság, legyen vége az állami terrornak. Ezek feltétele pedig az volt, hogy a Szovjetunió vonja ki a hadseregét Magyarországról - ahogy 1955-ben Ausztriából már kivonta. Hiszen a megszálló szovjet hadsereg ereje tartotta fenn igazából a kommunista terrort.

No most, én nem tudok arról, hogy Ukrajnát azért támadta meg Oroszország, mert Ukrajna amúgy egy oroszok által megszállt ország és a orosz épp aktuális "helytartót" akarta a nép eltávolíttatni.

Kár a párhuzamot erőltetni, mert nincs. Vagyis annyi, hogy az egyik oldalon a "nagy Oroszország" van, a másik oldalon meg egy kisebb ország, kisebb hadsereggel. Mert akkor így leegyszerűsítve igazából bármelyik háború hasonló 56-hoz.

Megjegyzem, azt nem tudom, hogy Ukrajna most mennyire egységes, de 56 alapvetően nem volt az. Pont ez a gond 56 narratívájával, hogy ki itt a hős?

- Nagy Imre, aki amúgy egy kommunista poltikus volt, de egy lazább, "reform" kommunizmust akart?

- Az értemiségi egyetemista fiatalok?

- A "csőcselék" fiatalok, akik lincseltek az utcán mindenkit, akit ávósnak hittek?

- Akik a II. világháború előtti rendszert szerették volna viszontlátni? (sok zsidó - és nem feltétlen kommunista zsidó - pl. antiszemita forradalomnak hívta 56-ot)

Néhány közös céltól eltekintve ez egy elég színes társaság volt...

okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 A kérdező kommentje:

#4: "1956-os magyarországi forradalmat nem lehet a mai ukrajnai helyzettel összehasonlítási."


Nem volt világos a kérdésben néhány dolog?


Akkor idézem: "A lényegét tekintve mind a két esetben szabadságharcról beszélhetünk" ..?


Ukrajna a szabadságáért harcol? Ugyanúgy, mint mi 1956-ban az orosz agresszorral szemben?


Szerintem igen.


Mind a két társaság a táblájukra azt tűzte ki célul, hogy "ruszkik haza"?


Igen!


Mind a két esetben a hívatlan agresszor az orosz???


Igen.


A háború elején kapott segítséget Ukrajna? Nem, és mégis egész Ukrajna ugyanúgy összefogott az orosz agresszióval szemben. Szóval ez is tökre ugyanúgy történt, mint 1956-ban. Ahogy telt az idő, persze változott a helyzet, de változott volna nálunk is, ha sikerül addig kitartani, mint az ukránoknak.


#4: "Ukrajnának 2022 előtt megvoltak a külpolitikai tárgyaláslehetőségei, hogy megpróbálja elkerülni a háborút és azóta is, hogy legalább próbálkozzon tűzszünetet elérni."


Miről beszélsz??? Csupa merő képtelenséget kértek Ukrajnától az oroszok, mint ahogy most is azt teszik. Az oroszok pontosan tudják és tudták, hogy minden békeajánlatuk merő képtelenségeket tartalmaz, amit egy szabadságáért küzdő ország sosem fog elfogadni. Az orosz békeajánlatok minden pontja szimpla ripacskodás és porhintés, mintha létezne békeajánlat, és sajna, te ezt el is hiszed.


Oroszország eredeti célja mindig is Kijev volt, és Ukrajna feletti teljes fennhatóság megszerzése, pontosan ugyanúgy, mint 56-ban is a mi esetünkben is a teljes leigázás, és nem volt soha valódi békeajánlat (ezek kb. olyanok voltak, mintha a rabszolgának felajánlanák, hogy ha nem lázadozik, akkor csak az egyik kezét láncolják le, nem mind a kettőt).


Az sem igaz, hogy nem volt lehetőség béketárgyalásra 56-ban, sőt volt is! Nagy Imre és Kádár a szovjet nagykövetségen tárgyalt Mikojannal és Szuszlovval, akik látszólag támogatták a politikai vezetés átalakítását, és tűzszünetet kértek, és a szovjet harckocsikat a fővárosból. Ezt az oroszok készséggel meg is ígérték.


Másnap a szovjetek még a megállapodás ellenére támadást indítottak a Corvin köznél. Ez a az orosz béke!


Az oroszok barátság szerződést kötöttek az ukránokkal, utána még aláírták a Budapesti memorandumot, amiben elismerték Ukrajna függetlenségét, és mégis lazán felrúgtak minden szerződést, és ennél még többet. Mire számíthat szerinted bárki, aki az oroszokkal szerződést köt???


Retteghet állandóan, hogy mikor rúgják fel az oroszok. Csak egy a biztos az orosz szerződésekkel, hogy előbb vagy utóbb felrúgják.


Egyszóval eddig te semmi különbségre nem mutattál 1956 és Ukrajna harca között!

okt. 2. 14:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!