Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri kiköltözni külföldre?...

Megéri kiköltözni külföldre? Azért kérdem mert ha 2026-ban a Fidesz nyer akkor mindenképp kiköltözök.

Figyelt kérdés

júl. 13. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:

51-es hogy lenne már jobb dolgunk Magyarországon, ha pl itthon keresek kb 900 Eurót Németországban meg keresnék kb. 2400 EU-t?

52-es amúgy meg átvan gondolva, Németországban jobb az egészségügy, jobb ott az oktatás, jobb a gazdasága és jobb ott a megélhetés. Bajorország meg szerintem nagyon szép hely szívesen élnék olyan környezetben

júl. 16. 23:44
 62/75 anonim ***** válasza:
0%

ha pl itthon keresek kb 900 Eurót Németországban meg keresnék kb. 2400 EU-t?

Bar kulfoldnek vitathatatlanul megvan az elonye, es persze, hatranya is, ez nagyon egybittes gondolkodas.

Ok hogy keresel 2400at, de hol vagy ha 2000et koltesz hogy a magyar eletszinvonalodon legy?

júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:

“ Ok hogy keresel 2400at, de hol vagy ha 2000et koltesz hogy a magyar eletszinvonalodon legy?” ezt miből számolta ki? Maga matematikus?

Előtte néz utána az albérlet áraknak mert nem nagyon különböznek a magyar árakhoz képest, az élelmiszer árak is hasonlóak sőt több dolog olcsóbb is mint itthon mert náluk nem 27%- os az ÁFA

júl. 17. 00:04
 64/75 anonim ***** válasza:
0%

Nemcsak utanna neztem, hanem mar el is koltoztunk. Mondjuk mi nem a Nyugat = Nemetorszag kategoriaba tartozunk.

Az en alberletem konkretan 9x dragabb itt mint otthon.

Csak mar sokszor lattam a: uristen hat 3x tobbet fogok keresni, hat milliardos leszek. aztan kiderult hogy annyira se vitte mint odahaza.

júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:
64-es, én nyugati tartományba nem is költöznék, Bayern tartománynak néztem utána és láttam hogy csak kicsivel drágábbak az albérletek mint Magyarországon, de amúgy Németországban a jobb tartományok megélhetés szempontjából: Bayern, Hessen, Baden-Württemberg
júl. 17. 00:23
 66/75 anonim ***** válasza:
0%

" én nyugati tartományba nem is költöznék, Bayern tartománynak néztem utána"



:DDDD

Látszik képben vagy.

júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:

Nyugati tartomány = régi BRD, ebben benne van a dél is. BW, Bayern, Reinlan-Pfalz, NRW, Hamburg, Bréma, SH, Niedersachsen, Saarland. Keleti tartományok a volt NDK: Türingia, Brandenburg, Berlin, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Mecklenburg-Vorpommern.


Egyébként pont bajoroknál lesz nehéz megfizethetö albérletet találni, ha igen, azt is csak a gettókban.


Persze jöhetsz azzal, hogy az internet tele van hirdetéssel, csakhogy 30-an vannak elötted, és sokan elöre veszik az ukránokat, meg effendiket még a némettel szemben is.

júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:

13 éve élek Ausztriában.


1 fontos dolog:


Felesleges ez a pénzváltogatás, mert az élet nem feltétlen csak élelmiszerből és műszaki cikkekből áll. Írom mindezt azért, mert általában mindenki ezzel szokott jönni, hogy már minden olcsóbb tőlünk nyugatra, az étel is, meg a műszaki cikkek is. Ez pedig így is van, vagy legalábbis közelít a valósághoz.


Németországról annyira nem tudok nyilatkozni, de ha elég az osztrák példa is, nézz csak egy sima autótulajdonlást. Évente van műszaki, nem 2 évente, egy sima mezei átlag autónak annyi a HAVI!!! biztosítási díja, mint Magyarországon az ÉVES!. 100-150 euró havonta a biztosítás egy autóra. Évente műszaki, az nyilván megint nem 20 eurós mutatvány és akkor még nem beszéltünk semmiről, csak egy egyszerű autótulajdonlásról.


Szóval annak semmi értelme, hogy azt mondod, hogy "hú, Magyarországon 2000 forint a Pick szalámi, Németországban meg csak 1500". Az átváltogatásnak semmi értelme, almát almával.


Bizonyosan jobb az életszínvonal mint Magyarországon, ez egy tény. Tehát ha választanom kellene hogy Bécs minimálbérből vagy Budapest, akkor köszönöm, az előbbit választom. Mindkét helyen felkopna az állam hónap végére, de legalább a szociális ellátások, a tömegközlekedés, infrastruktúra stb. kicsit magasabb színvonalon működik.


De abból senki semmilyen következtetést ne vonjon le, hogy 2400 eurót keresel, Magyarországon meg csak 1000-et, mert a fennmaradó 1400 euró NEM fog a zsebedben maradni, ez 100%. Pont azért, mert például havonta fogsz annyit fizetni egy autóbiztosításra, mint Magyarországon 1 év alatt. És mint írtam, ez csak egy példa.


LEHET, de mégegyszer, lehet egy jobb életed kint, de ez sem feltétlen igaz. Én azért saját tapasztalatomból is látom, hogy valakinek nem jön össze semmit itt kint sem. Szenved a munkahelyekkel, az albérlettel, nem jön ki jól az emberekkel, stb a vége pedig az, hogy hazakullog és azt a következtetést vonja le, hogy külföldön is rossz minden. Ez nyilván nem így van, DE az ellentéte sem. Kis szerencsével, jó végzettséggel, normális nyelvtudással kialakíthatsz egy élhetőbb életet, de nem fog M5-ös BMW állni a garázsodban itt kint sem ha nem vagy felsővezető, orvos, stb. Szóval ilyen perspektívából nézze mindenki a külföldre indulást.

júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:

68 azt tudom, hogy osztrákoknál luxus az autó. Németeknél azért 2 évente van müszaki + zöldkártya, és igaz, hogy rohadt magasan indul a biztosítás, nekem nullásként 1200-2000 körül volt évente, de mára az egyik autóra nincs 300 euró az éves B10-ben mert az 0sszeg drasztikusan csökken a bónuszokkal 3-4 év után, és függ nagyon az éves kilomértöl is.


A pick-szalámi ökörségen mindig röhögök, mert az eredeti magyar árát hasonlítják az ócsóváltozat német árához, ami magyaroknál is fele annyi, persze a fotó mindig olyan, hogy ne látsszon, hogy az egyik téli, a másik meg csak "julischka".


Igen marhaság a f@szméregetés. Megnéznám, hogy hogy állna a magyar emberek szája, hogy jönne més 160 ezres inhatlanadó 100 nm-re, mint nálunk, meg 3 havi kb. 16 ezer ft kötelezö TV-adó lakásonként a kormánypropaganda támogatására (ARD/ZDF), vagy pl. a ház elötti út vagy csatornáfelújítá után jönnének a 8-10 ezer eurós számlák, mint önrész, mert megcsinálták elötted az utcát.


Ezek mind olyan dolgok, amit magyarországon természetesnek vesznek, hogy nincs.

júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:

"41-es én itt Magyarországon is boldog vagyok, csak nagyon fel vagyok háborodva a Fideszre."


Na, ezért ne költözz egy másik országba. Mert az ottani vezetésre csak azért nem vagy felháborodva, mert még nem ismered! ;)

júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!