Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne egyszerűen...

Hogyan lehetne egyszerűen kiköltözni Svédországba?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha naiv, követelő a kérdés. Azon gondolkodom, hogy míg itt maszkot hordanak az emberek, kimennék Svédországba (mondjuk 2023. áprilisig). Csak nem igazán tudom, hogy nyelvtudás nélkül hogyan lehetne. Beszélek öt nyelven, de a svéd sajnos nincs köztük, amúgy van "szellemi" végzettségem. Nyilván lenne bennem hajlandóság megtanulni svédül, és nem is vagyok ezen kiakadva. Hiába beszélnek jól angolul, az nem elég, erről is tudok. Nő meg nem vagyok, így "az" sem megoldható. Az egyetlen járható út a néhány hónap futószalag + nyelvtanulás, vagy tudtok valami mást is? Aupairnek öreg vagyok, más meg nem jut eszembe. Csak valami ötletre/tapasztalatra lennék kíváncsi, hátha van. :) Köszi.
2022. aug. 6. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Hol van az az "itt maszkot hordanak az emberek"?
2022. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Kend be az arcod boxal, menj át a hídon Malmö-nél és mondd, hogy Ahmed vagy Afrikából, nagyon hívő muszlim, és már a lányod csiklóját is kivágtad. Egyből bemehetsz, kapsz lakást, BMW-t és aki rasszista veled szemben azt lelövik a rendőrök.
2022. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Hajóval.
2022. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
De ügyelj rá, semmi igazolvány ne legyen nálad, még BKV bérlet se.
2022. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Mehetsz vonattal is.
2022. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-es: Az "általunk ismert" országok. Gondolom, a svédeket továbbra is kihagyják ebből, mint ahogy az Első és a Második világháborúból is kimaradtak.


2-es: Én inkább arra gondoltam, hogy kárpátaljai menekültnek kiadom magamat, de nem merem meglépni. Előbb-utóbb rájönnének, csak azon múlna szerintem, hogy érdekli-e őket.

2022. aug. 6. 13:40
 7/16 A kérdező kommentje:
Az megvan, hogy mivel; inkább az anyagi részére lennék kíváncsi.
2022. aug. 6. 13:41
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Vigyél magaddal fegyvert is! Az ukránoknál lehet kapni amerikai fegyvereket.Tehát fegyver+irataid itthon hagyása+0 nyelvtudás+őrjöngés+Allahu akbar és akkor szeretettel fogadnak.
2022. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
És ne felejts el szakállt növeszteni, ez kijár az Allahu akbar mellé.
2022. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A svédeknél kb még a kisgyerekek is jól beszélnek angolul, a kukástól a busz sofőrön át bárki tud és az a helyzet, hogyha elkezdesz velök svédül beszélni, akkor is automatikusan átállnak angolra, ha meghallják hogy nem beszéled jól a svédet. Ettől függetlenül azért könyebb munkát vállalni ha tudsz svédül.


Viszont van egy csavar a történetben, ahhoz hogy munkát vállalj ahhoz svéd bankszámla kell, ahhoz meg svéd bejelentett lakcím, ahhoz meg munka.

2022. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!