Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyarok, akik abban...

Azok a magyarok, akik abban reménykednek, hogy vétózzák Finnország és Svédország NATO csatlakozását, miért nem hagyják el a NATO-t?

Figyelt kérdés
A NATO területén nem látjuk szívesen a NATO-ellenes provokátorokat.

2022. máj. 16. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Én se értem, pedig mehetnének Szerbiába kalasnyikovokkal a levegőbe lövöldözni meg kislányokat erőszakolni.
2022. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Én ugyan nem vagyok a vétó ellen, de nem értek egyet ezzel a gondolatmenettel.

Magyarország a magyar emberek hazája, és mivel ez a hazájuk, itt akarnak élni.Attól, hogy ők mást gondolnak mint te vagy én, miért is kéne elhagyniuk a hazájukat?Ők nem a hazájukat nem akarják, hanem a NATO-t.

Ugyanúgy, mint ahogy az EU-s csatlakozásra sem szavazott mindenki igennel.

2022. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Miért kell hülyeségeket kérdezni?

Már hogy hagyhatnák el egyes emberek a NATO-t, mikor annak országok a tagjai?

Mi az, ez az új libsi módi, hogy valaki mást gondol valamiről akkor annak már nem is kellene itt lennie? Mi lenne ha belegondolnál, hogy általánosságban te vagy itt kisebbségben a véleményeddel, akkor a te elgondolásod szerint el kellene innen menned emiatt! Vagy csak másnak tilos más véleményen lennie, neked nem?

2022. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
#2 a vétó mellett*
2022. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
9%

#3 Mi liberálisok meghaladottnak tekintjük a nemzetállamok fogalmát, ugyanúgy ahogy már a törzsi és vallási identitás is meghaladott.


Én nem Magyarországhoz vagyok hű, hanem a Nyugathoz, tehát az EU-hoz, az USÁ-hoz, Kanadához, Nagy-Britanniához, Izraelhez, Ausztráliához, Új-Zélandhoz, Dél-Koreához és Japánhoz, meg persze a NATO-hoz.


És hogy miért? Azért mert ezen országokban vannak LMBT-jogok, egyre szabadabb füvezés, állami protekcionizmus helyett szabad piaci kapitalizmus van, és a vallást egyre inkább átveszi az ateizmus.

2022. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi erővel egész életünkben vándorolhatnánk, mert ha valakinek valami nem tetszik, akkor csak fogja, és odébbáll. De az élet nem így működik, nem azért vagyunk egy közösség, hogy ilyen szinten gyűlöljük egymást. A más véleményen lévőket nem elküldeni, hanem megérteni kellene...
2022. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nemzetbiztonsági kockázatot jelent, aki belülről próbálja meg bomlasztani a NATO-t.

Másrészt ők jönnek mindig azzal, hogy Magyarország szuverén állam, joga van dönteni. Szuverén államként pedig úgy döntött, hogy a NATO-hoz csatlakozunk, jó lenne ezt elfogadni és tiszteletben tartani. Ahogy Finnországknak és Svédországnak szuverén államként szinten joguk van oda csatlakozni, ahova akarnak.

2022. máj. 16. 10:50
 8/26 anonim ***** válasza:
37%

"Ahogy Finnországknak és Svédországnak szuverén államként szinten joguk van oda csatlakozni, ahova akarnak."

Ez tényszerűen hazugság, a tagok ugyanis vétózhatják más tagok csatlakozását. Olyan ez, mint ha te elköltöznél otthonról, és azt mondanánk, hogy bármelyik eladó házba becuccolhatsz amelyik szimpatikus. De ez sem így működik, előtte egyeztetned kell a tulajjal, teljesítened kell a tulaj által elvárt feltételeket, és ha a tulaj és a lakótársak is beleegyeznek, na, akkor lehet költözni.

2022. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

"Ahogy Finnországknak és Svédországnak szuverén államként szinten joguk van oda csatlakozni, ahova akarnak."


Oroszországnak meg nagyhatalomként joga van tenni az ellen, ha az ellensége irreális mértékben terjeszkedni akar. Ha ezt a legfőbb szövetségese általi vétón keresztül tudja elérni, akkor azt el kell fogadni. De persze a libsi hiszti mindig egyszerűbb. Magyarországnak pedig joga van bármit megvétózni, ha úgy érzi, hogy az érdekeink, és a szövetségesünk érdekei ezt kívánják.

2022. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%
Ezt most nem értem. Vannak olyan állampolgárok, akiknek a nato üzemelésével kapcsolatban nem azonos a véleményük a tiéddel. Jól értem, hogy ez a probléma? Igaz, a kedvenc miniszterelnököd megmondta, hogy akinek nem tetszik, annak el lehet menni, de ez normális helyen azért nem úgy működik, hogy el is kell.
2022. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!