Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyarok, akik abban...

Azok a magyarok, akik abban reménykednek, hogy vétózzák Finnország és Svédország NATO csatlakozását, miért nem hagyják el a NATO-t?

Figyelt kérdés
A NATO területén nem látjuk szívesen a NATO-ellenes provokátorokat.

2022. máj. 16. 10:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#9: A NATO mondhatja azt, hogy nem veszik fel őket, Finnország és Svédország csatlakozási szándékába viszont nem szólhatunk bele, ahogy ezt itt teszik sokan. Egyébként a NATO nem fogja elutasítani őket.
2022. máj. 16. 10:58
 12/26 A kérdező kommentje:
#12: Nem jól érted.
2022. máj. 16. 10:58
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Egy dolog miatt vagyok ellene.


Oroszország semmilyen formában nem fenyegette sem Finnországot, sem Svédországot.


Egy semleges ország megtámadásának semmi értelme.


Ukrajnával az Oroszoknak több gondjuk is volt. Az orosz kisebbség elnyomasa Donbaszban, a dokrtinális dokumentuaiban vázolt katonai fellépés a krím ellen, és igen a nácitlanitás, ami akárki akárnit mond igen jelen volt Ukrajnában.


Erre rá terr egy lapáttal az, hogy Ukrajna Nato tag akart lenni, valamint atomfegyverek beszerzéséről is szó volt.


A finnekkel és a Svédekkel az oroszoknak semmi gondjuk nem volt.


Viszont most, hogy a Nato tagja akarnak lenni, kihúzza a gyufát, és olaj a tűzre.


Semmi, de semmi értelme Finn és Svéd ország csatlakozása.

2022. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#14: Ezzel részben egyet is tudnék érteni, viszont az a baj, hogy Oroszország részéről nem látok garanciát arra, hogy ez a későbbiekben is így maradna. Jelenleg lehet, hogy békésnek tűnik ezekkel az országokkal szemben, ugyanakkor nem lehet tudni, hogy mikor kattan be és talál ki valami mondvacsinált ürügyet, vagy mikor sározza be ezeket az országokat valamivel, ami ürügyet szolgáltathat a megtámadásukra.
2022. máj. 16. 11:08
 15/26 anonim ***** válasza:
40%

#12 Az csak egyértelmű számodra kérdező, hogy a NATO az nem egy ország vagy egy állam, hanem egy szervezet, ami magába foglalja a tagországait, szövetségeseit.


Ilyen nincs, hogy a NATO ezt meg azt mond, vagy eldönt, mivel a NATO az a tagországok/szövetségesek akaratát nyilvánítja ki.A tagországoknak pedig van szavazati joga (saját véleménye), amit mindenki érvényesíthet.


Más megvilágításból nézve, a NATO az valóban egyet jelent: az USA-t és gyarmatait, vazallusait.Ebben a formában tényleg lehet értelmezni, hogy "a "NATO" (USA) megmondta".

De ha innen nézzük a dolgokat, akkor valahol tényleg abszurd, hogy az USA dönti el mikor lökdösi bele a vazallusait, gyarmatait egy háborúban a saját kárukra, ami kizárólag az USA érdekeit szolgálja.Ennek fényében nem kell csodálkozni, ha vannak, akik ez ellen tiltakoznak.

2022. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#16: A NATO tagjai vétózhatnak, de nincs ilyen szándék a tagállamoktól, ezért mondtam, hogy egységes. A magyar kormány is ezt képviseli, a török kormány ha feltételekkel is, de úgyszintén. Aki ennek ellenére mást mond, az igenis a NATO egységes döntésével megy szembe.
2022. máj. 16. 11:52
 17/26 A kérdező kommentje:
#16: Viszont azt jó lenne eldönteni, hogy a tagállamoknak van-e szavazati joguk, vagy sem. Mert egyik szavadban azt mondod, hogy van, a másikban meg hogy Amerika dönt el mindent. A kettő kicsit ellentmondásos. Szerintem is van minden országnak beleszólása, viszont ezek közül mindenki úgy döntött, hogy támogatja. Innentől kezdve nem értem, hogy mi a vita tárgya.
2022. máj. 16. 11:55
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
#17 De téged mit érdekel a közemberek véleménye, mikor a politikusokat sem érdekli?Mindenki azt gondol, amit csak akar.Semmi jelentősége nincs.Ne mondd már, hogy te ilyen gondolatrendőrség szinten képzeled el a világot.Hát épp azért mondhat bárki azt, amit akar, mert nincs semmi jelentősége.
2022. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
#18 Nem érted ezek szerint amit írtam.Én pont arra az ellentmondásra világítottam rá, ami a te hozzászólásaodból következik.Azért játszottam kicsit az ördög ügyvédjét, hogy több szempontból vizsgáld meg a témát.Mert az igazság mindig valahol fél úton van.Tudod, ha fentről nézem 6, ha lentről akkor 9.
2022. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
7%

Aki NATO-párti az náci-párti.


Mi oroszok (oroszbarátok) nagyon komolyan vesszük a második vh. tanulságait és aki a nácik oldalán áll azt megbüntetjük...!!!

2022. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!