Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne egyszerűen...

Hogyan lehetne egyszerűen kiköltözni Svédországba?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha naiv, követelő a kérdés. Azon gondolkodom, hogy míg itt maszkot hordanak az emberek, kimennék Svédországba (mondjuk 2023. áprilisig). Csak nem igazán tudom, hogy nyelvtudás nélkül hogyan lehetne. Beszélek öt nyelven, de a svéd sajnos nincs köztük, amúgy van "szellemi" végzettségem. Nyilván lenne bennem hajlandóság megtanulni svédül, és nem is vagyok ezen kiakadva. Hiába beszélnek jól angolul, az nem elég, erről is tudok. Nő meg nem vagyok, így "az" sem megoldható. Az egyetlen járható út a néhány hónap futószalag + nyelvtanulás, vagy tudtok valami mást is? Aupairnek öreg vagyok, más meg nem jut eszembe. Csak valami ötletre/tapasztalatra lennék kíváncsi, hátha van. :) Köszi.
2022. aug. 6. 13:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
10-es: Erről tudok, csak hát minden állásajánlatban ott van, hogy kell tudni svédül. Gondolom, hülyén is nézne ki, ha csörögne az irodában a telefon, én nem nem érteném, hogy mi van, mert nem tudok svédül. Köszönöm az infót is, azért valami átmeneti idő csak van. Elvégre mások is kimentek valahogy.
2022. aug. 6. 13:53
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Legjobban jársz igazolványok nélküli muszlimnak álcázva. Ehhez arabul se kell tudnod, élnek nálunk magyar muszlimok is. Ha magyarul kezdesz Allahu akbározni, észre se veszik a különbséget. És kapsz sok-sok támogatást, lakást, segélyt, ingyen svéd nyelvtanulást stb.
2022. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12-es: Értem, de mint írtam, valószínű, hogy az ottani ügyintézőknél nem én lennék az első eset, így a sok-sok tapasztalat alapján előbb-utóbb kibukna az igazság. Magyarok is élnek ott. Max. úgy lehetne, hogy rájönnek, de nem érdekli őket. Azt meg nem merem megkockáztatni.
2022. aug. 6. 14:02
 14/16 anonim ***** válasza:

"Elnézést, ha naiv, követelő a kérdés."


no comment

2022. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
50%
Fogod magad és elmész. Uniós állampolgárként ugyanúgy otthon vagy, mint Magyarországon...
2022. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15-ös: Persze, csak állás/kilátás nélkül szerintem hülyeség. Nem ismerem az ottani viszonyokat, de gondolom, ott az emberek nem éheznek, hogy eljöjjön az aranykor, hanem kapnak rendes fizetést, amiből elvannak. Hosszú távon meg nem tudok forintból 18 koronás tejet venni. Ráadásul ha valami nem jön össze, előfordulhat, hogy a saját érdekemben pálcikákat dugdoznak az orromba, meg bezárnak a saját lakásomba, hogy hazajöhessek.
2022. aug. 7. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!