Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri kiköltözni külföldre?...

Megéri kiköltözni külföldre? Azért kérdem mert ha 2026-ban a Fidesz nyer akkor mindenképp kiköltözök.

Figyelt kérdés

júl. 13. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
Vagy inkább kint szívni éveken, évtizedeken át, mert nem fogják fel, hogy itthon mennyivel jobb dolguk lenne.
júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:

51 nem lenne. Csak hát egy ilyen döntést nem árt átgondolni, és nem dacból menni. Én 15 éve máshol élek, semmi politikai motivációm nem volt, be is jött a dolog. De mennyi embert láttam évekig itt sírdogálni, hogy milyen rossz kint, meg honvágy, meg barátok.


Külön vicc volt, hogy klikkesedtek, itteni barátokat nem szereztek, viszont ilyen kényszerü csoportokba tömörültek, ahol aztán egymás háta mögött pusmogtak, hogy kinek megy jobban, meg ment mindig ez a magyaros f@szméregetés, hogy ki mennyit keres.

júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:

"nem lenne"

Mert szerinted senkinek se jobb Magyarországon élni, a családja közelében, átlagos anyagi körülmények között, mint külföldön, (a magyar viszonyokhoz képest!!!) átlagon felüli anyagi körülmények között, vagyis mindenki hülye, aki 1-2 év után hazajött? :D

júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
70%

53 az a baj, hogy csak digitálisan (1 biten gondolkodsz), így sosem fogod megérteni.

Én senkire sem mondtam, hogy hülye, mindenkinek meg van a maga indoka, nézöpontja. Csak azt, puszta dacból átgondolatlanul elmenni baromság.


Sokan azt nem hajlandók felfogni (az eddigiek alapján te sem), hogy valakinek kint jó, az nem jeletni hogy magyaroszágon szar.

Sokdiplomás tanár is jött ezzel az ökörséggel, amikor mondtam, hogy kint is megvannak a politikai hülyeségek, csak mások, hogy akkor miért nem jövök haza. Kérdeztem, ha nekem kánaán, meg minden jobb, ö miért nem jön ki, hisz hiány van tanárból, több diplomás meg olyan mint a fehér holló.

Erre nem tudott mit mondani.


Két nézöpont, ö nem tudja az enyémet elfogadni, én az övét igen.

júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:

"puszta dacból átgondolatlanul elmenni baromság"

Magyarországról is.


"nem tudott mit mondani. Két nézöpont, ö nem tudja az enyémet elfogadni"

Abból, hogy nem tudott (vagy csak nem akart) mit mondani, még nem következik, hogy nem tudja elfogadni a nézőpontodat. Lehet, hogy csak annyi történt, hogy panaszkodásnak érezte, amit a politikáról mondtál, ezért mondta (segítő szándékkal), hogy gyere haza, de amikor feltetted a kérdést, abból rájött, hogy félreértett, mégsem panaszkodni akartál, tehát nincs megoldandó probléma - akkor meg miért kellett volna bármit mondania?

júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy csak annyi történt,"


Meg az is lehet, hogy helikopter vagyok, csak embernek gondolom magam. :)

Ismerem 40 éve a gondolkodásmódját, nyilván ez nem jön át itt a neten, de tudom, hogy mi volt a szándék mögötte, és biztos nem az ártatlan jóindulat.


"akkor meg miért kellett volna bármit mondania?"

Mondjuk azt, hogy öt mi tartja vissza. Én megértem, hogy ö 60+ éve ott él a környezetében, és valami sokkal nagyobb trigger kell ahhoz, hogy az ember lépjen.


Nálam pont ez van fordítva is. 1 év alatt kialakítottam a kapcsolatokat, felépítettem egy egzisztenciát, aminek a felszámolásához nem lenne elég annyi, hogy mondjuk valamikor rosszabb körülmények lennének, mint máshol.

Ahhoz, hogy az ember felszámoljon mindent, ahhoz SOKKAL rosszabb körülmények kellenének.


Hülyék a német politikusok? Ezért menjek haza? Otthon nem azok? Vagy menjek Svájcba, mert ott jobb? Meddig? Amíg át nem látom az ottani problémákat aztán megint menjek valahová?


Kb. ez volt mögötte.

júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:

41-es vagyok. Hát 25 évesen mondjuk 5 évre kimenni és gyűjteni egy kis pénzt még jó lehet, de csak ha tervet készítesz a továbbiakra nézve (főleg anyagi), hogy ne cseszd el a megkeresett pénzt, mint sokan akik hirtelen bekerülnek a jóba. Figyelj rá, h ne ess át a ló túloldalára, ne akarj új BMW-t, kacsalábon forgó házat meg ilyenek.

Német nyelvterület.. Hmm, én abból csak Németországot tudom. Persze valszeg, Belgiumban, Svájcban is lehet használni.

júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
57 Ausztria? Svájc északkeleti részén voltam Aargau kantonban, az minden csak nem német, de ha németül szólalsz meg, akkor átállnak egy pillanat alatt Hochdeutschra.
júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
Igaz, Ausztria kiesett! :D Hisz ott is németül beszélnek, ráadásul még igen közel is van. Éa normálisabbnak is tűnik mint Németo. Pár évre simám jó lehet.
júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
Állandóan jön az értesítő ehhez a hlye kérdéshez
júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!