Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri kiköltözni külföldre?...

Megéri kiköltözni külföldre? Azért kérdem mert ha 2026-ban a Fidesz nyer akkor mindenképp kiköltözök.

Figyelt kérdés

júl. 13. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
0%
ja. mekk éjjen orbány!
júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
39%
Úgy általában a külföldi embernél undorítóbb nincs és ez nem az osztrákra vagy a németre igaz, nézd meg a dánokat. A germánok közül ami viszonylag elviselhető az a svéd meg a holland. Viszont az országukat ők is rommá cseszték.
júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:
Nem értem mi bajotok van azzal hogy elvárom a politikusoktól hogy dolgozzanak és hogy ne kövessenek el bűncselekményeket
júl. 13. 23:46
 24/75 anonim ***** válasza:
79%
Soroljam az uniós bűnözőket? Soltz milliárdos ügyet tussolt el.Ursula régebben is lopott,voltak dolgai. Tolvaj banda a politikus. Itt viszont túlzásba viszik.Nincs önkontroll.
júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
79%

24 a politika mindenhol ratyi. Ha kimész, van pár boldog éved, míg bele nme folysz a helyi dolgokba.

Én németeknél élek 15 éve, az elsö párban viszonylag jónak tünt minden, mert kb. annyit tudtam, mint a magyar politikáról 10 évesen.


Itt is korruptak, csak másképp. Most vizsgálják pl. a korona alatti maszkbeszerzéseket, amit az akkori eü miniszter intézett, 4,5€/darab áron, amikor a normál ár 50cent - 1 euro volt.


Millió ilyen svindli van. A legidegesítöbb meg az, amikor két kézzel szórják a pénzedet, majd amikor üres a kassza, neked emelik fel az adót, olyan adónemeket, amit magyarországon nem is ismertünk.


Persze most lehetne menni tovább dániába, de szerintem 3-5 év, és ott is elkezdi látni az ember a negatívumokat is.

júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
39%

Természetesen megéri, hogy a fenébe ne érné meg? Viszont azért 1-2 dologra készülj fel.

Én 3 éve élek Ausztriában. Az első félév azért nehéz lesz amíg megveted ott a lábad, a bürokrácia, a nyelvet megszokni stb. De utána olyan lesz, hogyha nem vagy nagyon kicsapongó és költekező, akkor a minimálbért sem fogod tudni elkölteni, mert nincs mire. A lakhatás és a bolti/gyorséttermi kaja árakra nem megy el csak a minimálbér fele, óhatatlanul is elkezdenek gyűlni az ezer eurók havi szinten a bankszámládon. És akkor ez még csak a minimálbér, én megkeresem az osztrák átlagbér 125%-át diplomás munkakörben.

Viszont vigyázz, a jólét az olyan mint a drog, könnyen megszokod, és utána már az válik természetessé. Én 3 év után már el sem tudom képzelni az életem magyar bérekkel. Meg amikor megy a vonat hazafelé akkor a határ osztrák oldala még az utolsó faluig is, Palmsdorf, Nickelsdorf, gyönyörű rendezett igényes, aztán amint átér a vonat a magyar köztársaságba, Hegyeshalom már maga a Mordor. Amikor meglátod a kopott kádárkockákat, a koszos lepusztult megállót, a szétrohadt utcákat, síneket... nem fog már tetszeni amit látsz.

Tehát arra is készülj fel, hogy ha csak nem munkásszállóra mész nyomorogni, hanem rendesen kiköltözöl, akkor már többé nem fogsz tudni hazaköltözni Magyarországra. Mert megszokja a szemed az osztrák valóságot, és ahhoz képest ami Hegyeshalomtól keletre lesz az Mordor.

júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
42%

Ausztria több mint kétszáz évig élősködött rajtunk, ráadásul ők nem kapták meg a fejükre a kommunizmusnak meg szocializmusnak nevezett diktatúrákat. Nem utolsósorban pedig nem kaptak a törökökből meg a tatárokból sem.

A rendezettség, tisztaság kérdése, - hát ezt nem tudom, ez egy külön téma lehetne. Ez ellen tenni kéne valamit tényleg, ha ez így van. Mindenesetre ezzel a dologgal kapcsolatban az jut eszembe, hogy "bezzeg náluk még az ég is kékebb, meg a fű is zöldebb, a Nap is sárgább, a hó meg fehérebb, és még a kerítések is kolbászból készültek".


A nyelvet megtanulni és megszokni, hát erre szerintem születni kell, ez már nekem szürreális. Ehhez olyan adottságok kellenek, hogy valakinek már ne jelentsen semmit a saját hazája, otthona, családja, rokonai, meg a barátai sem, ha ez utóbbiak is vannak. A hazai környezet, az úgymond "otthon melege" a hazai kultúra, a táj már ezek szerint nem jelent semmit az ilyen embereknek? Ehhez már szerintem olyan szintű gyökértelenség kell, ami nekem szürreális.


Végül pedig eddig senki nem ejtett szót arról, hogy a hírek szerint Ausztriában már lassan több muszlim gyermek születik, mint osztrák. És ez a folyamat már úgy tűnik hogy nem fog megállni. Az érkező bevándorlók pedig jellemzően nem sokat tesznek be a rendszerbe, hanem jellemzően elvesznek, élősködnek jobb szó híján. Ez pedig hosszú távon nem fenntartható. Tehát a nyugati jólét is csak addig fog tartani, amíg az ottani állami rendszerek ezt bírják.

Az eszetlen bevándorlással járó társadalmi, kulturális feszültségekről, ezzel együtt a közbiztonság romlásáról meg nem is beszélve.

júl. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, a 15-ös hozzászólásban kérdeztél


Az egyes, 12-es és 28-as vagyok. Ahogyan leírták, a politikusokkal szinte mindenütt vannak problémák. De emiatt elhagyni az országot?! Nekem az ilyen gondolkodással van bajom, akármelyik országban lakik valaki.

Már régóta nem a régi idők diktatúráit éljük, amikor sok embert üldöztek, és nem engedtek hazajönni, hogyha nyugatra akart ellátogatni, mivel kifelé nem volt szabad menni. Ma már nincsen ilyen közvetlen hatással a politika az ember életére. A többi problémát pedig kifejtettem a 28-as hozzászólásban.

júl. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
83%

"Megéri kiköltözni külföldre? Azért kérdem mert ha 2026-ban a Fidesz nyer akkor mindenképp kiköltözök."


Nem mindegy, hogy megéri-e, ha már úgyis eldöntötted?

júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
39%

"megszokja a szemed az osztrák valóságot, és ahhoz képest ami Hegyeshalomtól keletre lesz az..."

Az az, amit ugyanolyan széppé tehetnél, mint amilyen ott - ha nem fordítnál hátat az országnak, hogy csak a saját érdekedet nézzed (ami amúgy nem a boldogságba vezető út).

júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!