Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A homofóbia a társadalom...

A homofóbia a társadalom számára hasznos dolog?

Figyelt kérdés
Végülis a hagyományos keresztény értékrendbe nem fér bele az LMBTQ és sokan nem szeretnék hogy ez megváltozzon. A konzervatív értelmiségiek cikkeket írnak vagy intelmeket fogalmaznak meg, a papok imádkoznak, a huligánok meg durván kifejezik nemtetszésüket, de a cél úgyis közös, hogy az ilyen jellegű provokatív, magamutogató megnyilvánulásokat, mint a Pride perifériára szorítsák.

2022. aug. 24. 12:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/162 anonim ***** válasza:
43%

"Téged kizárolag a bibliának való meg felelés érdekel"

Nem hozzád beszéltem, már bocsi.


#58

"Mert csak amiatt válnak az emberek, ugye?"

Ne terelj, nem az volt a kérdés, hogy az emberek mit csinálnak, hanem hogy mit tilt a Biblia és mit nem.

"Tehát hereo párok házassága esetén nem elvárás a gyerek, csak a melegházasság elleni (gyenge) kifogás? Vagy a melegeknek nem lehet törvényes szexuális kapcsolata? Miért ne lehetne?"

Nemhogy törvényes nem lehet, hanem semmilyen. Mondjuk azért, mert nem úgy vagyunk összerakva biológiailag.

"Azt hogy szokták? Hogy lehet ilyet szándékosan "generálni"? "

Akkor most én is kérdezzelek meg téged, hogy hogyan kell "betiltani"? Ne csinálj már úgy, mintha nem értenéd.

"Most akkor az ilyen családban felnövő gyereknek nem egészséges a gyermekkora?"

Nem, mert óriási lelki sérülés éri, ami felnőtt korára is kihat, nem is kicsit. Kérdezz meg bárkit, aki csonka családban nőtt fel, hogy mennyire volt kellemes apa/anya nélkül felnőni.

"És szerinted ez még mindig jobb, mint hogy ne adj isten, két apja legyen egy gyereknek."

Pontosan így gondolom. Sokkal kevesebb lelki bántalom éri, mint egy meleg pár gyermekeként.

"Vagy, ha szerinted nem olyan rossz helyek ezek az intézetek, te beadnád a saját gyerekeidet ilyenbe egy hétre, mint egy táborba?"

Miért adnám be? Tudod egyáltalán, mit jelent az a szó, hogy "nevelőintézet"? Vagy még ennyi sincs meg?

2022. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/162 anonim ***** válasza:
77%

"Ne terelj, nem az volt a kérdés, hogy az emberek mit csinálnak, hanem hogy mit tilt a Biblia és mit nem."

Itt te terelsz egyedül. Te hoztad be, hogy a Biblia márpedig megengedi a válást megcsalás esetén (bár, ha ehhez egy idézetet tudnál csatolni, az jó lenne), és erre hivatkozva mondod, hogy a válás ezért a Biblia szerint elfogadható. De ha egyszer ez egy baromi nagy csúsztatás? Erre volt a válaszom, hogy nem csak a megcsalás miatt válnak az emberek, tehát ezen az alapon a Bibliára hivatkozni megint csak álszentség, és képmutatás.


"Nemhogy törvényes nem lehet, hanem semmilyen. Mondjuk azért, mert nem úgy vagyunk összerakva biológiailag."

Miért ne lehetne törvényes? Egy nyaktol lefelé megbénult, vagy végtaghiányos, vagy impotens/meddő ember is házasodhat. Ha nem a gyereknemzés az elvárás, akkor mi? Biológiailag nem így vagyunk összerakva? Akkor most a házasság vallási, kulturális, vagy biológiai jelenség? Melyiknek kell "megfelelni? És ha a nyugati kultúra elfogadja, akkor mi nem vagyunk nyugati kultúra? Érzed az ellentmondsást? Megint csak ismételni tudom magam. KÉPMUTATÁS.


"Akkor most én is kérdezzelek meg téged, hogy hogyan kell "betiltani"? Ne csinálj már úgy, mintha nem értenéd."

Lenézni, kisebbrendűnek tekinteni, kevésbé értékesnek, egészségtelennek tartani, azt gondolni, és közvetve vagy közvetlen módon a gyerek felé kommunikálni, hogy a családi helyzete miatt ő kevésbé lehet boldog, vagy egészséges, mint egy teljes szülős család. (bár nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell)


"Nem, mert óriási lelki sérülés éri, ami felnőtt korára is kihat, nem is kicsit. Kérdezz meg bárkit, aki csonka családban nőtt fel, hogy mennyire volt kellemes apa/anya nélkül felnőni."

Konkrétan a saját édesapám nőtt fel így. A nagymamám 20 évesen lett terhes, a nagyapám meg az apám születése után 4 hónappal meghalt. Egyedül nevelte fel a nagymamám, mindent megadott neki, bár rengeteget kellett ezért dolgozni. De a családjára számíthatott, és az apámnak boldog gyerekkora volt (nyilván nem nehézségektől mentes, de mindig örömmel mesél erről). Azt mondani neki, hogy ezért kevesebb, vagy egyenesen sérült, igazi elitista pökhendi, és földtől elrugaszkodott dolog. Szállj le a földre. Nyilván vannak, akik megsínylik. De ez helyzetfüggő. Nem következik egyenesen belőle. És inkább azt is hozzá tenném, hogy sokkal jobb élete lehetne sok olyan gyereknek, akiknek pl a szülei együtt vannak ugyan, de az egyik szülő alkoholista, vagy drogos, erőszakos, stb. Az még károsabb, mint az egy szülő egészséges nevelése.


"Sokkal kevesebb lelki bántalom éri, mint egy meleg pár gyermekeként"

Voltál mostanában gyermekotthonban? Láttad milyen? Néztél statisztikát az innen kikerülő gyerekek további életéről? Olvastál olyan beszámolójáról, vagy beszéltél olyannal, aki ilyen helyen nőtt fel? Én igen, részben ez is a munkám, nevelési tanácsadóban dolgozom, nem kevés intézetis gyerekkel vagyok napi kapcsolatban. Ha ezt komlyan elhiszed, amit írsz, akkor nagyon sürgősen látogass el egy vidéki intézetbe. Csak bírd gyomorral.


"Miért adnám be? Tudod egyáltalán, mit jelent az a szó, hogy "nevelőintézet"? Vagy még ennyi sincs meg?"

A kérdés nyilván elméleti volt. Csak arra akartam rámutatni, hogy normális szülő egy percre nem hagyná ilyen helyen a gyerekét, akkor sem, ha csak olyan, mint egy tábor, hogy egy hét és jövök érte. Csak hogy a hely színvonalát és minőségét lássuk.

2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/162 anonim ***** válasza:

"Te hoztad be, hogy a Biblia márpedig megengedi a válást megcsalás esetén (bár, ha ehhez egy idézetet tudnál csatolni, az jó lenne)"

Máté 19:9 Mondom pedig néktek, hogy aki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és aki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő.

"De ha egyszer ez egy baromi nagy csúsztatás?"

Mitől csúsztatás? :D

"Erre volt a válaszom, hogy nem csak a megcsalás miatt válnak az emberek, tehát ezen az alapon a Bibliára hivatkozni megint csak álszentség, és képmutatás."

Tehát én azért vagyok álszent, mert vannak olyanok, akik nem keresztények és nem követik a Biblia utasításait vagy esetleg keresztények és ennek ellenére sem teszik ezt? Szerintem ez a csúsztatás, nem is kicsit.

"Miért ne lehetne törvényes?"

Mondom nem az a kérdés, hogy törvényes-e, hanem az a helyzet, hogy semmilyen nem lehet. Nem azért, mert én azt mondtam, hanem azért, mert az emberi test ezt nem teszi lehetővé.

"Egy nyaktol lefelé megbénult, vagy végtaghiányos, vagy impotens/meddő ember is házasodhat."

Természetesen. Ezek nem feltétlenül teszik lehetetlenné a gyermekvállalást, vagy úgy általában a szexuális életet.

"Biológiailag nem így vagyunk összerakva? Akkor most a házasság vallási, kulturális, vagy biológiai jelenség?"

A házasságon belül van a szexualitás, amely akár tetszik, akár nem, biológiai tényezőktől függ.

"És ha a nyugati kultúra elfogadja, akkor mi nem vagyunk nyugati kultúra? Érzed az ellentmondsást?"

Nincs ebben semmilyen ellentmondás, te magad generálod a fejedben az ellentmondást azzal, hogy kulturális kérdésként kezeled a gyermekvállalás biológiai feltételeit. Csak nem értem, hogy miért.

"Lenézni, kisebbrendűnek tekinteni, kevésbé értékesnek, egészségtelennek tartani, azt gondolni, és közvetve vagy közvetlen módon a gyerek felé kommunikálni, hogy a családi helyzete miatt ő kevésbé lehet boldog, vagy egészséges, mint egy teljes szülős család."

De ki tartja a csonka családokat kevésbé értékesnek? Hol olvastál te ilyet? Meg tudod mutatni?

"Azt mondani neki, hogy ezért kevesebb, vagy egyenesen sérült, igazi elitista pökhendi, és földtől elrugaszkodott dolog. "

Kérlek, idézd be, hol írtam én olyat, hogy a csonka családban növekvő gyermek kevesebbet ér! Most már odáig is elmész, hogy kiforgatod a szavaimat, és olyat adsz a számba, amit nem mondtam. Légyszíves, idézd be, ahol azt írom, hogy ezek a gyerekek kevesebbet érnek!

"Voltál mostanában gyermekotthonban? Láttad milyen? Néztél statisztikát az innen kikerülő gyerekek további életéről? Olvastál olyan beszámolójáról, vagy beszéltél olyannal, aki ilyen helyen nőtt fel?"

Igen, roma vagyok, és sok intézetben nevelkedett ismerősöm van. Vannak, akinek negatív tapasztalataik vannak, és vannak, akik szeretettel gondolnak vissza a nevelőikre. Nem minden otthon olyan, mint amiben te dolgozol. És te esetleg találkoztál már olyannal, aki homo pár gyermekeként nőtt fel?

"Csak arra akartam rámutatni, hogy normális szülő egy percre nem hagyná ilyen helyen a gyerekét, akkor sem, ha csak olyan, mint egy tábor, hogy egy hét és jövök érte."

Egyet értek, de nem értem, ez hogy merült fel benned.

2022. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/162 Drakula ***** válasza:
79%

"Mondom nem az a kérdés, hogy törvényes-e, hanem az a helyzet, hogy semmilyen nem lehet. Nem azért, mert én azt mondtam, hanem azért, mert az emberi test ezt nem teszi lehetővé."

Hogy az legyen a papirjukon hogy házastársak?

"Igen, roma vagyok, és sok intézetben nevelkedett ismerősöm van. Vannak, akinek negatív tapasztalataik vannak, és vannak, akik szeretettel gondolnak vissza a nevelőikre. Nem minden otthon olyan, mint amiben te dolgozol."

Szóval nem minden intézetben felnőt kap traumát, akkor miért kap minden "csonka" családban fel nőtt.

2022. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/162 anonim ***** válasza:

"Hogy az legyen a papirjukon hogy házastársak?"

Tessék?

"Szóval nem minden intézetben felnőt kap traumát, akkor miért kap minden "csonka" családban fel nőtt."

Te honnan veszed, hogy az összes intézeti és csonka családban felnőtt ember traumát kap?

2022. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/162 Drakula ***** válasza:
66%

Mondom, miért akadályozná meg a biologia hogy papiron házasok legyenek?

"Te honnan veszed, hogy az összes intézeti és csonka családban felnőtt ember traumát kap?"

Töled. Azt mondtad inkább adnád intézetbe a gyereket mert egy csonka családban traumát kap amiért az egyik szülő nélkül nő fel. Mi közben simán vannak ugyan ugy olyan emberek akik trauma nélkül nőttek fel egy csonka családban mint egy intézetben.

2022. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/162 anonim ***** válasza:
66%

""Hogy az legyen a papirjukon hogy házastársak?"


Tessék? "


Pedig ez az. És mégis egyesek korlátozni akarják, hogy kik lehetnek házastársak, bizonyos esetben érthető (fiatalkor esetén például), bizonyos esetekben meg konkrétan semmi értelmes érv nincs ellene (mint a melegházasság esetében).

2022. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/162 anonim ***** válasza:

"Mondom, miért akadályozná meg a biologia hogy papiron házasok legyenek?"

Nem azt akadályozza meg, hogy házasok legyenek, hanem azt, hogy szexuális életet éljenek.

"Töled. Azt mondtad inkább adnád intézetbe a gyereket mert egy csonka családban traumát kap"

Tényleg? Na mutasd már meg, hogy hol írtam én ilyet! :D

2022. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/162 anonim ***** válasza:

"És mégis egyesek korlátozni akarják, hogy kik lehetnek házastársak, bizonyos esetben érthető (fiatalkor esetén például), bizonyos esetekben meg konkrétan semmi értelmes érv nincs ellene"

Meg kell tanulni szöveget értelmezni, és megtalálod a megoldásokat.

2022. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/162 Drakula ***** válasza:
79%

"Nem azt akadályozza meg, hogy házasok legyenek, hanem azt, hogy szexuális életet éljenek."

Az emberi testen vannnak erogén zónák melyeknek köszönhetően még a saját nemébe tartózo emberrel való szex során is érezhet szexuális örömöt. De ez most hogy jött a meleg házasság engedélyezése elleni érvként?


"Tényleg? Na mutasd már meg, hogy hol írtam én ilyet! :D"


Nem vagyok benne biztoshogy ezt te írtad de:


"Nem, mert óriási lelki sérülés éri, ami felnőtt korára is kihat, nem is kicsit. Kérdezz meg bárkit, aki csonka családban nőtt fel, hogy mennyire volt kellemes apa/anya nélkül felnőni."


"Igen, sokkal jobb helyen van az intézetben."

2022. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!