Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyakoribb a homofóbia...

Miért gyakoribb a homofóbia az erősen "nemzeti érzelmű" embereknél, mint a társadalom többi részén?

Figyelt kérdés

Az antiszemitizmust meg a rasszizmust megértem mert azoknak van köze a származáshoz (bár én egyiknek sem vagyok a híve) viszont annak, hogy valaki meleg vagy hideg, annak végkép semmi köze ahhoz, hogy valaki a magyar néphez tartozik-e vagy a szlovákhoz vagy izraelihez...


légyszi ilyen válaszoktól, hogy "de hát én nem is vagyok homofób meg antiszemita, meg a nemzeti érzelmű haverjaim sem azok" kíméljetek, ismeritek a mondást, "akinek nem inge ne vegye magára"


2015. máj. 18. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert ebben a rétegben kevésbé jellemző a polkorrektség. Mindenki tudja, hogy ez természetellenes dolog, hiszen a homoszexuális párok nem képesek szaporodni. A különbség ott van, hogy a "ballib" oldal ezt csak gondolja, de nem mondja ki, mert nem lenne "korrekt", viszont a másik oldalnak nincsenek ilyen fenntartásai, nem az a legfontosabb, hogy meg ne sértsenek másokat.
2015. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
És persze érdekes az is, hogy jogos-e egyáltalán homofóbiának nevezni ezt, és rossznak beállítani. Tényleg cél az emberiség kihalása?
2015. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert aki szélsőségesen gondolkodik, az minden téren szélsőségesen gondolkodik. Általában nem tudják elviselni azt hogy ilyen nagy a világ, és ilyen sokféle ember létezik. Ha jobban megnézed ők nem szeretik az egyediséget, annak örülnének ha mindenki sorban állva egyenruhában menetelne. Van ilyen ismerősöm, és minden probléma gyökerét külső dolgokban véli felfedezni. És könnyen általánosít.
2015. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Csak simán kimondják a véleményüket. Divatos manapság a homofobozás, de aki ezt kiabálja, annak oly szívesen látnám a gondolatait, le merném fogadni, hogy felük minimum ugyanúgy gondolja mint akiket mások homofobnak neveznek, csak épp nem merik a véleményüket nyilvánosan kimondani.


Amúgy meg nem két napos dolog ez, régen sem kedvelte a többség őket, csak épp most nyugatról megindult a " homofobozás " meg a többi ...fob sokan pedig követik a dolgot.


Részemről mondjuk úgy vagyok vele, hogy nem szidom őket alapból, csak az idegesít mikor direktben provokálnak, például a kis felvonulásokkal. Ha nyugodtan élnének senki sem foglalkozna velük független attól hogy kinek mi a véleménye.

2015. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Vannak ilyen "sztereotípikus" fogalomcsokrok, amik összetartoznak. Értsd: jobboldali legyen nemzeti, konzervatív, keresztyén (vagy legalább vallásos), emigrációellenes, családközpontú. Baloldali pedig egyénközpontú, ateista, világpolgári, liberális, szociálisan érzékeny.

Persze létezik rengeteg átmenet, csak az emberek akkor furcsán néznek az illetőre hogy mi az hogy te kersztyén világpolgár vagy? Vagy mi az hogy te liberális hazafi vagy?


Na most... a családközpontúsághoz kevésbé tartozik a homoszexualitás mint az egyénközpontúsághoz... Nemzeti érzelműek ezt magyarázhatják úgy is, hogy a nemzet érdeke a hagyományos élet, ahol az ember családot alapít, és békésen neveli sok gyereket.

2015. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
13:49 a homoszexuálisok aránya többé-kevésbé állandó, attól hogy elfogadják őket, nem fog nőni a számuk és emiatt kihalni a föld... Csak azért hoszed azt, hogy többen vannak, mert eddig titkolták, most meg nem annyira. Amúgy meg túlnépesedés van, úgyhogy inkább azok kéne aggódni akik felelőtlenül szaporodnak...
2015. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#1, #4 És alapvetően miből következtettek arra, hogy mindenki úgy gondolkodik, mint ti, aki meg nem, valójában az is, csak titkolja? Csak nem gondolatolvasókkal van dolgunk?


Egyébként sem az volt a kérdés, hogy mennyire találjátok megfelelőnek a kifejezést, meg kb azt sem véletlenül írtam oda, hogy "akinek nem inge ne vegye magára", nyilván nem azokról beszélek, akiket csak a provokatív melegek zavarnak (nem értem miért kell egyből kiforgatni mindent)

2015. máj. 18. 15:30
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Aki azt meri mondani, hogy a melegség természet ellenes, akkor nézze meg ezt a videót az oroszlánkirályok groupenjéről :D


https://www.youtube.com/watch?v=Q8gttC6P3bE


Viccet félre téve a melegség nem természetellenes dolog az evolúció terméke... csak ugye sokaknak nehéz ezt a bonyolult dolgot megérteni és felfogni, hogy evolúció...sokaknak könnyebb felfogni és nem igényel tanulást az ha vallásra támaszkodva egy csettintéssel lett minden megteremtve.

2015. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

# 8/


Előfordul ilyen a természetben.De valószínüleg azért mert nics a közelben nőstény és párzási időszak van,ha ott lenn egy nőstény mindenbizonnyal azt dugnák meg.A börtönökben is megesik,hogy meghágják egymást az egyébként nem homokos emberek is a szükség vagy a hatalom kimutatása végett.Egy kanos kutya is hozzádörgőlödzik az ember lábához,és nem hinném,hogy szexuális vonzalmat érezne iránta.

2015. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

9-es, ez így van ahogy írtad, de én nem a nőstények hiányának a pótlásáról beszélek, hanem konkrétan a homoszexuális állatokról, nagyon sok ilyen cikk, kimutatások vannak.


pl. 1

[link]

2015. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!