Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket hogy érint a rezsi...

Titeket hogy érint a rezsi emelés? Kitudjatok majd fizetni a többletet??

Figyelt kérdés

Nekem kb 80-100e lenne a villanyom jövő hónaptól és 100% hogy ennyit nem tudok kifizetni havonta..

Ha nem vonják vissza ezt az agymenést, teljesen kilátástalan helyzetbe fogok kerülni...


2022. júl. 15. 00:20
 81/108 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem kevesen, mert 6 fő akkor sem fog beférni a panelba, ha különben el kell felejteniük a gázfűtést.

Előbb fog mindenki mindenféle szennyező sz*rt elégetni a kazánjában.

2022. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 anonim ***** válasza:
75%

#80 Nem fogod fel, hogy nem az számít, hogy gyerek nem gyerek? 6 fő egy házban takarékosabban tud élni, mint 2x3 fő külön-külön, mégis az előbbinek lesz brutálisan több a számlája! Ez a nem igazsagos.


Ha már átlaggal számolunk, az egy háztartásban lakók átlagos számát is be kellene vonni a képletbe. Miért legyen egy 50 m2-en élő 4 fős családnak ugyanannyi a limitje, mint egy ugyanekkora ingatlanban egyedül élőnek?

2022. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/108 anonim ***** válasza:
72%

80-as te frankón nem bírod megérteni, hogy kereső felnőttekből álló nagyobb fogyasztási helyek is aránytalanul megszívják? Tegyük fel, hogy a példamban mind a 9 fő keres. Tehát a bevétel háromszor annyi, mint 3 főnél. Az energiafogyasztásuk legyen kétszer annyi. Amit fizetniük kell, az viszont NYOLCSZOR annyi.

De azért elég életszerűtlen, hogy a nagyobb fogyasztási helyeken nincsenek gyerekek, betegek, idősek, munkanélküliek, stb., csak jól kereső felnőttek. Vagy mindenki rohadjon meg, aki nem 20 és 65 közötti, egészséges munkavállaló? Akkor is, ha nem az állam tartja el, hanem a családja?

Ráadásul senki sem ingyen fűtést akar. Tegyük fel, hogy te egymagad elhasználsz 100 kWh-t, egy 6 fős közösség meg csak fejenként 50-et (most mindegy, hogy gyerekek, vagy nem gyerekek), felét a tiednek, vagyis hatan háromszorosát fogyasztják a tiednek, ami a limit kétszerese. Hidd el, vígan ki is fizetnék a háromszorosát a te rezsidnek, mégis kb. nyolcszor annyit fognak.

Ráadásul az energiatakarékosságban az egyedülélőknek sokkal rosszabbak a mutatóik, mint a nagyobb háztartásoknak.

Szóval ha megfordítom a dolgot: miért használhatsz te több energiát, csak mert nincs családod? Mit tettél le az asztalra, hogy ezt megérdemeld? Van munkád? Hogy oda ne rohanjak. Képzeld, a csaladosoknak is van. Csak mert semmilyen családtagod nem tartod el (az állam helyett), te azt hiszed, dőzsölhetsz? Ha tegyük fel a nagyid állami idősek otthonában van, a gyerekeid válás után az anyjukkal élnek önkormányzati lakásban, a szüleid pedig az állami nyugdíjukból éldegélnek, te meg egyedül a frankó lakásodban, miért használhatsz te több energiát, mint az, aki az állam helyett saját maga gondozza a felmenőit és utódait egyaránt?

2022. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
77%
És mielőtt belekötsz: nem feltetelezem rólad, hogy a fent leírtak pontosan igazak rád, ez egy példa volt.
2022. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
79%

Én sem dőzsölnék, én megfizetem majd a piaci árat a használatom után.

Aki családos az visszaigényelt szja-t, nem fizet továbbra sem mert gyesen van pl, szóval igen; többet teszek le az asztalra per pill… de még mindig arról van szó hogy a saját fogyasztásod után kell fizetni, én is, te is azután fogunk, attól hogy neked van gyereked az a te problémád…had ne az enyém legyen

2022. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 anonim ***** válasza:
32%

De azt se vágom miért használnak több áramot ott ahol 10en laknak, max ha a bojler villannyal megy. De egy izzó nehogymár gondot okozzon. Minden más meg közös gondolom, nem főzi tovább az anyuka a pörköltöt azért mert 5 főre főzi nempedig 2re. Vagy amúgy most mindenkinek külön főz? Vagy van külön hűtője mindenkinek a háztartásban? A gázzal ugyanez a helyzet. Ugyanolyan 24 fok kell annak aki 2 en ül a tv előtt, mint azoknak akik 5 en ülnek a tv előtt ugyanabban a szobàban


De amúgy tényleg nem érdekel, viszont szerintem ez a legigazságosabb döntés (bár nem vagyok fideszes) amit hozhattak, és végre nem kivételeznek senkivel, hanem mindenki egyenlően megszopja. El kell menni anyuciknak dolgozni, nem potyogtatni a gyereket;és nem fog annyira fájni a számla…

2022. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/108 anonim ***** válasza:
74%
Nem fog mindenki egyenlően szívni mert pl távfűtésre nem vonatkozik a lakosságra hirtelen ráeresztett rezsiemelkedés. Ők miért is ússzák meg a közös teherviselést? Milyen alapon a diszkrimináció?
2022. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
71%

85, pont ez az, hogy nem saját fogyasztást fizetnek sokan, hanem közöset, együtt. Lehet, hogy Gipsz Jakab személy szerint kevesebb energiát használ, mint te, mégis sokszorosát fizeti.

De tovább már nem magyarázom, úgy érzem magam, mintha egy teknőst akarnék sakkozni tanítani. Reménytelen.

Persze, kifizeted a piaci árat, mi? Hiába számláz neked a szolgáltató 10 ezer forintot, mert limit alatt vagy, te csakazértis 100-at utalsz? :) Azt megnézném.

2022. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 anonim ***** válasza:
45%
Én nem vagyok limit alatt, nekem 297%os túlfogyasztásom van a lakossági átlaghoz képest, nyugi, piaci árat fizetek majd, meg te is akárhány pujàd van. Eleget segített már rajtatok a kormány, eddigis pucér seggel.
2022. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/108 anonim ***** válasza:
15%

Most ezt minek linkelted be? Nem vagy együttérző?😀 amúgy is tudom nagyjából mennyire számíthatok, azért is jöttem ide érdeklődni, hogy más elègedett-e a meghatározott átlag számokkal, de kiborított a gyerekes téma, hogy még mindig van aki azért érzi, hogy több jár neki mert van gyereke. És sajnos nekik nagy százalékuk szavazott a fityeszre, mondván hátha kapnak még valami támogatást, mert Viktor vett nekik családi autót, házat, nyaraltatja őket, adózniuk se kell annyit..

Zavar bizony, és szerintem hülye akit ez nem zavar …

2022. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!