Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket hogy érint a rezsi...

Titeket hogy érint a rezsi emelés? Kitudjatok majd fizetni a többletet??

Figyelt kérdés

Nekem kb 80-100e lenne a villanyom jövő hónaptól és 100% hogy ennyit nem tudok kifizetni havonta..

Ha nem vonják vissza ezt az agymenést, teljesen kilátástalan helyzetbe fogok kerülni...


2022. júl. 15. 00:20
 61/108 anonim ***** válasza:
89%
Megnézem a 41-est ahogy a patakban mos majd 2 fokban, a rendőr meg elviszi szabálysértésért 😂
2022. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/108 anonim ***** válasza:
33%

Nem, csak azt aki ugyanolyan szerencsétlen mint bárki más ebben az országban, de sajnáltatja magát és privilégiumokat élvez vagy szeretne élvezni.

Amúgy ez is egy vélemény, mint bárki másé itt az oldalon, azért mert nem értetek egyet velem még nem feltétlen a ti nézőpontotok a jó, és persze nem is feltétlen az enyém. Az én meglátásom is csak egy a 100 közül, a tiéd is, valamiben biztos egyet is értenénk, de ebben pont nem.. Nem lehetünk egyformák.

2022. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
69%

21-es vagyok, és attól, hogy a 10 milliós tetőcsere után nincs pénz a még sokmilliós szigetelésre, nem azt jelenti, hogy a semmire szültem. Annyira elszálltak az építőipari árak, most meg még a megélhetési költségek is mellé, hogy ennyi pénzt a legtöbbeknek kihívas előteremteni szerintem. Nem egy viskóban lakunk, hanem egy normális, 50 éves zuglói kertesházban. Igen, ráférne egy szigetelés. Tervben is van hosszútávon, de mindent egyszerre nem tudunk megteremteni. Ettől nem fogom lehúzni magamat a wc-n, hogy hogy mertem így ennyi gyereket vállalni.

Nem az zavar, hogy az állam nem tartja el a gyerekeimet, hanem az, hogy a sok fő által lakott nagyobb ingatlanokra ugyanaz az áramlimit érvényes, mint az 1-2 fő által lakott kis ingatlanokra. És nem kifejezetten kiskorú gyerekekre vonatkozó probléma ez, több generáció együttélésekor ugyanúgy többen jutnak egy fogyasztóhelyre akkor is, ha felnőtt mindenki. Hol van ez rendben? Teljesen abszurd, hogy egy fiatal házaspárra az 50 nm-es panelban ugyanakkora limit érvényes, mint mondjuk a többgenerációs csaladi házban élő 2 nagyszülő, 2 szülő és 2 gyerek alkotta életközösségre.

De nem ez az egyetlen visszássága az új szabályozásnak.

És oké, hogy a nagycsaládosoknak 600 m3-rel megnövelték a limitet, de nem találom arányosnak ezt a növekményt. Így kb. negyedével többet fűthetnek a nagycsaládosok, mint a kis háztartások. Éljen... A fenti kétgenerációs példamra viszont még ez sem érvényes.

Aki szerint ez egyszerűen csak a gyerekesek nyígása, hogy jajj, állambácsi tartsa el őket, az simán hülye, és képtelen kimozdulni a saját nézőpontjából.

2022. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim ***** válasza:
31%

Azért is van ez a drágaság az építőiparban, mert a támogatások miatt mindenki építkezett vagy ingatlant vásárolt 2020-21 körül.

Szerintem ugyanannyi gázt használ egy 10 fős háztartás, mint a 2 fős, mert egy légtérben tartózkodnak, nem 10x kell kifűteni a szobát. Ugyanannyi áramot is, mert nem 10 félét kell főzni, nem 10 hűtőt kell tartani, hanem 1 hűtőbe pakol mindenki. Nem befolyásolja azért annyira a fogyasztást hogy hány fő, a telefontöltés, laptoptöltés kis fogyasztónak minősülnek.

2022. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 anonim ***** válasza:
35%
El lehet zárni a fűtést a szobákban, nem muszáj kifűteni a 100nm-es házat.
2022. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 anonim ***** válasza:
71%
65, jaja 2022-ben ez a normális a magad fajta proliknak, amíg sör meg cigi van, minden van mi?
2022. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/108 anonim ***** válasza:
39%
Úgy értem ha már csok feltétele volt 100nm ház építése (vagy ilyesmi), és sokaknak felépült, akkor az is megoldás lehet hogy elzárják azokban a szobákban a radiátorokat, amelyeket nem használnak. Élnek emberek 1+1 szobásban is, szóval ez nem olyan ördögtől való dolog szerintem.
2022. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
64%
Jó kis hőhíd lesz, ezzel az itt futok ott nem megoldással, peneszedik is majd meg mindegyik ház, ha nem szigetelt és új nyilaszaros.
2022. júl. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg? Nem kell kifűteni? És akkor kinél ne legyen fűtés, a nagyinál vagy valamelyik gyereknél? Az emberek nem azért laknak 100+ nm-es házakban, mert szeretnek az üres, sosem használt, de agyonfűtött szobákban összevissza szaladgálni unalmas óráikban, hanem mert sokan vannak egy háztartásban, és sok embernek bizony nagyobb az élettere, több háló, több fürdő kell a komfortos élethez. Csak azért megszivatni a nagyobb családokat, mert nem több kis lakásban laknak, hanem egy nagyobban, nagyon nem oké.
2022. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
91%
Ráadásul a nagyobb háztartások fejenként számolva kevesebbet is fogyasztanak, mint a kis háztartások egy főre levetített fogyasztása.
2022. júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!