Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket hogy érint a rezsi...

Titeket hogy érint a rezsi emelés? Kitudjatok majd fizetni a többletet??

Figyelt kérdés

Nekem kb 80-100e lenne a villanyom jövő hónaptól és 100% hogy ennyit nem tudok kifizetni havonta..

Ha nem vonják vissza ezt az agymenést, teljesen kilátástalan helyzetbe fogok kerülni...


2022. júl. 15. 00:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
71%
Hát mi nagycsaládosok vagyunk, most születik a negyedik gyerekünk, egy régi, rosszul szigetelt kertes házban lakunk, és átlag felett fogyasztunk, pedig nem érzem pazarlónak magunkat, dehát sokan vagyunk, na. Eddig a tetőcserére spóroltunk, mert ha nem cseréljük egy éven belül, veszélyessé válik, úgyhogy először ezt kell megcsinálnk, nem fogunk tudni szigetelni is az elkövetkezendő 3 évben. Nincs rá pénzünk. Gázzal fűtünk, nincs vegyes tüzelésű kazánunk, úgyhogy fogalmam sincs, hogy fogjuk kifizetni a rezsit.
2022. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 anonim ***** válasza:
87%
#21 Ha van szabad kéményetek, javaslom, hogy építsetek rakétakályhát! Aránylag olcsón megvan, és az egyik legjobb hatásfokú fa tüzelési megoldás. Persze kellene hozzá legalább 1-2 éve száradó tűzifa.
2022. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 anonim ***** válasza:
86%
21-es! 4 gyerekkel nem kell hoznotok az átlagot. Nektek 2629 köbméter alatt kell maradnotok éves szinten.
2022. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 anonim ***** válasza:
78%

22: Tűzifából errefelé 36ezer forint egy erdei köbméter (1m*1m*1.7m kaloda fa) ami kb 1 hétre elég fűteni télen. Igencsak drága. Megoldották, hogy bármit csinálsz, csak fizess és fizess.

Ráadásul sok helyen több család él közös villanyórával, na ott igencsak sok többlet összejön még akkor is, ha egyébként külön-külön szerényen fogyasztanak. Egy plusz villanyóra + kábelezés szintén milliós költség. Bármit tesz az ember, megszívta.

2022. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
87%

#24 Számold inkább ki! A mi példánkon keresztül mutatom, hogyan.


Nálunk ciró fűtés van, kb. 3600 m3 gázt használunk el egy évben, 4 gyerekkel közel 1000 m3-rel lépjük át a limitet. A 3600 m3 gáz kb. 125000 MJ/év. A cser tölgynek kb. 16,8 MJ/kg a fűtőértéke. 1 (tömör!) m3 tölgy kb 850 kg, tehát 850*16,8=14280 MJ/m3. 1 erdei m3 szorosan rakott hasított fa kb. 1 tömör m3-nek felel meg. (Ha szórt m3-rel kell számolni, akkor annak kb. fele a levegő. ) Az esetünkben 9 m3 (9*14280<125000) elég lenne a teljes évre. 37 ezres m3 árral számolva az 333 ezer forint, ezzel szemben a jelenlegi "akciós" 110 forintos gázból 3600 m3-ért éves szinten 396 ezret fizetünk. Nyilván nem számoltam a tüzelő berendezések hatásfokával, de a rakétakályháé, ha jól van megépítve, jobb, mint a cirkóé! Ne a kb. 50% hatásfokú kandallóval számolj!


Ami viszont kulcs kérdés, az a tűzifa szárazsága. 1, de inkább 2 évig javasolt fedett, szellős helyen tárolni a fát. A frissen vágott fa víztartalma 50% körüli is lehet, ezzel nagyon nem jó fűteni. (Fűtött lakásba bevinni butaság, mert ugyan kiszárad, de a párolgás hűti a lakást, így semmit sem spórol vele az ember.)


De még a nem teljesen száraz fa is jobb, mint a 900 forintos gáz! Ha nem tudtok ilyet beszerezni, akkor akácot vegyetek, az nedvesen is jól ég.


Nekünk egyébként egyelőre kiegészítő fűtésnek kellene a limit feletti, közel 1000 m3 gáz kiváltására, így nem kell 9 m3.


Számold át ezt a ti esetetekre, és az alapján dönts!

2022. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 anonim ***** válasza:
84%
1 kicsi garzont bérlek és mégis 20 ezret emelnek a rezsimen. Pont ennyi béremelést kaptunk szóval el is megy rá és az élelmiszer árakról nem is beszélve. Elegem van ebből az országból. Pedig én nem rájuk szavaztam.
2022. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
91%
70 nm-es kis családi ház, szigeteletlen tégla, födémen 30 cm üveggyapot, új nyílászárók, új konenzációs gázkazán, meleg vizet is az csinálja. Egész télen 20 fokra volt állítva. El tudnék viselni többet de spórolás van. Gyerek még nincs. Így elméletileg hajszálra.. de beleférünk a gáz keretbe. Ha nem akkor lesz 19 fok. Én nem fizetek aranyárat a gázért. Villany a 2500as keretből kb 2000 lesz, beleférünk. Egyébként lehet menni a parlament elé. Oké, hogy leszarják, de ettől kevesebbet, hogy itthon ülünk és mocskolódunk gyk-en meg fb-on nem lehet tenni. Az a minimum hogy egy békés tüntetés keretein belül legalább kinyílvánítjuk, hogy nekünk valami nem jó. Én is fogok menni attól függetlenül, hogy beleférünk. Egyébként azt csinálja a kormány, hogy egyenként, külön szopat meg mindenkit, hogy ne egyszerre legyen ideges 10 millio ember. De nyugalom, mindenkit le fognak szopatni, mindenki sorra kerül.
2022. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
82%

Négyen vagyunk egy lakásban.


A havi fogyasztás átalányban 290Kwh.



Ez "kissé" megemeli majd a villanyszámlát, még ha csak a negyedét nézzük.



A gázt meg már ne is említsem, jelenleg 26.000 átalánnyal.


Kb. 50-re jön ki most a rezsi.



A jelenlegi táblázatok alapján ez augusztustól 180 lesz.



Vagyis fejenként 12-13.000 helyett 45.000 ft várható (30-35.000 ft /fő lesz az emelés) , ami kb. 270%-os növekedést jelent.


Azért ezt szerintem bárki megérezné.

2022. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
60%
És ti akik itt leirjátok, hogy ennyivel több lesz a rezsitek, ez nektek megfelel? Majd ha pár hónap múlva mégegyszer ennyi, meg mégegyszer akkor is csak széttárjátok a karotokat? Így jártatok?
2022. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk 55nm a ház és most emeltük meg júliusban a villanyt 275kw-ra. A gázba épphogy beleférünk. Nem tudom hogy akiknek nagyobb házuk van hogy fogják mindezt kifizetni.

Egyébként nekünk csak villanybojler van ami nagy fogyasztó, fűteni gázzal fűtünk. Szerintem az átlag fogyasztás áramból is inkább 400, mint 210… és akkor fogjuk rá mi túlfogyasztunk bár fogalmam sincs mivel mert főzni is ritkán szoktunk, sütni is nagyon ritkán…

2022. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!