Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket hogy érint a rezsi...

Titeket hogy érint a rezsi emelés? Kitudjatok majd fizetni a többletet??

Figyelt kérdés

Nekem kb 80-100e lenne a villanyom jövő hónaptól és 100% hogy ennyit nem tudok kifizetni havonta..

Ha nem vonják vissza ezt az agymenést, teljesen kilátástalan helyzetbe fogok kerülni...


2022. júl. 15. 00:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
56%
Hogy jön ide egyáltalán a babaváró? Lassan ott tartunk, hogy aki felveszi, is kötheti rezsire.
2022. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 anonim ***** válasza:
77%

#100. mi kisgyerekes család vagyunk 180 kwh az átlag fogyasztásunk villanyból, pedig van 2 klíma, villany sütő, főzőlap, kis és nagygépek, mosó, mosogató, szàrítógép, 2 laptop, 2 telefon, robotporszívó…

a gáz az évi 500-550 m3.

sima ügy

2022. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/108 anonim ***** válasza:
Ezzel azt érik el az emberek spórolni fognak nem lesz olyan nyereségük amilyet akartak
2022. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/108 anonim ***** válasza:
20%

103!

Mekkora kitolás...az embereknek eddig is spórolni illett volna, nem pazarolni és nem a nyereség növelése a cél, hanem a veszteség csökkentése.

2022. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 anonim ***** válasza:
7%
104: Ez bullshit. Ha annyira spórolni kellene , akkor elsőnek a többlettermelésből származó áram exportját kéne leállítani. Csakhát ugye az jó pénz ha eladják, hoppácska. Az átlag magyar meg szépen gondolkodjon közben, hogy a villanybojlert vagy a fagyasztót kapcsolja ki! Megetetik veled, hogy a 0, ZÉRÓ fogyasztásodból csinálj mínusz egyet, miközben fűtik a gyepet a stadionban. Politika és üzlet ez, semmi más. Szó sincsen arról, hogy "válság" lenne.
2022. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/108 anonim ***** válasza:
100%

Ne az államnak spórolj, hanem magadnak ember! Ha mindenki megtanult volna spórolni az elmúlt években, meg szépen egyesével lecserélgetni az ezeréves energiazabáló dolgait energiatakarékosra, most kevésbé fájna a feje.

10 éve élek panelprogramos házban. Előtte az utcára engedte ki mindenki a meleget, mert 28 fok volt a lakásban. Nem volt annyira szükség, de nem tudtad csökkenteni a hőmérsékletet, csak így(a számlát így sem).

Elmagyarázták a felújításkor mindenkinek, hogy ne próbálja a megszokott 28 fokját tartani, mert csúnyán ráfizethet. Ennek ellenére a ház fele sok tízezer forintot ráfizetett az elszámolásnál augusztusban, voltak akik 100 fölött. Mi, a többiek, ugyanennyiket visszakaptunk és nem ültünk nagykabátban a szobában, hanem ha olyan hideg volt kint, max. a rövidujjút lecseréltük hosszú ujjú pólóra. Nem nagy dolog. De 10 éve fel sem tekertük a fűtést egyszer sem! Persze kiderült, sokan csak a megszokott rutinjukat csinálták, elmentek dolgozni nyitott ablak mellett(hőérzékelő az ablak alatt), aztán had szóljon.

Tudom, minket most egyébként sem érint ez az emelés, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy az emberek nem elég tudatosak még a saját érdekükben sem, aztán meg jajgatnak.

2022. aug. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 anonim ***** válasza:
67%
106: Én családi házban élek, mindenhol led, minden energiatakarékos, mégis tudom, hogy fizetni fogok (régi vájog, szóval nem kell a "bezzeg családi ház duma"). Mert a 210KW áram például nevetséges bárkinek aki bejárt fizika órára. Segítek: 1 darab 80 literes villanybojler fogyasztása 150KW ha csak naponta 1x ürül ki. És ez csak annyi, hogy van melegvized. Ez luxus? Ezen spórolni kéne még? Hogy gondolták!?
2022. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/108 anonim ***** válasza:
100%
Bojlerrel nyilván nem fog menni a 210-ben benne lenni, ezért(bár olvastam sok ellenpéldát is), a legtöbb családi házban lehetetlen lesz benne lenni a keretbe. De sima városi lakásokban a környezetemben még klímával(nem folyamatos használattal persze), szárítógéppel, mosogatógéppel is benne lehet maradni.
2022. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!