Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket hogy érint a rezsi...

Titeket hogy érint a rezsi emelés? Kitudjatok majd fizetni a többletet??

Figyelt kérdés

Nekem kb 80-100e lenne a villanyom jövő hónaptól és 100% hogy ennyit nem tudok kifizetni havonta..

Ha nem vonják vissza ezt az agymenést, teljesen kilátástalan helyzetbe fogok kerülni...


2022. júl. 15. 00:20
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 anonim ***** válasza:
84%

87-es!

Tegnap elmondták a tévében, hogy akár vonatkozhatna is, de nincs értelme kiterjeszteni rájuk, mivel minden távhős beleesik a limitbe. Ha meg a panelprogramos szigetelt házról beszélünk, pláne.

2022. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/108 anonim ***** válasza:
28%

Ez a minden gyerekes a fideszre szavazott biztosan, úgyhogy menjenek a sunyiba olyan, mintha minden nyugdíjasra haragudnánk, vagy minden vidékire. Mi lenne, ha nem utálnánk komplett társadalmi csoportokat? Pont a fidesz szeret hergeleni mindenféle csoportok ellen, nehogymár ellenzékiként is ezt nyomd. Ez olyan kiábrándító.

És hiába dühít engem is, hogy ennyien szavaztak erre a rablóbandára, nem fogom utálni a fideszes szavazókat sem. Csakazértsem.

Szóval nem, nem szavaztam a fideszre, hiába vagyok nagycsaládos, sőt, mentem szavazatot is számolni, havonta támogatom a független sajtót, tüntetek, és a magam kis eszközeivel megteszem, amit tudok, de nem fogok jótékonykodni ezzel az állammal úgy, hogy visszautasítom a kedvezményeket. Attól nem fog neked több jutni.

Vagy ha ennyire odavagy attól, hogy az állam támogat bárkit is, akkor tessék a benzinkúton teljes árat fizetni, és tessék a rezsid limit alá eső fogyasztási részéért IS piaci árat fizetni. Nem teszed? Hát pont ezért nem teszem én sem.

Amúgy ez a felháborodás, hogy mi az, hogy a gyerekeseknek mindenből több jár annyira ósdi és önző. Mintha azért háborognál, hogy a gyerekesek több levegőt lélegeznek, mint te egyedül. 4 különélő felnőtt ember igényt tarthat négyszer annyi levegőre, mint te, de ha ebből kettő gyerek, és négyen egy családot alkotnak, akkor már hogy képzelik? Mert a családok problémája elég hasonló most, csak nem levegővel, hanem energiával.

Mennyivel jobb lenne egy gyerekmentes társadalom, nemde?

Az a válaszoló, aki meg írja, hogy háromszorosát fogyasztja a limitnek, én erre nem lennék büszke. Azt vágod, hogy nem pusztán a bevétel, hanem az energiafogyasztás visszafogása a cél, mert nincs elég energiahordozó Európában? De ha 10-en éltek egy fogyasztásmérőn, akkor nem szóltam. Akkor csak simán nem értelek, hogy hogy nem érted az új szabályozás visszásságait.

2022. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
80%
mamámnak havi 80ezer a nyugdíja és 160valamennyi ezer lesz a gázszámla
2022. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, nekem nem vett Orbán családi házat, nem vett autót, nyaraltatni meg pláne nem nyaraltatott, idestova 3 éve nyaralni sem voltam,akkor is csak 5 napot, és az utolsó fillerig a saját pénzemből. Pedig 3 gyerekem van, 2 szüléssel. Valaki vilagositson már fel,hol rontottam el, hogy nem hallottam az ingyen pénzről? *irónia* A babavaro sem teljesen ingyen pénz, mire az ikrek érkeztek, már jó részt visszafizettük, és most is fizetem, mivel az első gyerekem már 8 éves. De persze kis szar vagyok, h egyből ikreket pottyantottam, h a fennmarado (!) tartozás harmada elengedtessen. 14 éves korom óta dolgozom, 18 éves korom óta teljes munkaidőben, nem tart el senki, én is és a férjem is bőven adunk a közösbe. De szomszéd Béci ugat, h mi ezt meg azt meg a azt kapunk, neki meg a kis segge alá apa már 20 evesen kocsit tett, de minimum nem kell dolgoznia, magát eltartania, tanulhat.

Szerintem ne foglalkozzatok ezzel a megkeseredett anti-gyerek huszarral, csak az értékes időtöket vesztegetitek. Az ilyenek nem képesek tovább látni a saját kis világuknál. Szívem szerint az összeset egy külön kis szigetre küldeném, ahol ugyan van minden de ember utánpótlás nincs, aztán oldják meg az életüket, szervezzek össze, hogy szép lassan eloregszik a társadalmuk.

2022. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 anonim ***** válasza:
43%
93. ezt honnan veszed? pontos forrás arról hogyan és mi alapján fogják számolni? link esetleg?
2022. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezzétek Lakodalmas Lajost!
2022. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
15%

93#


Aláír 3 gyereket és felveszi a babavárót...

2022. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 anonim ***** válasza:
81%
97.A babavarohoz nem kell alairni egy gyereket sem. És van egy csomó feltétele. Nem véletlen, hogy orsós jozsika és felesége általában nem tudnak élni vele. A babavaro egy hitel, amit vissza kell fizetni. Egy hitel, ami ha legalább egy gyerek jön, jóval kedvezőbb, mint bármi más piaci hitel. De hitel. És ha hármat is vállal valaki, mire a harmadik megszuletik, azért elég sokat visszafizetnek. Nem egy 10 milliós ölbe potty ahogy a tipik gyakoris 40 éves szüzek gondolják (nem rád gondoltam de ha akarod magadra veheted) . Tajekozodj,mielott valotlant irogatsz.
2022. júl. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 anonim ***** válasza:
100%
98. 3 évre lehet szüneteltetni ha betölti a terhesség a 12. hetet. mindegyik terhességnél így van. ahol sorban jön a 3 gyerek ott egy fillérbe sem kerül. 🤷‍♀️
2022. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 anonim ***** válasza:
72%

Én azt nem tudom, hogy ezek a 210kw fogyasztások honnan jöttek ki átlagnak? Irreálisan kevés!

Fogták a 90 éves Marinéni 25 négyzteméteres paneljének áramszámláját, meg a nyomortelepeken feltöltős villanyórával élők rezsijét és a kettőből átlagot vontak?

Mert kb így tudom elképzelni. Hisz ha számolsz, kijön egy kábelmodem fogyasztásával havi szinten ennek az "átlagnak" a 10 százaléka. És még semmit sem csináltál, csak van internet amit nem használsz :D

2022. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!