Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európának miért érdeke az...

Európának miért érdeke az Oroszország elleni szankciók és Ukrajna feltétlen támogatása?

Figyelt kérdés

Oroszország nem jelent veszélyt ugye Európára. Nem támadhat, mert ott a NATO, nincs is felkészülve a támadásra, óriási anyagi veszteséggel járna a támadás és a megszállás is, és Ukrajna esete más: eleve gyors puccsban reménykedtek, nem háborúban, folyamatosan békét akartak kötni később is, Ukrajna be akart lépni a NATO-ba, sőt atombombát akart, amit nyilván nem hagyhatott Putyin (ahogy az USA is tönkretette Kubát, amikor az orosz atomot akart telepíteni és kommunista lett). Továbbá a NATO az ellenséges fél, az agresszor, Putyinék be akartak lépni korábban, de nem engedték nekik, majd a NATO terjeszkedett feléjük.

Gazdaságilag nagyon rosszak a szankciók Európának. Oroszországnak sokkal kevésbé. Európa sokkal gazdagabb lehetne jó gazdasági kapcsolatokkal. A szankcióknak nincs értelmük és céljuk.

Ukrajna nem EU- és NATO-tag, senki földje lett, tönkrement, nincs értelme pénzügyileg eltartania az EU-nak ellenszolgáltatás nélkül. Ukrajna veszélyt jelent az európai gazdaságra a gagyi, rossz minőségű, olcsó termékeivel és a vezetékek felrobbantgatásaival, a zsarolásokkal. Mellesleg szélsőjobboldali diktatúra.

Eddig kb. félmillió ember halhatott meg és még több fog, a sebesültekről nem beszélve, rengeteg pénzbe kerül a háború és pusztítja a környezetet.



febr. 6. 15:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

Mi az, hogy Orosz modell ?


Oroszországban volt a Cári Oroszország. Az össze is omlott, de nem hozta Oroszország végleges megsemmisülését, csak pár év hatalmi harcok után ismét Oroszországot kormányozták.


A kommunizmus az egy Nyugatról importált eszme, Marx és Engels német nyelven adták ki, és arról írkáltak, hogy az iparilag magasan fejlett, és tőkés országokban lesz. Az más dolog hogy nem jött be. Oroszországban meg úgy jött be, hogy mind a szociáldemokrata Kerenszkijt, mind a bolsevik Lenint egyszerre építették fel, és közösen célt értek. Modern megfogalmazásban az a kettő az külföldi befolyásoló ügynök volt. Azért tudtak hatalomra jutni, mert a Cári Orosz Hadsereg maradványai az egymással is hadakozó hadurakból állt. Azonban a szó szerint értelmezett kommunizmus nem létezett.


Oroszország elviselte a kommunizmust, és a rendszerváltás után is Oroszország nagyhatalom maradt, mindmáig, addig Ukrajna az meg lepusztult, háború nélkül is, 1991 és 2014 között. És 2014 után is a Nyugati oligarchák, mint Kolomojszkij is csak árulták az ukrán hazát.


Én sem az USA, sem Oroszország között nem látok radikális különbségeket.



Amúgy Oroszország az megelégszik azzal, ha Oroszország határait Odessza, Grodnó, és Kalinyingrád jelentsék, azon túl nem kívánnak terjeszkedni, csak üzletelni a németekkel, a franciákkal, az olaszokkal, meg az olajsejkségekkel.


Ez a háború pont azt mutatta meg, hogy egy felkészületlen, elhanyagolt, nemtörődöm hadsereget ért ez, azonban menet közben jó alkalmazkodóképességűek.

márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az oroszok ők a Rusz - Rurik varég - vikingekig és Novgorodig vezetik vissza magukat.


Az ukránok azok, akiknek a mániájuk a Szlava Ukrajinyi, vagyis a szolgasorban tengődő határmentiek.

márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 Jeffrey Spender ***** válasza:
Amúgy sok dologban nem értünk egyet, de a mások véleménye is érdekel, és időként elolvasnám / meghallgatnám.
márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
0%

Orosz modell: központi erős vezető, birodalmi politika, hierarchia, erőszak kultusz, informális hatalmi struktúrák. El kell törölni a bolygó felszínéről Vlagyivosztoktól Voronyezsig, Kalinyingrádtól Krasznojarszkig.


Amerikai modell: politikusok, multicégek versenye egymással, a profit mindenek felett akár együttműködve diktatúrákkal, akár diktatúrák, polgárháborúk, háborúk támogatása által; szórakoztatás kultusz, a lehető legnagyobb átláthatóság.


Ez az emberiség számára egyedül járható út, legalábbis ha olyan életet akarunk, amit érdemes is élni; nem mint atyaúristen, hanem mint józan megfigyelő mondom.

márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

Oroszországban nem erős központi vezető van, hanem Politbüró / Politikai Bizottság. Putyin előtt is volt Oroszország, és őutána is lesz Oroszország.


Sztálin volt az első, és utolsó nagy diktátor, az utódja, Hruscsov sokmindenen lazított, jó irányba, ugyanakkor őt is kiszavazták. Az utódja Brezsnyev lett 1965-ben, azoban a pártfőtitkári széke 1972-ig ingatag volt. Miután stabilizálódott, őutána sem ért sokat


Andropov és Csernyenkó ők élőhalottak voltak, az előttük levő öt mikrofon a következőket szolgálta:


- egyikbe kapaszkodtak,


- másodikon a levegőt kapták,


- a harmadikon keresztül súgtak,


- a negyedik kihangosította a motyogásukat,


- és az ötödiken próbálták elmondani a beszédüket



Gorbacsov ő üdítő kivétel volt. Őróla mi a véleményed ?


Jelcin az egy alkoholista barom.


Putyin alatt meg virágoztak az orosz oligarchák Nyugat-Európában, az Öbölben, és Thaiföldön.



Az erőszak kultusz az egy süketség, mert Oroszországban totál népszerűtlen a hadsereg, az európai orosz fiatalok nem mennek katonának, helyettük a tuvákból, a burjátokból, meg a mongolokból állítanak ki komplett zászlóaljakat.


És még kazah, és grúz légiója is van az Orosz Hadseregnek.



Oroszországban ugyanazt meg lehet csinálni, amit Magyarországon, meg Csehországban, akkor mi a bajod ?



Továbbá a mai napon az Ukrajna-projekt kudarcot vallott, akkor mihez kezdesz ?


Eltelhet 5 - 10 - 15 év is, és ugyanolyan szabadság lesz Magyarországon, mint ami volt, akkor is fogod a rémképeket gyártani ?

márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

Nincs olyan amerikai demokrácia. A Demokrata Párt, és a Republikánus párt 170 éve egy nagykoalíciót alkotnak, és együtt kormányozzák az országot, a többi párt verheti a seggét is a földhöz, az van, amit e két párt szeretne és bevannak betonozva. Sőt még ugyanazok is szponzorálják őket.


És van egypár kérdés, amiben teljesen egyetértenek, és ugyanazt is cselekszik.


Gazdaságilag is próbálkoztak monopóliumellenes törvényekkel, kartelltilalommmal, trösztellenes törvényekkel, de mindegyik kudarcot vallott.

márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
54%

A Szovjet vezetők általában véve jobbak voltak a mostani rendszernél, de összességében Oroszországban mindig is elhurculták, kínozták az embereket. Még a demokratikus(abb) átmenteti időszakokban is, csak olyankor a bűnbandák, és nem az állam. Ez nem a politikai rendszer, hanem az Orosz emberek és az Orosz kultúra következménye.


Gorbacsov valóban üdítő kivétel. Ezért is tartják árulónak az ostoba orkok, hasonlóan Trockijhoz. A civilizáltabb embereknek nem bocsájtják meg, hogy civilizáltabbak. Ezért is igazolt át a nyugathoz Pizza Hut-ot reklámozni.


Oroszországban messze nem lehet "ugyanazt megcsinálni" mint Magyarországon, legalábbis nem a kegyetlen kínzások elmaradhatatlan következménye nélkül.


[link]


Ez csak a legutóbbi hír egy börtönből kiengedett katona tettéről. Nagyon nagy a kontraszt egy Amerikai lövöldözővel: azok általában elmebetegek, és magukkal is végeznek, ritkán adják meg magukat, pláne ilyen nagy nyugalommal.


Az Ukrán "projekt" elbukása akkor sem fog megtörténni, ha teljes Ukrajnát elfoglalják az Oroszok. A 2. világháborúban is folytatták a partizán ellenállást 45 után is. A harc a barbár Oroszország és a felvilágosult nyugat között folytatódik minden esetben, mindegy, hogy a Dnyepernél, a Donnál, a Dunánál vagy a Rajnánál kell-e harcolni, és mindegy, hogy papíron volt-e fegyverszünet vagy békekötés. A Csecsen felkelést is helyesen támogatni kellett akkor is, amikor a legjobb volt a viszony. Ez civilizációs, és nem politikai küzdelem, és akkor kezdődött, amikor a Moszkvai fejedelemség a Mongolok csatlósává vált.


5-10-15 év múlva sem Magyarország, sem a Nyugat nem lesz olyan szabad, mint most, mert a pénzügyi rendszer nem lesz fenntartható a jelen formájában.

márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

Oroszországban a politikai vezetőket, a katonatiszteket, a titkosszolgálati tagokat, meg az oligarchákat szokták elhurcolni, a kisembert abszolút nem fenyegeti semmi ilyesmi.


Ellenben Nyugaton is a maguk módján meg tudják csinálni a tényleges diktatúrát, ami kapcsán Kim Dzsong Un is elégedetten csettintene.



" A 2. világháborúban is folytatták a partizán ellenállást 45 után is. "


Ja igen, az ukrán szélsőjobb.


Te képes vagy még az ördöggel is cimborálni ?



" A harc a barbár Oroszország és a felvilágosult nyugat között folytatódik "


Te az ilyen szintű írkálásokat teljesen komolyan gondolod ?



" minden esetben, mindegy, hogy a Dnyepernél, a Donnál, a Dunánál vagy a Rajnánál kell-e harcolni "


Szerinted jó buli volt 1943-ban a Don-kanyarban részt venni ?



" A Csecsen felkelést is helyesen támogatni kellett akkor is, amikor a legjobb volt a viszony. "


A csecsenek azok nem csak az oroszokat utálják, hanem a grúzokat, az örményeket, és az azerieket is ellenségüknek kiáltották ki, és akarnak Kaukázusi Emirátust.


A másik, ha annyi problémát csinálnak, akkor az oroszok fogják őket, és véglegesen kiradírozzák őket a térképről.



" Ez civilizációs, és nem politikai küzdelem, és akkor kezdődött, amikor a Moszkvai fejedelemség a Mongolok csatlósává vált. "


Te hiszel a fajelméleti és kultúrharcos tanokban ?


A szóban forgó időszakban a "felvilágosult" Nyugaton is városállamokra volt szétesve a Német-Római Császárság, Franciaország, és még Anglia is, és mindenki vívta mindenki ellen a vallásháborúját, meg a hatalmi harcát.

márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

A köznép nagy nullát konyít a történelemhez, ennek eredményeképp mindenhol sok olyan politikus van tisztelve nemzeti hősként vagy államférfiként vagy elítélve nemzetrontóként, aki nem érdemelné meg. Ezalól az oroszok sem kivételek.


Lenin az nemzetrontó volt.


Gorbacsov viszont államférfi.


Két teljesen ellentétes személyiség.

márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 Jeffrey Spender ***** válasza:

1991. január 20-án a Krímről népszavaztak.


A választásra jogosult 1,7 milla lakosból 1,4 millióan jelentek meg az urnák előtt, és 1,35 millióan szavaztak arra, hogy szeretnének Ukrajnából kiválni, és Oroszország autonóm tagköztársaságaként képzelnék el a továbbiakat. 94 % szavazott így.


A nagypolitika fintora, hogy a Krím Ukrajnáé maradt, de attól még a választásokon az oroszbarát párt szokott nyerni.



1991. március 17-én az országos referendumot tartották meg, azzal a kérdéssel, hogy Ki szeretne Oroszországgal újra szerződni, és államszövetségben lenni.


Közép-Ázsia egyértelműen a bennmaradásra szavazott, csak Kirgizisztánban volt nehezebb dolguk, azonban ott is összegyűlt 62 % bennmaradáspárti a 38 % kiváláspárti ellen.


Fehéroroszországban 83 % szavazott a bennmaradás mellett.


És Ukrajnában 71 % szavazott a bennmaradás mellett.


A kiválásra a baltiak, a grúzok, és az örmények szavaztak egyértelműen.



Azonban Oroszországban is voltak vaskalapos kivénhedt komcsik, nem fogadták el ezt azt az eredményt sem, puccsot kíséreltek meg 1991 augusztusában, ami során Gorbacsovot önhatalmúlag letartóztatták, meg a hadsereget kivezényelték a Vörös térre, de semmire nem mentek, ellenkezőleg sikeresen megrémítettek mindenkit, és így történt, hogy az újabb népszavazáson teljesen ellentétesen szavaztak, és jogilag függetlenné váltak.


Tönkre tett sokmindent az Augusztusi Puccs, mégis ennek ellenére idővel Ukrajnában a lakosság fele ismét orosz szimpatizáns lett, a választásokon 50 - 50 %-ban megosztott ország volt.


[link]



Vannak olyan ukrajnaiak, akik jól érzik magukat oroszokként.

márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!