Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Kyle Rittenhouse-ügyben a...

A Kyle Rittenhouse-ügyben a baloldalnak vagy a jobboldalnak van igaza?

Figyelt kérdés

Ugye egy 17 éves srácot megkért valaki, hogy védje meg a napok óta gyújtogató bűnözőktől (nem tiltakozóktól!, angolul rioters) az üzleteit. Volt fegyvere. Eloltott egy felgyújtott szemetesládát, ami nagyon feldühítette a bűnözőket (a baloldal szerint békés tiltakozókat). Az egyik, pedó hajlamú egyén üldözni kezdte, megpróbálva elvenni a fegyverét, ami ugye nem túl szerencsés, és támadásnak minősül. Kyle lelőtte, majd menekülni kezdett, a tömeg egyre jobban üldözte, fejbe rúgták, ütötték, a földre esett, ekkor is lőtt pár támadó felé, az egyiket megölte. (Szintén bűnöző múlttal bírt, ahogy a harmadik is.) A harmadik gyorsan odaugrott hozzá, fegyverrel a kezében, és a fegyverét Kyle feje felé irányította oldalról, mire Kyle szétlőtte a karját. (Ez a harmadik most 10 millió dollárt követel az államtól.)

Úgy tűnik, mintha szinte semmi sem lenne a baloldal mellett, még az ellenséges tanúk is nevetségesen hülyék és Kyle-nak segítenek a vallomásukkal. A baloldal mégis a gonoszság, bűnözés, rombolás oldalán áll, és örökre be akarja börtönözni azt a 17 éves fiatalt, aki megvéd másokat, értékeket és magát.

Kinek van igaza? A bűnözőknek, és az embernek hagynia kell ilyenkor leégnie a boltját, egy élet munkáját, vagy félholtra vagy akár holtra veretnie magát, és életveszélybe kerülni? Vagy az önvédelem a jó megoldás?



#Rittenhouse #Kenosha
2021. nov. 14. 10:18
 81/102 anonim ***** válasza:
40%
Mutass már rá erre a linkre meg, hogy ez melyik kmmentedben volt?
2021. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 anonim ***** válasza:
36%

#81:


Nem adom. Mért dolgoznék megint helyetted? Majd szépen végigolvasod az összes kommentet. Ha még így se érted, mi a probléma veled, akkor vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy troll vagy. De én nem pazarolom rád tovább az időmet.

2021. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/102 anonim ***** válasza:
40%
Hát igen, az én hibám, hogy ellenőrizhető állításokat várok egy vitában és nem bemondásra hiszem el a teljesen elfogulatlan, független véleményedet. Amit semmilyen normális linkkel nem sikerült bizonyítanod, de most persze állítod, hogy több tíz kommenttel ezelőtt, valahol már adtál linket amire én nem tudtam válaszolni, csak ez nem visszakereshető módon történt megdöbbentő módon.
2021. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 anonim ***** válasza:
55%

83: haver, te iszonyatosan gáz vagy. Holnap összeszedem, mit össze hazudoztál, ferdítettél, csúsztattál stb, meg a linked is megkapod szerintem kb negyedjére, addig is keress rá George Floyd koporsójára te szerencsétlen, és magyarázd meg, hogy nem arany volt. Ja, nem, várj, link kell neked, egy sima keresés is feladja a leckét, itt van:

[link]

direkt képtalálatokat linkeltem be, mert láthatóan az értelmező olvasás mint olyan hiányzik a repertoárodból. Csak akkor minek jössz ide vitatkozni (ja, nyilván pont azért).

2021. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/102 anonim ***** válasza:

Addig is egy kis előzetes:


“A kis gyilkost aki eleve ölni ment az utcára” ezt 14:55-kor írtad,


ezt meg 17:16-kor: “Sehol nem neveztem Rittnehouse-t gyilkosnak, kettőnk közül te vagy az aki meggyőződéssel állítja, hogy még azt is tudja mi járt a résztvevők fejében, nemhogy a tetteiket.”


tapsvihar

2021. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
57: most mi van, mi nem tetszik? Egyértelmű, hogy az is önvédelem volt.
2021. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
30%

Ember az 58-as kommentemben tegnap 22:31-kor én magam linkeltem be a temetését george floyd-nak és meg is jelöltem az időt a videóban ahol látszik a koporsó, pechemre az ottani fényekben feketének tűnt, ezért tévesen jelöltem meg a színét. Ha nem lettél volna lusta reagálni arra, már ott korrigálni lehetett volna ezt a szörnyű hazugságot, mert nyilván azért tekergettem a videóban, hogy hazudjak róla, nem azért, hogy lecsekkoljam.


És újfent megismétlem, ez egy netes fórum, az nem az én kommentem, senkit nem neveztem gyilkosnak még mindig. És jó lenne ha te is megértenéd, én se feltételezem, hogy a kérdező vagy, nem hivatkozok vissza semmiféle korábbi kommentre, hogy ezt te vagy más állította.

2021. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
8%

Nem lusta voltam, hanem nem itt élem az életem.

Az nem pech, hogy te végigtekerted a videót ahelyett, hogy egyszerűen rákeresel képekre a koporsóról amivel szó szerint egyetlen másodperc alatt választ kapsz a kételyedre, hanem egyszerű idétlenség és hülyeség, ennyi logikával és informatikai ismerettel kész csoda, hogy egyáltalán regisztrálni voltál képes az oldalra. Az viszont nem is csoda, hogy pitiáner hazugságokkal akarod itt beadni, hogy hogy, hogy nem, két ember ír ide ugyanolyan buta stílussal ugyanazt a véleményt, és mindkettőnek 3.5 csillagja van. Így is több időt pazaroltam (a többiekkel együtt) az idióta hazugságaidra, csúsztatásaidra, értetlenkedéseidre, de majd holnap bővebben.

Addig még azon is elgondolkodhatsz, vajon nem-e lenne itt az ideje eltakarodni, ha hazugságra, terelésre és arra kényszerülsz, hogy letagadd a saját hozzászólásaid. Ahogy írtad is, ez egy netes fórum, anoním, tehát nem lesz abból semmi, ha egyszerűen eltűnsz. De ha tovább akarod magad égetni, talán lesz még egy kis időm rád, ásd csak mélyebbre a gödröd te koporsószíntvideóbólkikereső, mindenrelinketkérődenemolvasó szerencsétlen.

2021. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
71%

Sajnálom, hogy olyan buta stílusom van, hogy folyamatosan hazugozom, hülyézem a másikat és azt mondom neki, hogy takarodjon el. Mindezt arra alapozva, hogy képtelen volt megnézni, hogy milyen nevek vannak kiírva a kommenteknél, mert akkor rájöhetett volna, hogy nálam nincs kiírva név, míg a gyilkosos kommentnél ki van írva, hogy hypno írta. De nyilván én vagyok a hülye.


Szóval igen, várom az érvelésed, hogy pontosan honnan tudod miért kezdték el kergetni rittenhouset, mennyi ember lett aznapi gyújtogatás, fosztogatás miatt elítélve.


Na meg arról is, hogy kik azok a százak, akiket a BLM mozgalom megölt.


Mert eddig igazából az önvédelem témakörében csak arról beszéltél, hogy george floyd-nak aranykoporsója volt, a BLM sok embert ölt meg és mindegyik áldozat bűnöző volt. Ezen dolgok egyikének sincs köze az önvédelem kérdéséhez, vagy ahhoz, hogy a teljes eseménysorozatot semmilyen videón nem láthattuk.

2021. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 A kérdező kommentje:

Érdekes a baloldal hozzáállása. Mintha nem lenne értékrendje. Vagy fordított lenne. Azt is képesek kihozni, hogy ha Grosskreutz lelőtte volna Kyle-t az önvédelem lett volna... Pedig ezek épp bűnöztek, zavargás volt. Mintha rátámadna egy bűnöző valakire, az megöli, és a társak önvédelmet szeretnének gyakorolni. Nonszensz. Ez a helyzet teljesen tiszta volt, a baloldal egyáltalán nem pontosan írja le az eseményeket.

Óriási szerencséje volt Kyle-nak, hogy most nem egy ártatlan halt meg, nem sokon múlt, hogy túlélje. De ez sem elég a sok ezer ember haláláét okozó BLM-es baloldalnak...

2021. nov. 24. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!