Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Kyle Rittenhouse-ügyben a...

A Kyle Rittenhouse-ügyben a baloldalnak vagy a jobboldalnak van igaza?

Figyelt kérdés

Ugye egy 17 éves srácot megkért valaki, hogy védje meg a napok óta gyújtogató bűnözőktől (nem tiltakozóktól!, angolul rioters) az üzleteit. Volt fegyvere. Eloltott egy felgyújtott szemetesládát, ami nagyon feldühítette a bűnözőket (a baloldal szerint békés tiltakozókat). Az egyik, pedó hajlamú egyén üldözni kezdte, megpróbálva elvenni a fegyverét, ami ugye nem túl szerencsés, és támadásnak minősül. Kyle lelőtte, majd menekülni kezdett, a tömeg egyre jobban üldözte, fejbe rúgták, ütötték, a földre esett, ekkor is lőtt pár támadó felé, az egyiket megölte. (Szintén bűnöző múlttal bírt, ahogy a harmadik is.) A harmadik gyorsan odaugrott hozzá, fegyverrel a kezében, és a fegyverét Kyle feje felé irányította oldalról, mire Kyle szétlőtte a karját. (Ez a harmadik most 10 millió dollárt követel az államtól.)

Úgy tűnik, mintha szinte semmi sem lenne a baloldal mellett, még az ellenséges tanúk is nevetségesen hülyék és Kyle-nak segítenek a vallomásukkal. A baloldal mégis a gonoszság, bűnözés, rombolás oldalán áll, és örökre be akarja börtönözni azt a 17 éves fiatalt, aki megvéd másokat, értékeket és magát.

Kinek van igaza? A bűnözőknek, és az embernek hagynia kell ilyenkor leégnie a boltját, egy élet munkáját, vagy félholtra vagy akár holtra veretnie magát, és életveszélybe kerülni? Vagy az önvédelem a jó megoldás?



#Rittenhouse #Kenosha
2021. nov. 14. 10:18
 61/102 anonim ***** válasza:
21%

Az igazságszolgáltatás tényeken alapul nem személyes véleményen vagy feltételezésen.


Az, hogy valaki fenyegetően lép-e fel nem korfüggő, főleg egy félautomata fegyverrel a kézben. Azt meg nem tudom, hogy állapítod meg valakiről, hogy bűnöző, de főleg az a kérdésem, hogy szerinted akkor már az jogos önvédelem lesz, ha egy bűnöző látványára tüzet nyitsz, vagy mi alapján érvelsz a bűnöző mivoltával az áldozatoknak? Főleg, hogy még mindig csak Rottenbaumról sikerült bizonyítékot mutatni erre.


Rittenhouse-ra pedig senki nem lőtt, ezt nem is tudom honnan vetted, de mivel eddig sem sikerült semmire sem forrást mutatni, kétlem, hogy most rászoknál erre.


Értem, tehát a BLM tagjai bűnözők vagy mi alapján számít a BLM áldozataihoz az, hogy bűnözők embereket ölnek? Mennyivel volt több gyilkosság, és ebből pontosan mennyivel volt több fehér áldozat? És mi alapján szűrted le, hogy a covid meg a lezárások évében, mikor extrém sokan vesztették el a munkájukat és az egekbe szöktek az eü költségeik, szigorúan a BLm mozgalom gyilkolt embereket például egy kisfiút vagy nőt, aki all lives matter-t kiáltott, de ha erre bármi forrásod lenne, akkor kicsit sikerülne szűkíteni az áldozatok körét a kisfiú vagy nőről.


Szóval semmi konkrétumot nem tudsz mutatni csak az állításaid vannak.

Én meg azt állítom, hogy nem történt ilyen, na valaminek a nemlétét nehéz bizonyítani, tehát neked kell végre valami állításodat igazolni, hogy egyáltalán beszélni lehessen róluk.

2021. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
36%

#61:


B*szki, te olvasod, amit írsz?


"Azt meg nem tudom, hogy állapítod meg valakiről, hogy bűnöző, de főleg az a kérdésem, hogy szerinted akkor már az jogos önvédelem lesz, ha egy bűnöző látványára tüzet nyitsz, vagy mi alapján érvelsz a bűnöző mivoltával az áldozatoknak?"


Nem lőtt a bűnöző látványára. Ha megnézted a videókat, láthatod, hogy üldözték, el akart menekülni, és csak akkor lőtt, amikor már nem maradt más választása, és veszélyben érezte az életét. Ez nem arról szólt, hogy odament, aztán lőni kezdett arra, akinek nem tetszett a pofája. Ezen mit nem lehet érteni?


"Főleg, hogy még mindig csak Rottenbaumról sikerült bizonyítékot mutatni erre."


Ez nem így van. A linkeket nem nézted meg.


Nekem aztán tökmindegy, mit gondolsz az ügyről, de ha nem veszed a fáradságot, hogy normálisan informálódj, akkor inkább ne vitatkozz, mert csak légbőlkapott hülyeségeket fogsz összehordani.

2021. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
40%

Nem azt mondtam, hogy ő a bűnözők látványara lőtt. Te használod érvként, hogy bűnözők voltak ezért jogos önvédelem. Erre céloztam, hogy ő nyilván nem tudta, hogy bűnözők, másrészt tehát ez az adott helyeztre irreleváns. Ez pont olyasmi, amivel utólag az általad igazbak vélt dolgot akarod igazolni, de igazából az önvédelem kérdésében irreleváns.


És nem, nem linkeltel semmit, ami igazolná az áldozatok bűnözői mivoltát. Csak egy cikket, ami szerint emberek mindharomrol állították, hogy bűnöző, az erről szóló twitter linkek nem élnek, ezután pedig oda van vetve, hogy a vádak egy része igaz. Hogy melyik része az már nincs elarulva, szóval ez nem igazolja, hogy a másik két ember is bűnöző lett volna. Szóval vagy ne nézted meg a linkedet, vagy nem tudsz angolul vagy tudatosan hazudsz.

2021. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
58%

#63:


Senki nem mondta, hogy azért volt az eset jogos önvédelem, mert bűnözők voltak az áldozatok. A srác honnan tudta volna ezt róluk akkor? Én speciel csak azt mondtam, hogy az én értékítéletem szerint nem kár értük, főleg a pedofilért, és hogy eléggé valószínű, hogy nem ők voltak az egyedüli bűnözők a "békés tüntetők" között.


Az önvédelemmel kapcsolatos véleményeddel nem tudok mit kezdeni. Én a videón annyit láttam, hogy Rittenhouse menekül, a hülye pedig ahelyett, hogy hagyná, inkább megtámadja, Rittenhouse viszont próbálja mindaddig elkerülni a lövést, amíg az életét közvetlenül veszélyben nem érzi, amikor már nincs lehetősége menekülni. Innentől ez jogos önvédelem. Ha esetleg azért üldözték, mert előtte lelőtt valakit (ami nyilvánvalóan nincs így, hiszen az kiderült volna a szemtanúk elmondásából), akkor azért el lehetne ítélni, de nem azért, amikor az életét védte a földön fekve a fegyverével a rátámadótól. Mert az továbbra is jogos önvédelem, és jól döntött a bíróság.


Azt már eddig se értettem, hogy mért nekünk kell linkeket adni, mikor te is rákereshetsz a kívánt információkra, de megtettük. Most még egyszer belinkelem, amit már korábban. Ha nem értesz angolul vagy nem olvasod végig, arról én már nem tehetek:

[link]

2021. nov. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
42%
https://www.youtube.com/watch?v=SEF0PWAr-xo 05:15 ő is azt csinálta amit Rittenhouse de ő fekete így nincs ügy
2021. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
40%
65! Nahát, agyonlőttek két embert és megsebesítettek egy harmadiakt? ja nem, akkor? A Rittenhouse ügy azért van, mert a srác nem csak sétálgatott a fegyverrel, hanem használta is. Ennyit erről, ilyen önjelölt "őrök"-ből több tucat volt több helyen, csak szerencsére többségnek volt annyi esze, hogy ne használja a fegyverét.
2021. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
0%
"csak szerencsére többségnek volt annyi esze, hogy ne használja a fegyverét." azok nem őrök csak fegyveres bohócok , fegyvernek csak akkor van elrettentő hatása ha használják is . mo a rendőrök ezért vannak bohóc státuszban , ha rájuk támadnak felfegyverkezve ők nem csinálnak semmit
2021. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
40%

67! Köszi! Íme a bizonyíték, hogy miért jó a hazai fegyverszabályozás, most képzeljük el, ha ilynek mint te AR-15-el szaladgálhatna az utcán, és bárkit lepuffanthatna. Még jó, hogy nem amcsinak születtél!


Amúgy az egész ügynek a végkicsengése számomra, hogy a fegyverhasználatot nagyon korlátozni kéne az amcsiknál, de ezt még a demokraták se merik sajnos megcsinálni az alkotmány miatt.

2021. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 A kérdező kommentje:

Na jó, ez balos trollkodás, hogy nincsenek linkek, nem történt meg valami, belekötés mindenbe. Az, aki gyújtogat magánüzleteket, az bűncselekményt követ el, tehát bűnöző... Ezt csinálták napokon keresztül.

Grosskreutz bizony majdnem lelőtte, talán pár másodpercen múlt. Aljas módon feltette a kezét, mintha megállna, majd hirtelen az oldalába került, hogy oldalról lője agyon a fiatal, kiskorú srácot. Azért, hogy véletlenül se ő húzza a rövidebbet. Nyilvánvalóan le akarta lőni nagy valószínűséggel Kyle-t, itt is tiszta önvédelem volt, és életveszélyben volt a srác. Tessék megnézni erről a videót, amit Grosskreutz csinált, az kriminális volt. Egyébként sokan nem is értik, miért nem ítélik el gyilkossági kísérletért.

2021. nov. 23. 14:11
 70/102 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan milyen bizonyítékod van, hogy bármelyikük is gyujtogatott? Vagy a 2006-os tüntetők is mind bűnözők, mert volt aki autót gyújtott fel vagy tankot lopott? Pont az ilyen általánosítás a probléma és ezek miatt alakulnak olyan mozgalmak, mint a blm vagy a metoo.


Ez egy nagyon szép bemutatása a tények egyoldalú kozlesenek, a második bekezdésed. Valóban egy fegyveres konfliktusban az releváns, hogy valaki kiskorú, főleg a homlokára van írva, de az nem, hogy egy felautomata fegyver van nála és addigra lelott egy embert. Legalább a látszatát megprobalhatnad elkerulni, hogy nem egy rasszista gyűlölködő vagy aki szerint mindenki börtönbe való, aki nem köp a földre a blm szó hallatán.


De azért újra atgondolhatnad a fekete-fehér gondolkodasod, miszerint önvédelem leloni három embert. De az aljas és kriminalis tett, hogy megprobaljon valaki leloni egy felfegyverzett embert aki addigra már lelőtt valakit, amit a tömeg is kiabál.


Teljesen nonszensz ennyire egyoldalúan megitelni ezt a helyzetet, nyilván azért nem lett elitelve a srác és még csak perbe fogva sem a áldozat, mert teljesen kaotikus volt a helyzet és joggal érezte mindegyik fel veszélyben az életét. Csak egy ilyen értékeléshez feltétel, hogy valaki emberszamba vegye azokat is akiknek a véleménye nem egyezik az ovevel, nálad ezzel nyilvánvalóan gondok vannak.

2021. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!