Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Kyle Rittenhouse-ügyben a...

A Kyle Rittenhouse-ügyben a baloldalnak vagy a jobboldalnak van igaza?

Figyelt kérdés

Ugye egy 17 éves srácot megkért valaki, hogy védje meg a napok óta gyújtogató bűnözőktől (nem tiltakozóktól!, angolul rioters) az üzleteit. Volt fegyvere. Eloltott egy felgyújtott szemetesládát, ami nagyon feldühítette a bűnözőket (a baloldal szerint békés tiltakozókat). Az egyik, pedó hajlamú egyén üldözni kezdte, megpróbálva elvenni a fegyverét, ami ugye nem túl szerencsés, és támadásnak minősül. Kyle lelőtte, majd menekülni kezdett, a tömeg egyre jobban üldözte, fejbe rúgták, ütötték, a földre esett, ekkor is lőtt pár támadó felé, az egyiket megölte. (Szintén bűnöző múlttal bírt, ahogy a harmadik is.) A harmadik gyorsan odaugrott hozzá, fegyverrel a kezében, és a fegyverét Kyle feje felé irányította oldalról, mire Kyle szétlőtte a karját. (Ez a harmadik most 10 millió dollárt követel az államtól.)

Úgy tűnik, mintha szinte semmi sem lenne a baloldal mellett, még az ellenséges tanúk is nevetségesen hülyék és Kyle-nak segítenek a vallomásukkal. A baloldal mégis a gonoszság, bűnözés, rombolás oldalán áll, és örökre be akarja börtönözni azt a 17 éves fiatalt, aki megvéd másokat, értékeket és magát.

Kinek van igaza? A bűnözőknek, és az embernek hagynia kell ilyenkor leégnie a boltját, egy élet munkáját, vagy félholtra vagy akár holtra veretnie magát, és életveszélybe kerülni? Vagy az önvédelem a jó megoldás?



#Rittenhouse #Kenosha
2021. nov. 14. 10:18
 71/102 anonim ***** válasza:
21%

#69


Balos trollkodás?


Felteszel egy kérdést, mintha kíváncsi lennél a válaszokra, de aztán a 69 kommentnél csak kijön belőled, hogy te már ítélkeztél és teszel arra mit gondolnak mások.

A kis gyilkost aki eleve ölni ment az utcára - merthogy ő volt az egyetlen aki lövöldözni kezdett - felmentették, erről nincs mit beszélni. A jenkik dolga, az ő törvényeik.

2021. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 A kérdező kommentje:
Mivel ez már csak trollkodás, hogy valaki mindenbe beleköt. Kyle nem ölt meg már valakit, hanem önvédelemből lőtt, ölt. A kettő, a gyilkosság és az önvédelem nemhogy távol áll egymástól, de szinte ellentétes fogalom. A gyilkosság rossz, az önvédelem jó. Ha a tömeg, amely egyébként bűnözőkből, zavargókból áll (ugyanis azok voltak, a rendőrség is zavargásnak minősítette az esetet), kiabál valamit, azt elég ostoba dolog maradéktalanul elhinni, és megpróbálni meglincselni, megölni valakit csak emiatt, akinek van egy nagy fegyver a kezében... Ez ostobaság lenne, hisz nincsenek információi az embereknek, és őrült veszélyes is. Ha bűnözők kiabálják, hogy xy lelőtt valakit (aki amúgy is menekül, tehát nem akar lelőni senkit), vagyis valószínűleg egy bűnözőt lőtt le (az sem biztos, hogy az áldozat meghalt), akkor azt logikus gondolni, hogy a bűnöző támadt rá, követett el bűncselekményt, és nem xy. Ha csak nem véletlenül mindkét oldal bűncselekményt követett el egyszerre, de a másik oldal inkább a törvény, rend, önvédelem, vagyonvédelem oldalát képviselte, tehát ez sem valószínű.
2021. nov. 23. 15:14
 73/102 anonim ***** válasza:
40%

Értem szóval Rittenhouse nem ölt, hanem ölt. Eddig teljesen világos (Mellesleg azt írtam, hogy lelőtt valakit, azt nem hogy gyilkolt vagy, hogy önvédelem volt, még csak azt sem, hogy az az ember meghalt-e, de nyilván látszik, hogy igazi érvelésre vágysz, nem csak a véleményedre keresel önigazolást).


Igen, felfogtuk, az előző kommentemben már tisztáztam, hogy mindenki megértette, szerinted bűnöző aki a BLm mozgalmat támogatja, nem kell ismételgetni. Azért az az apróság mellett ne rohanjunk el, hogy ahhoz, hogy valaki bűnöző legyen, az igazságszolgáltatás szerint el kell ítélni, és ők sajnos nem olyan goyrsak és hatékonyak, mint te, hogy ezt sikerült volna.


Arról is látnám az értesítést, hogy a rendőrség zavargásnak ítélte az aznapi esetet a lövöldözés előtti eseményekről. De nyilván erről sincs semmi bizonyítékod max valami twitter poszt.


Ahhoz külön gratula, hogy tudod hogyan kell viselkedni egy zavargásnál vagy kinek kell elhinni a véleményét az adott kaotikus helyzetben egy szempillantás alatt, és ez a nem hatósági felfegyverzett személy kell legyen abban az országban, ahol rendszeresen lőnek fegyveresek tömegbe.


Értem én, hogy nem is akarod felfogni, de sajnos ostoba vagyok ezért még mindig próbálkozok. Te utólag megszerzett információk alapján ítéled meg az adott helyzetet. Ott és akkor Grosskreutz-nak az az információja volt, hogy a fegyveres férfi már lelőtt egy embert (ismétlem lelőtt, nem kell leírnod a következő kommentben, hogy ő igazából nem ölt, hanem ölt).

2021. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 A kérdező kommentje:
Na jó, ez színtiszta trollkodás, köztudott, hogy ott, késő este a tömeg nagy része csak gyújtogatni, másokat megtámadni, balhét keresni, fosztogatni akart, napok óta ezt csinálták. Ez pedig bűncselekmény. Kyle ezeket megakadályozni ment oda, hogy megvédje egy vállalkozó üzleteit... Nem ölök, verek félholtra valakit részinformációk alapján. És nem kezdek el verekedni egy emberrel, akinél egy hatalmas puska van. Ezt hülyeségnek hívják. Grosskreutz is pontosan tudta, hogy a tömeg gyújtogatókból, gonosztevőkből áll, a srác meg a rendvédelem mellett. Egyébként ő volt a leginkább veszélyes, ő tényleg aljas módon ölni akart. Talán az első eset véleményes valamennyire, de ott is komoly veszélyben volt már Kyle, egy elvetemült őrült üldözte, fenyegette, stb. Talán kicsit túlzás volt lelőni, de jogilag törvényes. Utána még inkább életveszélyben volt Kyle pont a magadfajta zsenik miatt, akik csoportosan szóbeszéd alapján akarnak meglincselni egy menekülő gyereket.
2021. nov. 23. 16:43
 75/102 anonim ***** válasza:
40%

Hát itt kettőnk közül csak te akarsz szóbeszéd alapján elitelni embereket.


Pontosan hány embert ítéltek el aznapi gyújtogatás, fosztogatas miatt? Ha ez koztudomasu tény akkor hamar találsz rá bizonyítékot, ugyanis ez a koztudomasu definíciója.


Még mindig nem ölt senki a srácon kívül, felholtra meg senkit nem vertek, legalábbis nálam a felholtra veresnek nem az a definíciója, hogy sérülés nélkül megúszta a srác.


De nyilván lehet magyarázni, hiszen te mindegyiknek a fejébe látsz és tudod mit miért tesznek. Sajnos a fránya igazságszolgáltatásnak bizonyítékok is kellenek nem véletlenül nem grosskreutznak gyilkossági ügye.


Ahogy gyanítom gyújtogatásert, fosztogatasert se ítéltek el embereket aznapi események miatt, bármennyire is koztudomasu, hogy mind gyújtogattak, fosztogattak.

2021. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 A kérdező kommentje:
Az élet nem úgy működik, hogy fegyvert fognak rám, üldöznek, és ha én lövök gyorsabban, akkor gyilkos vagyok, a másik nem is akart lőni... Igen, akkor Grosskreutz lenne most a gyilkos, Kyle meg talán még ennél is nagyobb patrióta ikon, mártír lenne, de ez rajta már nem segítene, hogy nem hurcolják meg a bíróságon gyilkosság vádjával... Mert már nem élne. Ahogy a BLM több 10 ezer áldozata sem él.
2021. nov. 23. 17:08
 77/102 anonim ***** válasza:
25%

Most ezzel az értelmetlen kommenttel mégis mit akartál mondani?


Sehol nem neveztem Rittnehouse-t gyilkosnak, kettőnk közül te vagy az aki meggyőződéssel állítja, hogy még azt is tudja mi járt a résztvevők fejében, nemhogy a tetteiket. Én pont csak kérdéseket vetettem fel, hogy találn meg kéne vizsgálni más eshetőségeket, lehetőségeket is.


Egyébként meg az élet főleg úgy nem működik, hogy egy idegen ország idegen törvénykezése és idegen polgárainak idegen viselkedését youtube-videók alapján meghatározzuk.

2021. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
36%
Na jó, ez már fájdalmas. Leírtunk szerintem mindent, linkeket adtunk, innentől mindenki el tudja dönteni, mi a helyzet, akinek van egy csöpp esze, és nem BLM-, Antifa-fanatikus. A balos trollokkal én tovább nem vitatkozom, mert láthatóan nincs értelme. Ha linket adunk, nem olvassák el, vitatják, ha nem adunk linket, akkor meg azért kérdőjeleznek meg mindent. No comment.
2021. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
40%
Egy link lett adva, amire reagáltam is utána valahogy nem is érkezett reakció a linkre többet.
2021. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
36%

#79:


Több link lett adva. Az egyiket többször is belinkeltem. Amikor kiderült, hogy cáfolja a te véleményedet, nem reagáltál. Te tényleg troll vagy.

2021. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!