Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború kapcsán...

A II. világháború kapcsán miért van ez a német mánia?

Figyelt kérdés

Bármilyen haditechnikai kérdés merül fel, a világháború kapcsán, az emberek többsége azonnal azt vágja rá, hogy németek milyen jók voltak, mennyire fejlettek, mennyire remek harceszközeik voltak.


Nem arról van szó, hogy a német haditechnikát leakarom szólni.

De nem lehetne a helyén kezelni a dolgokat?

Miért kell túlmisztifikálni a németeket?


Persze,tudom én nagy divat az olcsó ponyvaszerzők között, hogy olyan könyveket adnak ki, amelyek a német haditechnikát dicsőítik, de akkor is.

Fel kéne fogni végre, a németek nem voltak szuper katonák, nem voltak csodafegyvereik, nem volt semmi kimagasló, semmi különlegesen fejlett a német hadseregben.


2011. aug. 19. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 A kérdező kommentje:

,,"Sajnos ezt bizony egy Turcsány féle könyvben olvastam elhiheted"


Elhiszem hogy olvastad, de attól még butaság.


Nem tudom, mit nem értesz azon, hogy a gyakorlat azt mutatta, hogy IS-2 méltó ellenfele a Tiger II-nek, és el tud bánni német riválisával, ezt több összecsapás is igazolja.


Ezek után már ne is haragudj ,de nevetséges az az állítás, hogy majd csak a T10 ér fel a Tiger II-höz.


,,ost ne ezt vegyed alapul, hogy IS-2-esek és Királyok összecsapása, hogyan végződött mert ebben is többnyire a Király volt jobb voltak természetesen kivételek is pl az általad leírt összecsapás!"


Épp ez az ,hogy nem! Nem bizonyult jobbnak!Hiába hajtogatod, a tények mást mutatnak. Ott volt a link, több összecsapásról is ír. De neten is rá lehet keresni, IS-ek és Tigrisek harcára, és nem jött ki a Tigrisek előnye, egy tankcsatában sem!


Az olyan egyszeri alkalmak, ahol egy jó pozícióból egy német tank tucatnyi ellenfelét lőtte ki...ezek csak nagyon ritka, nagyon szerencsés esetek.


,,A frontpáncél áttörhetetlen a 152mm és a 122mm-es páncéltörő lövedékek számára, ám komoly károsodást okozhatnak benne. A találatokból adódóan a tank mechanikai komponensei károsodnak. "


Ez azért így nem túl pontos.


[link]


122-es ágyú APC lőszerrel, 193 mm-et üt át ezer méterről.



122 mm 1943 D-25 T L/431 APCBC-lőszerrel, 204 mm-ezer méterről.


De például :

100 mm BS-3-ágyú 500 méterről 200 mm-et üt át.


122 mm M-1931/37 A-19, D-25 L/46.5-ágyú: BR-460A HEAT lőszerrel, 200 mm-et üt át 2000 méterről.


Természetesen itt is igaz az, hogy a gyakorlat mást mutat, mint a teszt eredmények.

2011. aug. 27. 11:44
 72/87 A kérdező kommentje:

Na akkor a Tiger II 88 mm L71-es ágyúja.

(legjobb adatok, Pzgr 40/43 lőszer)

2000 méterről 153, ezer méterről 193 mm, 500 méterről 217 mm


Az ágyúk adatai elméletben hasonlóak, vagyis, nagy távolságból is képes mind két harckocsi átlőni a másikat szemből, elméletileg!


128 mm PaK 44 L/55-as ágyú:

2000 méteren 178 ezer méteren 202.



Aztán. USA, 90 mm-es L/53 ágyú: 2000 méterről 154 mm

ezer méterről 200-195 mm!

500 méterről 221.


Vagyis, a Phersin is képes átlőni.

2011. aug. 27. 12:16
 73/87 anonim ***** válasza:
60%
Hát nemtom én inkább hiszek egy történész állításának mint neked! Én nagyon jól tudom, hogy az IS-2-esek méltó ellenfelei voltak a Királyoknak nem írtam azt, hogy nem így volt, de kilövésszámokat nézve a Király bizonyult jobbnak, de már mint azt korábban írták ez főként a taktikákon múlott szóval erre nem lehet támaszkodni 100%-osan! II. VH-ban egyetlen eset sem lett megörökítve, hogy Királytigrist szemből valaha is kilőttek volna! A tesztet pedig szovjetek végezték ők írták le a tapasztalatokat szóval én ebbenn inkább nekik hiszek! Amit adtál link abban jól fel vannak vázolva a páncéltörések, de mint írtad ezek tesztek és a legideálisebb esetet jegyezték fel. Valóságban ez drasztikusan csökkent mindegyik félnél. Sajnos az azóta törlésre került Panzerkeil.dre.hu honlapon pl nagyon jól fel voltak vázolva a német teszteredmények is, de még sok máshol lehet ilyenekre bukkanni.
2011. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 A kérdező kommentje:

,,Hát nemtom én inkább hiszek egy történész állításának mint neked"


Álljon már meg a menet! Én se a szomszéd nénire hivatkoztam!


Többek között a linkelt cikket Turcsányi Károly( óh igen bizony) és Hegedűs Ernő írta.


De máshol is fellehetőek statisztikai adatok. Nyugodtan utána nézhetsz te magad is.

2011. aug. 27. 14:16
 75/87 anonim ***** válasza:
Igen a könyvet amit linkeltem abban is közreműködött Hegedűs Ernő és még sok szakértő és tudom, hogy te sem a levegőbe beszélsz ne hidd, hogy azt gondoltam. Te is remek példákkal és forrásokkal támaszotottad alá az igazat és sztem én se hamis vagy rossz forrásokra építettem. Igen adatokból rengeteg eltérő akad és sajnos nehéz megállapítani, hogy melyik az igaz.
2011. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 A kérdező kommentje:

Ez nem úgy működik, hogy melyik az igaz...


A csaták utáni adatok egyértelműen mutatják, hogy mi történt. Ez nem olyan hogy melyik az igaz, meg lehet így is, meg lehet úgy is magyarázni.

2011. aug. 27. 16:38
 77/87 ThorgilsX ***** válasza:
100%

"A csaták utáni adatok egyértelműen mutatják, hogy mi történt."


Ezekszerint százával lőtték ki az oroszok a Tigereket és ezer fölötti kilövést értek el a Pantherek ellen a Zitadellában?

2011. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a németek megelőzték a korukat. És ez nem hülyeség. Feltalálták pl a sugárhajtóművet, ami sokkal hatékonyabb volt, de olyan bombát is kifejlesztettek, ami késleltetve robbant, de erről ők akkor még nem tudtak.
2011. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 elias ***** válasza:
100%

Ezt olvasd már el.


Már ne is haragudj, de attól hogy hajtogatod, ez volt a legfejeltebb, valami bizonyíték erre?


Az orosz veszteségek nagy része a szovjet-orosz hadvezetés miatt történtek. Nem pedig azért, mert a német haditechnika volt a legfejlettebb.


Nézd már meg milyen harckocsikat fejlesztettek az USA-ban, az angoloknál, szovjet-oroszoknál!


IS-3, T-44, Comet, Phersing? Nem probléma, hogy például az IS-3 már messze felülmúlta volna bármelyik német nehéz tankot?


Az IS-3 nem volt rossz harckocsi de ne zavarjon hogy a II világháborúban már nem vett részt. Másfelől az IS szériának komoly hiányosságai voltak az osztott lőszer alkalmazása miatt tetemes volt a 122mm-es löveg újratöltési ideje + főlöveghez csak 28 lőszert vihetett magával. D-25T löveg további hibái között meg említhető a pontatlanság és a gyenge célzó optika, emiatt 1000m-es lőtáv felett már problémás volt elfogadható találati arányt elérni.


Az IS harckocsik páncélzatának minőségével is akadtak problémák. Találat esetén gyakran váltak le szilánkok a páncéltest belső oldalán ami a kezelő személyzet sebesülését okozta.


A T-44 egész jó közepes harckocsi volt erős páncélzattal és a mobilitására sem lehetett panasz de ezt a típust sem vetették be éles körülmények között, tűzerő, ergonómia, célzó optika és rádió felszereltség terén pedig még mindig nem érte el a német harckocsik szintjét.


A Comet harckocsi sem volt rossz jól egyesítette mobilitás, tűzerő, páncélvédettség hármast.


Az M26 Pershing valóban kiemelkedő nehéz páncélos volt, de széles körben ezt a típust sem alkalmazták.

2011. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 elias ***** válasza:
100%

"122-es ágyú APC lőszerrel, 193 mm-et üt át ezer méterről.



122 mm 1943 D-25 T L/431 APCBC-lőszerrel, 204 mm-ezer méterről.


De például :

100 mm BS-3-ágyú 500 méterről 200 mm-et üt át.


122 mm M-1931/37 A-19, D-25 L/46.5-ágyú: BR-460A HEAT lőszerrel, 200 mm-et üt át 2000 méterről.


Természetesen itt is igaz az, hogy a gyakorlat mást mutat, mint a teszt eredmények."


A gyakorlat azt mutatja hogy nem veszed figyelembe a becsapódási szöget. Az adatok amiket feltüntettél 90 fokos becsapódási szög esetén érvényesek.


122mm D25-T löveg páncéltörő képessége 30 fokos becsapódási szög esetén: (1000 méteren)


BR-471: 108-114 mm

BR-471B: 131-123 mm

BP-460A: 97 mm


100mm BS-3 löveg páncéltörő képessége 30 fokos becsapódási szög esetén: (1000 méteren)


BR-412B: 150 mm


Harci körülmények között a horizontális szög az y irányú beesési szöggel nem merőleges ezért a páncéltörő képesség

elmarad a teszteken idealizált körülményektől.

2011. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!