Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború kapcsán...

A II. világháború kapcsán miért van ez a német mánia?

Figyelt kérdés

Bármilyen haditechnikai kérdés merül fel, a világháború kapcsán, az emberek többsége azonnal azt vágja rá, hogy németek milyen jók voltak, mennyire fejlettek, mennyire remek harceszközeik voltak.


Nem arról van szó, hogy a német haditechnikát leakarom szólni.

De nem lehetne a helyén kezelni a dolgokat?

Miért kell túlmisztifikálni a németeket?


Persze,tudom én nagy divat az olcsó ponyvaszerzők között, hogy olyan könyveket adnak ki, amelyek a német haditechnikát dicsőítik, de akkor is.

Fel kéne fogni végre, a németek nem voltak szuper katonák, nem voltak csodafegyvereik, nem volt semmi kimagasló, semmi különlegesen fejlett a német hadseregben.


2011. aug. 19. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
71%

16:12


"Miért csak 43-tól?"


Mert a gyakorlatban nem az a kérdés, hogy milyen volt a legjobb létező modell, hanem az, hogy mik találkoztak a csatatéren.


Mondjuk mivel találkozott az átlag német tank (Pz III) 1941-ben? Ha KV-vel, akkor jó eséllyel vesztett, de ha T-28-assal, akkor kevésbé.


Nem mintha vitatkozni akarnék veled, mert az alap mondanivalóddal egyetértek, de 1941-ben nem úgy nézett ki a vörös hadsereg, hogy T-34-esek ezrei özönlöttek. Ha úgy lett volna, akkor már 1942-ben Berlinben lettek volna.

2011. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 A kérdező kommentje:

Hs 117 Pillangó-Modern ötlet de komoly hiányosságai voltak. Csodafegyver kategória.


K5(E) 28cm (Karcsú Berta/Leopold, vasúti ágyú) -Vasúti ágyúk? Elavultak voltak már 39-ben is. Mindegyik, mindegyik nemzetnél. Egy sima bombázó többet ér.


,,V-1,V-2(V-3om ez csak érdekesség nézz szerintem utána"


A V1 nem túl érdekes, a V2-őt én is írtam, a V3 furcsa egy ötlet, de gyakorlati haszna nem volt.


XXI. és XXIII. osztályú tengeralattjárók -Ezt szintén írtam.


"Do-335(elfogó vadász,tóló és húzó légcsavarokkal)

-Me-163(elfogó vadász)

-He-280(1.sugárhajtóműves gép)

-Me-262

-Ar-234 Blizt(villám)

-Ho-229(Csupaszárny gép)

-Ta-152(A legerősebb légcsavaros vadász)

-Gotha P.60(továbbfejlesztett csupaszárny)

-FL-265(helikopter)

-FL-282(Kolibri az előző továbbfejlesztett változata)"


Nagyrészük prototípus, és szinte mindegyik komoly hiányosságokkal küzdött.


Egyébként is, más országok is fejlesztettek sugárhajtású gépeket. Gloster Meteor? Havilland Vampire?


Ezek miért nem olyan híresek mint mondjuk Me 262?

Pedig, a Vampire nagyon érdekes és előremutató konstrukció volt, csak épp nem német, hanem angol, így már nem is érdekes?


-P(anzer)-IV továbbfejlesztett változatai -Jó közepes harckocsi, de semmi extra


P-V -A Párduc már igen, az tényleg jól sikerült, de Párduc előtt már ott volt az orosz T-34-es széria. Aztán, az amerikai Phersing, az orosz T-44. Remek tank volt a Párduc, de megvoltak az ellenfelei.


-P-VI

-P-VI B-A Tigris széria túlméretezett,valójában elszabott tankok voltak. A Párduc sokkal hatásosabb, hasznosabb volt, mint a túlméretezett Tigris család.


Bismarc és Tirpitz -A nagy hadihajók kora lejárt, a jövő a repülőgép-hordozóké volt.


He-219 Uhu-Remek gép volt...de ott van mondjuk ellenfélnek a Mosquito.


Stg44

-Walter p-38


Jók-jók, de M1928 Thompson? PPS? TT-pisztoly? M1911?

2011. aug. 19. 17:07
 23/87 ThorgilsX ***** válasza:
89%
Azt tudom hogy az Uhu messze lehagyta a Mosquitot. A Meteor nem harcolt,( ellenben az Me 262 igen),sose vetették be. Lehet lejárt a nagy csatahajók kora. De mi más ha nem a robusztus dolgok maradnak meg az emberekben? Természetes hogy megvoltak a német fegyverek ellen fejlesztett szövetséges fegyverek.De a jobb minőségű orosz tankok 44 végén kerültek ki a csapatokhoz.A brit és amerikai tankokat meg sajnos nem lehet egykalapalá venni egyik nagymacskával sem.Méltó ellenfelei voltak a pz 3-4-nek, de másnak nem, a létszám végett nyertek maguknak elsősorban teret, nem a minőségük miatt.Amerikai Sherman?Ugyanmár...Tommy kukta...a Fire-fly már jó verziója volt,de ha nem lesből támadt a nagymacskákra szintúgy nem ért semmit(Michael Wittmann-t is egy ilyen lőtte ki 44-ben).
2011. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 ThorgilsX ***** válasza:
91%

Az Stg44-hez kélrek rakj a szövetségesektől nemzetenként 1-1 fegyvert és küldöm a saját összehasonlításomat.

A Panther mellé is(azért ez,mert ez készült a nagymacskák közül a legnagyobb példányszámban de ha gondolod akkor a tigrist is vehetjük.)

Az mg 42-es mellé is és Válassz ki 1-1 szövetséges vadászgépet.és hozzárakom a német párját amit én választok ki.Bombázókat felesleges összemérni,a brit és amcsi bombázók messze fölülmúlták a német bombázókat melyek már 41-re elavultnak számítottat.Benne vagy?:O

2011. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
27%

Mindenki el van szállva a német technikától, az oroszt meg leszólják, hogy "jajj csak azért győztek mert sokat tudtak gyártani"


De kérdezem én: mi ér többet? Ha van egy nagyon jó harckocsim (Tigris pl.), de nem tudok eleget gyártani belőle és számos konstrukciós hibája van és ezért sokat hátra kell hagyni a harctéren, vagy ha van egy közepes színvonalú harckocsim (T-34) amit nagyon egyszerű gyártani és javítani, olcsó, és nem igényel annyi stratégiai nyersanyagot?

Ezt nem képesek felfogni az emberek: az a jobb, ami az adott ország lehetőségeinek és céljainak a legjobban megfelel! és ez a T-34re tökéletesen igaz!

2011. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 ThorgilsX ***** válasza:
100%
Én pl nem vagyok elszállva.Tény h az orosz hadsereg technikai szintje alulmúlta a némeetekét. De még is ők nyertek. Én ha 2 tankot hasonlítok össze akkor 1vs1-ben teszem.Pl:1 tigris 1 t-34.oké utána 1 tigris 2 t34 és így tovább végül az oroszoké a győzelem de szerintem nem mind1 hogy milyen áron.nem hiába halt meg több mint 9millió orosz katona és "csak" 3-om német(elnézést ez az információm nem biztos:$)
2011. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 ThorgilsX ***** válasza:
84%

Németország: 5 533 000

Magyarország: 300 000

USA: 416 800

Szovjetúnió: 10 700 000

A számok önmagukért beszélnek...Amit az Angolok Amcsik Franciák elértek összesen másfél millió halottal...azt az oroszok majdnem 11-el...Tehát akkor tegyük fel a kérdést...Minőség...Mennyiség?

2011. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem pedig az összehasonlításnak a valós viszonyokat kell tükröznie. Márpedig a valóságban, harctéri viszonyok között egy tigrisre jutott mondjuk 10 T-34. Akkor tök mindegy, hogy a tigris mire képes 1 t-34 ellen. Akkor lenne értelme 1 vs 1 összehasonlítani, ha ugyanolyan mennyiséggel rendelkeztek volna a felek. Amúgy nyilvánvaló hogy 1 vs 1-ben jobb a Tigris. De ez nem ad reális képet az előzőekből következően.

Az emberélet meg szerintem nem ide tartozik, ez két különböző katonai doktrína, az oroszoknak nem volt igazán célja az emberveszteségek minimalizálása.

2011. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 A kérdező kommentje:

"Azt tudom hogy az Uhu messze lehagyta a Mosquitot."

Uhu-600-615 km/h

Mosquito sebessége hasonló, attól függ melyik típust nézzük. Én nem mondanám egyiket se erősebbnek.


,,A Meteor nem harcolt," Felesleges is lett volna. Még nem volt kiforrott típus. A lényeg, hogy mások is fejlesztetek ilyesmit.


"ellenben az Me 262 igen" És ért valamit? Sok baja volt a Me 262-nek, még fejleszteni kellet volna. Nem volt rossz gép de...a hibái mellet nem lehet elmenni. Egy hagyományos, légcsavaros kiforrott típus többet ért , mint a ,,csodafegyver" Me 262


,,ehet lejárt a nagy csatahajók kora. De mi más ha nem a robusztus dolgok maradnak meg az emberekben? "


Az most egy rendkívüli dolog, hogy a németek olyan csatahajókat építettek, amiknek már leáldozott? Szerintem ez nem túl jó.


,,De a jobb minőségű orosz tankok 44 végén kerültek ki a csapatokhoz"


Mit értesz jobb minőség alatt?


A T34 már korábban megérkezett. A KV szériát is említettem már, a háború elején nem bírtak vele a PzIII-asok, és PzIV-esek.


,,brit és amerikai tankokat meg sajnos nem lehet egykalapalá venni egyik nagymacskával sem."


Dehogynem. Phersing? Comet? Csak már nem/vagy alig vettek részt harcokban.

De ott a Sherman Firefly, vagy Sherman Jumnbo?


Arról nem is szólva, az USA-nak is voltak nehéz tank projektjeik.

Ott volt például az M6-os, igaz nem vetették be, de nagy és böszme tank volt.


,,

Az Stg44-hez kélrek rakj a szövetségesektől nemzetenként 1-1 fegyvert és küldöm a saját összehasonlításomat. "


Mi alapján akarod összehasonlítani? Ár? Teljesítmény? Tűzgyorsaság? Kaliber? Csőtorkolati sebesség? Használhatóság? Karbantartás? Pontosság?

Van amiben jobb volt mint más fegyverek, van olyan tulajdonsága is, amiben meg nem volt jobb.


,,A Panther mellé is(azért ez,mert ez készült a nagymacskák közül a legnagyobb példányszámban de ha gondolod akkor a tigrist is vehetjük.) "


A Párduc(vagy akár Tigris) mellé? Már írtam, minden oldalon meg lett volna az ellenfele.

A Phersing, az IS-ek, a T-44, IS3...igaz, nem nagyon találkoztak a háborúban, mert mire ezeknek a tankoknak a nagyrésze elkészült, véget ért a háború. De a lényeg, felvették a versenyt a német megfelelőikkel.

2011. aug. 19. 17:56
 30/87 anonim ***** válasza:
100%
A szovjetek nem törekedtek a harctéri áldozatok minimalizálására, ez volt az ő "taktikájuk", volt elég ember.
2011. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!