Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború kapcsán...

A II. világháború kapcsán miért van ez a német mánia?

Figyelt kérdés

Bármilyen haditechnikai kérdés merül fel, a világháború kapcsán, az emberek többsége azonnal azt vágja rá, hogy németek milyen jók voltak, mennyire fejlettek, mennyire remek harceszközeik voltak.


Nem arról van szó, hogy a német haditechnikát leakarom szólni.

De nem lehetne a helyén kezelni a dolgokat?

Miért kell túlmisztifikálni a németeket?


Persze,tudom én nagy divat az olcsó ponyvaszerzők között, hogy olyan könyveket adnak ki, amelyek a német haditechnikát dicsőítik, de akkor is.

Fel kéne fogni végre, a németek nem voltak szuper katonák, nem voltak csodafegyvereik, nem volt semmi kimagasló, semmi különlegesen fejlett a német hadseregben.


2011. aug. 19. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 ThorgilsX ***** válasza:
84%

17:53!

Haditechnikáról van szó nem a valós harctérről.Értem ezalatt hogy a kérdés az volt hogy miért "istenítik" a német haditechnikát?

Viszont ennél a kérdésnél helytálló az összehasonlításom.

2011. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 ThorgilsX ***** válasza:
84%

Igen hasonló paraméterek alapján szándékoztam volt összehasonlítani.


Én nem is állítottam hogy az Me262 kiforrott típus volt. Rengeteg gyermekbetegsége volt.


Az Uhu végsebessége a 2 BMW motor végett elérte a 700 körülit is.


A Fireflyt meg is említettem.



Más nézőpontból, hogy miért pont a német fegyverek vannak előtérben?


Gondolj csak bele, korukat meghaladták, ha felbukkant egy Tigris nem feltétlen a harcászati értéke végett emlékezünk rá. De kimagasló a lélektani ereje! És pont a szövetséges katonák tették őt azzá. Vagy bármely sugárhajtású gép. Képzeld el hogy szövetséges pilóta vagy, elméleti síkon elsöprő légi fölényben vagytok, és erre elzúg melletted valami gyors ami a következő rárepülésben leszed. A Bismarc nem az elavultsága végett volt jó(mellesleg a véleményem szerint pont az n em volt elavult max a mérete) és nem is ezért emlékezünk rá... Akkora volt amekkora hajót addig még nem nagyon építettek(tudtommal!!!),elsőprő tűzerő, elégséges mozgékonyság. Szerintem a német fegyverek igenis jók voltak. De nem minden ember ezért emlékszik rájuk hanem mert megmaradt az emlékük. A nehézségeket az emberek nagyon lassan felejtik, a jót könnyebben. ÉS egy megszállás senkinek sem könnyű, főleg ha megszállottakhoz tartozol. Tény hogy e fegyverek lélektani hatása elsöprő volt. Nem hiába volt az ha felbukkant egy Königtiger, az összes szövetséges tank elpucolt onnan és vagy a légierőt hívták vagy a nehéztüzérséget.


Szólj ha ezek bármelyikével nem értesz egyet.

2011. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 A kérdező kommentje:

A Tigris például egy túlmisztifikált tank. Akárcsak Bismarck ami egy túlmisztifikált hajó, és ugyanígy a német sugárhajtású gépekkel is ez a helyzet.


És épp ez a lényeg, hogy a helyükön kéne őket kezelni.


Egyébként azt nem mondtam, hogy a német haditechnika rossz, vagy rosszabb volt.


Voltak jobb, és rosszabb eszközeik, ahogy minden nemzetnek. Volt olyan amiben tényleg felülmúlták az ellenséget, de volt olyan amiben őket múlták felül.


A baj az, hogy a német haditechnikai fölény igazolására mindig ezek a rossz példák jönnek, hogy de a Tigris ilyen meg olyan erős volt, meg építettetek a németek egy marha nagy csatahajót, meg a Me 262...


Miközben ezek a valóságban nem egészen olyanok voltak, nem voltak csodafegyverek, sem pedig kimagasló harceszközök. Sőt!


Érdekes, de például azt szinte soha nem olvasni, vagy hallani, hogy a Hertzer milyen kiváló volt. Pedig az volt ráadásul ,egy cseh tank alapjaira épült. Még a háború után is szolgálatban maradt.


Csakhát nem olyan érdekes mint a böszme nagy Tigris.


A Tigrisnek van reklámja, van legendája.

2011. aug. 19. 18:44
 34/87 ThorgilsX ***** válasza:
87%

A Hetzer tény és való hogy jó volt sőt több is készült belőle mint a Tigrisből... De meg is válaszoltad a kérdést. Túl vannak misztifikálva! Ezt a fegyvert pediglen pont a szövetségesek teremtették meg.


Bár az én meggyőződésem hogy röhögve megnyerhették volna a háborút ha partra szállnak britanniában...békén hagyják az oroszokat meg stb... Én azt sajnálom a II.Vh-ban hogy rengeted dolog még mindig titkosítva van... amúgy meg azt még hozzátenném hogy a győztesek írják a történelmet. Tehát ők tették ilyenné ezeket a fegyvereket.(Szerintem)

2011. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
77%

A szovjet harckocsik egytől-egyig ócskavasak voltak! A Szovjetunióban 1941 és 45 között több mint 86 000 harckocsit gyártottak le, Németországban ellenben ez a szám "csak" 24 000, a háború végére azonban a szovjetek közel 84 000(!!!) harckocsit vesztettek (41-ben pl. közel 23 000 harckocsijuk volt a szovjeteknek, ebből közel 21 000 elvesztettek ami 91%-os veszteség), a németek a háború végéig ~26 000 harckocsit vesztettek! Ha Németországban az ~1 300 Panzerkampfwagen VI helyett legyártottak volna kb. 5 000-t, Panther-ből meg a ~6 000 helyett 10 000-15 000-t akkor megnyerték volna a háborút!


Forrás: [link]

2011. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 A kérdező kommentje:

,,A Hetzer tény és való hogy jó volt sőt több is készült belőle mint a Tigrisből... De meg is válaszoltad a kérdést. Túl vannak misztifikálva! Ezt a fegyvert pediglen pont a szövetségesek teremtették meg. "


Részben. De menj be egy könyvesboltba. Tíz könyvet találsz a Tigris tankról, de egyet sem az IS-ről.


Nem csoda ha az emberek tudatában az él, hogy a Tigris az aztán a...hú!


"A szovjet harckocsik egytől-egyig ócskavasak voltak!"


Na megjött az ész.


Ha azok voltak, akkor magyarázd el nekem, hogy volt az, hogy a Barbarossa kezdetén, a németek nem bírtak el a T-34-esekkel és a KV-szériával?

2011. aug. 19. 19:18
 37/87 ThorgilsX ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá viszont lehet nem bírtak TÁVOLRÓL! Meg a Barbarossához hozzátartozik h pl a Wiking hadosztály egyetlen ezrede bekerített és megadásra kényszerített egy egész orosz hadtestet.
2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
81%

"Ha azok voltak, akkor magyarázd el nekem, hogy volt az, hogy a Barbarossa kezdetén, a németek nem bírtak el a T-34-esekkel és a KV-szériával?"


Olvasás megy? Ott van zárójelben hogy 41-ben (jéé a Barbarossa hadművelet is pont akkor volt) a szovjetek 23 000 harckocsiból közel 21 000-t elvesztettek ami ~90%-os veszteség, szóval nekem nem úgy tűnik hogy a németek nem bírtak volna a szovjet harckocsikkal!

2011. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 A kérdező kommentje:

Jó persze, de hát közelről minden tankot könnyebb megsemmisíteni.


Viszont ami tény az tény, például a KV tankok többségét tüzérséggel, aknákkal, semmisítették meg.


,,Olvasás megy? Ott van zárójelben hogy 41-ben (jéé a Barbarossa hadművelet is pont akkor volt) a szovjetek 23 000 harckocsiból közel 21 000-t elvesztettek ami ~90%-os veszteség, szóval nekem nem úgy tűnik hogy a németek nem bírtak volna a szovjet harckocsikkal"


Barátom. Ne okoskodj, mert fogalmad sincs semmiről. A Panzer III-asok és Panzer IV-esek nem tudták kilőni sem a T-34-eseket sem a KV szériát!

Ez tény.


Vergődhetsz, ordibálhatsz, de akkor is így van.



Az IS-szériáról meg ezek szerint nem hallottál. IS,IS-2, IS-3 mond valamit?

2011. aug. 19. 20:55
 40/87 A kérdező kommentje:

[link]


Tessék. Érdemes elolvasni

2011. aug. 19. 20:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!