Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború kapcsán...

A II. világháború kapcsán miért van ez a német mánia?

Figyelt kérdés

Bármilyen haditechnikai kérdés merül fel, a világháború kapcsán, az emberek többsége azonnal azt vágja rá, hogy németek milyen jók voltak, mennyire fejlettek, mennyire remek harceszközeik voltak.


Nem arról van szó, hogy a német haditechnikát leakarom szólni.

De nem lehetne a helyén kezelni a dolgokat?

Miért kell túlmisztifikálni a németeket?


Persze,tudom én nagy divat az olcsó ponyvaszerzők között, hogy olyan könyveket adnak ki, amelyek a német haditechnikát dicsőítik, de akkor is.

Fel kéne fogni végre, a németek nem voltak szuper katonák, nem voltak csodafegyvereik, nem volt semmi kimagasló, semmi különlegesen fejlett a német hadseregben.


2011. aug. 19. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
15%

"Miért van ez a német mánia?"


Mindenki szeret a sötét oldalon lenni.

2011. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 A kérdező kommentje:

,,orosz tankok meg oké, hogy szarabbak voltak de vagy tucatnyit gyártottak le"


Melyik orosz tank volt a szarabb? A T-34-es széria? Amivel a németek nem tudtak mit kezdeni? (A Tigris és Párduc család megjelenéséig)

A KV-széria?


Az IS-ek?

2011. aug. 19. 13:32
 13/87 anonim ***** válasza:
23%

A szovjet tankok jobbak voltak kb. 1943-től. 1941-ben ne feledjük, hogy a szovjetek még tele voltak T-28-asokkal, BT-7-esekkel stb.


Viszont figyelemreméltó, hogy 2 év alatt ledolgozták a technikai hátrányukat. (Ehhez képest a németek lényegében 1933 óta készültek a háborúra, 1936-ban már teljesen hadigazdaságra voltak átállítva.)


A szovjet repülőgépek minősége rosszabb volt a németeknél, és ez csak a háború vége felé kezdett változni (de már változott).

2011. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 Pócs Tamás válasza:
90%

A legtöbb előttem szólónak igazat tudok adni. Viszont! A németek sokkal alaposabb kiképzésben részesítették a katonáikat mint bármely más hadsereg(különleges erőket ne említsük).Persze minden hadseregben megvolt az elit, pl:

ejtőernyősök és páncélosok. A német páncélos kiképzé egészen az Ardenneki offánziváig kb. kimagasló volt. A háború elején a német haditechnika semmiben nem múlta fölül a szövetséges haditechnikát. De a németek(mint arról maga Rommel is írt könyvet melyet 41-ben publikált) kb mindent "máshogy" használtak. A páncélosokat külön fegyvernemként használták, nem pediglen a gyalogosok támogatására(kivétel persze volt mikor hátra maradt 1-2 páncélos azt ideiglenesen akár lövész alakulatokhoz is hozzá csaphatták.).A németek ereje a háború elején a Blitzkrieg-ben volt, értem ez alatt hogy a különbőző fegyvernemek összhangban harcoltak. Ez leblokkolta a szövetségeseket.


Az hogy a német technikát mindenki dicsőíti?

Szerintem van benne valami...Tény hogy 43-ban jelentek meg a frontokon a minőségben messze mindent maga mögött hagyó fegyverek, de megjelentek.

A Panther:

az orosz T-34-es mintájára készült, még is jobbra sikeredett.

Panzer VI:

Elsőprő tűzerő,megfelelő páncélvédettség és visszonylag jó mobilitás.

Panzer VIB(Königtiger):

Ez a páncélos testesítette meg a kort meghaladó technikai szinthez mérten a legjobb nehéz páncélost.A frontpáncélzata átüthetetlen volt.


Általában a Tiger szériákat főleg a B verziókat a saját kezelőszemélyzetük robbantotta fel a krónikus üzemanyag hiány végett.


Akkor ott vannak még a Vámpír alakulatok vagy a Luftwaffe éjjeli vadászai. Azok a tecchnikák melyeket "istenítünk" nem jelentek meg elég nagy számban a frontokon hogy eldöntsenek 1-1 nagyobb csatát.44 után a németek már csak kissebb sikereket értek el melyek már nem befolyásolták a nagy frontokat.


Még mielőtt bárki lenácizna(mert szoktak), nem vagyok az. De a hadászat szerelmese vagyok, és rengeteg könyvet olvastam a témában. Bizton állíthatom, hogy a német haditechnika korát megelőzően fejlett és jó volt. A bonyolultsága, és a karbantartási munkák sokaságaiban mutatkoztak meg a hátrányaik.

2011. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 Pócs Tamás válasza:
27%
szerintem a KV széria,túl lomhák voltak,nem képviseltek eléggé magas harcértéket.
2011. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 ThorgilsX ***** válasza:
76%
bocsi az előző két választ én írtam csak véletlen egy barátom accjába voltam benne.
2011. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
100%

Vajon miért kellett három nagyhatalomnak összefognia, hogy a németeket legyűrjék, ha nem azért, mert a németek egymagukban erősebbek voltak egy-egy ellenfelüknél ?

Vajon ki nyert volna ha mindig csak egy ellenféllel harcolt volna ?

2011. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 A kérdező kommentje:

,, A szovjet tankok jobbak voltak kb. 1943-től. 1941-ben ne feledjük, hogy a szovjetek még tele voltak T-28-asokkal, BT-7-esekkel stb. "


Miért csak 43-tól?

A T-34-s már ott volt 1941-ben is! A KV-széria szintén. Most mondjam , hogy KV-kat ,meg a T-34-eseket a német Panzer III-asok és IV-esek nem bírták kilőni?


,,Panzer VIB(Königtiger):

Ez a páncélos testesítette meg a kort meghaladó technikai szinthez mérten a legjobb nehéz páncélost.A frontpáncélzata átüthetetlen volt. "


Ezzel nem értek egyet. Áttörhetetlen frontpáncél? Nagyszerű. Csak épp, ha vékonyabbra csinálják, akkor is bőven elég erős maradt volna. Semmi szükség nem volt, ilyen vastag döntött frontpáncélra. Felesleges melagolmánia. A plusz súly, amúgyis túlterhelte a lassú, és túlterhelt tankot.


Nem volt reális.


Az IS-ek viszont a realitás talaján maradtak.


Azért az érdekes, a KV -széria szerinted túl lomha, és nem képviseltek magas harcértéket?


A Tiger-széria nem volt túl lomha?


De jól van van rendben. De ha esetleg valami normális példát mondanál , hogy mi volt az, amiben meghaladta a többi országot a német haditechnika.


Harckocsik? Nem, mert a Tiger szériának méltó ellenfele volt az IS-széria.

Légierő?

Abban sem volt olyan német típus ami kimagaslott volna.

A soha nem vetett prototípusokat hagyjuk, a bevetett ,,csodafegyverek"pedig hát...nem nyújtottak megfelelő teljesítményt.



,,ha nem azért, mert a németek egymagukban erősebbek voltak egy-egy ellenfelüknél ? "


Szovjet-oroszország és az USA külön külön is erősebb volt.


A francia hadsereg elméletileg a háború kitörésekor szintén erősnek számított...volna. Csak épp a francia hadvezetés is, elavult, rossz módszerek alapján cselekedett.

Nem úgy mint a németek.


De most a haditechnika a lényeges. Érdemes megnézni a korabeli francia, vagy akár angol tankok műszaki jellemzőit, és darabszámukat, szembe velük az akkori német típusokkal!

Jelzem, ekkor a legtöbb Panzer III-ból és Panzer IV-ből volt, Párduc és Tigris széria még tervben sem született meg!

2011. aug. 19. 16:12
 19/87 bitangbigtank ***** válasza:
76%
A repülőik közül a stuka szerintem elég erős volt, legalábbis hatásosnak az volt. A tankjaik viszont nem emelkedtek ki a háború elején, viszont a vége fele , egyre erősebbeket készítettek. Lehet hogy az orosz tankoknak nem voltak ellenfelei de a shermanokat reggelire megették. Mellesleg ha tankokban nem is, de a tábornokaikban kiemelkedőek voltak..
2011. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 ThorgilsX ***** válasza:
100%

A Tiger B még földhöz ragadott páncélos volt igenis.Nem döngetett úgy mint egy T-34-es, de még alkalmazható volt,bár bekell látnom pár tonnával karcsúbb lehetett volna. A Maus volt a megalomániás tank. Kiemelt típúsok kellenek? Tessék:

(olyat is írok mely éles bevetésen csak 1x vett részt)


-éjjellátó készülék

-Hs 117 Pillangó(légelhárító rakéta)

-K5(E) 28cm (Karcsú Berta/Leopold, vasúti ágyú)

-irányított levegő-levegő,föld-levegő rakéták

-V-1,V-2(V-3om ez csak érdekesség nézz szerintem utána;))

-XXI. és XXIII. osztályú tengeralattjárók

-Do-335(elfogó vadász,tóló és húzó légcsavarokkal)

-Me-163(elfogó vadász)

-He-280(1.sugárhajtóműves gép)

-Me-262

-Ar-234 Blizt(villám)

-Ho-229(Csupaszárny gép)

-Ta-152(A legerősebb légcsavaros vadász)

-Gotha P.60(továbbfejlesztett csupaszárny)

-FL-265(helikopter)

-FL-282(Kolibri az előző továbbfejlesztett változata)

-P(anzer)-IV továbbfejlesztett változatai

-P-V

-P-VI

-P-VI B

-Bismarc és Tirpitz

-He-219 Uhu

-Stg44

-Walter p-38

S további rengeteg olyan fegyver melyek nem tudtak eléggé nagy számban megjelenni a frontokon.Amiket fentebb leírtam nem mind volt sorozatgyártáson, nem mindet vetették be, de így kapásból csak ennyit tudtam eldarálni.

2011. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!