Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháború kapcsán...

A II. világháború kapcsán miért van ez a német mánia?

Figyelt kérdés

Bármilyen haditechnikai kérdés merül fel, a világháború kapcsán, az emberek többsége azonnal azt vágja rá, hogy németek milyen jók voltak, mennyire fejlettek, mennyire remek harceszközeik voltak.


Nem arról van szó, hogy a német haditechnikát leakarom szólni.

De nem lehetne a helyén kezelni a dolgokat?

Miért kell túlmisztifikálni a németeket?


Persze,tudom én nagy divat az olcsó ponyvaszerzők között, hogy olyan könyveket adnak ki, amelyek a német haditechnikát dicsőítik, de akkor is.

Fel kéne fogni végre, a németek nem voltak szuper katonák, nem voltak csodafegyvereik, nem volt semmi kimagasló, semmi különlegesen fejlett a német hadseregben.


2011. aug. 19. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
79%

Jah előző vok.

Én Párduc harckocsit írtam, de mivel lebasztad az előttem "Királytigrisezőt" ezért leírom normálisan. Panzerkampfwagen V

2011. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 A kérdező kommentje:

,,A németek harcoltak először sugárhajtású és rakétahajtású repülővel. "


Amiknek gyakorlati haszna nem igazán volt, legtöbbjük elfuserált, még sok-sok év fejlesztésre váró, számtalan gyerekbetegséggel küzdő típus volt.


A hagyományos, bevállt légcsavaros gépek sokkal többet értek, mint egy félig sem kész sugárhajtású gép.


Arról nem is szólva, hogy megint el kell ismételni, hogy az angoloknak is voltak sugárhajtású gépeik a háború alatt, csak nem vetették be őket. Gloster Meteor, és de Havilland Vampire.


,,A németek már ekkor ballisztikus rakétát küldtek az ellenséges városokra. " Igen ez igaz, a rakéták ezirányú felhasználásában valóban úttörők voltak.

De!

A rakéta sem német találmány.

Ciolkovszkij? Robert Goddard? Egyikőjük se német


,,Nem tudom mit nem lehet ezen elhinni, a világháború alatt nekik volt a legjobb haditechnikájuk."


Mert ez nem hit kérdés, és tények mást mutatnak. Ennyi.


De megismétlem, mert nehéz felfogni. Szó sincs arról ,hogy a német technikát bárki rossznak mondaná.

Voltak jó, és kevésbé jó, átlagos, nagyon szar, és kimagaslóan zseniális ötleteik, harceszközeik.

Ugyanúgy, mint bármelyik másik nemzetnek. De összességében nézve nem voltak kiemelkedőek!


Van egy-két dolog amiben felül múltak másokat, de összességében nem!

Ezt pedig el kéne végre fogadni.


De már ezt is mondtam, nem kell sokat vissza olvasni, ott egy link, a német és szovjet harckocsi gyártásról , egy komoly szakmai tanulmány. Tán valami ilyesmivel kéne kezdeni.

2011. aug. 23. 20:24
 53/87 anonim ***** válasza:
71%
Nos a kérdezőnek is igaza van. Harckocsikat sztem már eléggé kivesézték abban a németek nem voltak se jobbak se rosszabbak másoknál. Lehet, hogy úgymond gyakorlati hasznuk nem nagyon volt az akkori sugárhajtású gépeknek, de ezek kövezték ki az utat a mai modern repülőgépek felé. Ha mindegyik nemzet megmarad a légcsavaros gépek mellett ma nem tartana ott a technika ahol. Nos tényleg voltak a szövetségeseknek sugárhajtásúgépeik (Meteor, Vampire, P-80)ez tagadhatatlan, de ezek areodinamikájukat tekintve le voltak maradva a Németek mögött.És azt is tegyük hozzá, hogy nem is az ME-262 volt ami igazán nagy áttörést hozott a repüléstechnikában hanem a Messerschmitt P.1101(a világ első állítható szárnyú gépe) és a Focke-Wulf Ta-183. Ezek a gépek adták az alapot pl a F-86 Sabre-hez és a Mig-15-höz szóval ezek tekinthetők a mai modern gépek elődjeinek. Csupaszárny technológiát először a németek dolgozták ki(Horten testvérek, Lippisch professzor), de hozzá kell tenni az amerikai Jack Northop is dolgozott ilyesféle terveken, de az ő tervei végülis nem öröklődtek át oly mértékben mint a németeké. Rakétatechnológiát ahogy a kérdező is írja Ciolkovszkij dolgozta ki a rakéta mozgásának elvét, de ő nem magát a rakétatechnológiát dolgozta ki. Ebben pl Werner Von Braun tekinthető úttörőnek. V-1 pl a mai cirkálórakéták előfutára a V-2 pedig a ballisztikus rakétáké, de az űrtechnológia alapjait is magában hordozta. Énszerintem összeségében a Németek rendelkeztek a kor legjobb haditechnikájával, DE nem minden téren. Atombombában az amerikaiak eléggé megelőzték őket és a radartechnológiát pedig a britek vitték először sikerre(a háborúban azonban a Németek már beérték őket).
2011. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
72%

Dantes (kérdező), állandóan az angolok Meteorjával meg a Vampire-rel vagy megáldva. Egyik sem állt elég magas fejlettségi szinten ahhoz, hogy hadrendbe állítsák. A Me-262-nél ez nem igaz. Hadrendbe tudták állítani, és bár sok konstrukciós hibával küzdött, egyik se zárta ki a harci alkalmazását. A He-162-ről inkább nem szólok, az tényleg egy silány vészmegoldás volt.


Ez olyan, mintha a francia D.520 vadászgépet, amit éppen a háború előtt állítottak hadrendbe, elmondanád szánalmasnak, semmirevalónak, holott tény, hogy a Messereknek ugyanolyan sok gondjuk akadt velük, mint mondjuk a Spitfire-ökkel, vagy éppen nekik a Messerekkel. Attól, hogy egy gépből kevés van, nem jelenti azt, hogy rossz.


A 262-est eredetileg arra készítették, hogy a szövetséges bombázókötelékeket szétverjék akár egyetlen rácsapással is. Az a 4 db MK 108, a maguk 30 mm-es űrméretével meg a robbanó lövedékekkel szépen le tudott csupaszítani egy B-17-est, vagy egy Liberatort is. Emellett a sebessége elég volt ahhoz, hogy felvegye a harcot az amerikai P-51-es kísérővadászokkal is. A gép gyakorlatilag csak leszálláskor volt könnyen sebezhető, éppen úgy, mint bármely más gép. Talán a Komet veszélyeztetettebb volt ennél a lépésnél, mivel mire leszállt, általában nem sok üzemanyaga maradt, ezért vitorlázni kényszerült.


A sugárhajtóművekről azt érdemes tudni, hogy a világ 2 pontján szinte egyszerre, de egymástól függetlenül találták fel. Míg az angolok a hajtóműbe belépő levegőt egy nagy kompresszorlapáttal sűrítették össze, a német változat a ma is használt, sok kis kompresszorlapát által összesűrített levegős verzió. Ezt használták a Me-262-ben. A Gloster Meteorról már messziről lesüt a hatalmas, ormótlan gondolák a gép aerodinamikájára gyakorolt rossz hatása. A szárnyai sem nyilazottak.


A Me-262 sokat repült frontszolgálatban, 1430 db-ot gyártottak belőle (ami azért 1 év alatt, egy éppen vereséget szenvedő országban nem kis szám), nyilazott szárnyakat és - a BMW sugárhajtóművek helyett, melyek gyártására nem nyílt lehetőség - Jumo 004-es hajtóműveket kapott.


Tehát 1430 darab ellenében a Meteorból becslésem szerint ezret sem gyártottak (a wikin a legnagyobb számú sorozat a Mark III, 200 géppel).

2011. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 A kérdező kommentje:

,,A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:27

Dantes (kérdező), állandóan az angolok Meteorjával meg a Vampire-rel vagy megáldva. Egyik sem állt elég magas fejlettségi szinten ahhoz, hogy hadrendbe állítsák. A Me-262-nél ez nem igaz. "


Tévedés. A Me-262 nagyon távol állt attól, hogy bevethető legyen. Ennek ellenére bevetették, és ki is derültek az elsietett bevetésből származó hibák.

Nehogymár az legyen nagy dolog, ha egy olyan repülőt vetnek be, amire még hosszú fejlesztési időt kéne rászánni.

2011. aug. 24. 18:22
 56/87 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:22


A Me-262-nek, mire végre bevethetővé vált 1944-re, nem voltak rosszak a harci eredményei, és a szövetséges pilóták is elismerően nyilatkoztak róla.


Nincs azonban sok értelme elvinni a vitát a Me-262 felé, mert minden sikeres "csodafegyverre" jut több sikertelen. Pl. ha csak a vadászgépeket nézzük: az igen jó Me-262-vel szemben ott van a használhatatlan és veszélyes Komet, meg az olyan kétségbeesett próbálkozások, mint a He-162 és a Natter.

2011. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim válasza:
75%

Kérdezőnek:


az a baj magadnak mondasz ellen...maga a német haditechnika tényleg a legfejlettebb volt a világon,ez tény,ha valaki nem kezeli helyén a dolgokat az tevagy.nézz csak utánna az adatoknak amiket lentebb is irtak,az oroszok rengeteg tankot és katonát vesztettek a hábórú alatt,arányaiban nézve sokkal többet mint a németek,a németek sokszor többszörös túlerő ellen győzedelmeskedtek,nyilván nem a technikai hátrányuk miatt..a kort meghaladó technikai tudásuk megkérdőjelezhetetlen,még ha ez a harctéren nem is látszódott meg a kiforratlanságuk miatt,nem véletlenül kapkodták el a német tudósokat a háború után

2011. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 A kérdező kommentje:

,,A Me-262-nek, mire végre bevethetővé vált 1944-re, nem voltak rosszak a harci eredményei, és a szövetséges pilóták is elismerően nyilatkoztak róla. "


Nem állítom, hogy nem így volt, de ami tény, az tény. A Me-262 sem állt készen. Még jó pár olyan problémával küzdött, aminek oka az hogy túl hamar vetették be. Több probléma is volt vele, és ezeket mind ki lehetett volna küszöbölni, ha még rászánnak némi időt a fejlesztésre.


Ez nem von le semmit a Me-262 érdemeiből, csak hát a németeknek nem volt több idejük, a gép meg kellet. Ennyi.

2011. aug. 25. 13:32
 59/87 A kérdező kommentje:

,,maga a német haditechnika tényleg a legfejlettebb volt a világon"


[link]


Ezt olvasd már el.


Már ne is haragudj, de attól hogy hajtogatod, ez volt a legfejeltebb, valami bizonyíték erre?


Az orosz veszteségek nagy része a szovjet-orosz hadvezetés miatt történtek. Nem pedig azért, mert a német haditechnika volt a legfejlettebb.


Nézd már meg milyen harckocsikat fejlesztettek az USA-ban, az angoloknál, szovjet-oroszoknál!


IS-3, T-44, Comet, Phersing? Nem probléma, hogy például az IS-3 már messze felülmúlta volna bármelyik német nehéz tankot?

2011. aug. 25. 13:38
 60/87 anonim ***** válasza:
60%
Az IS-3 tényleg remek harckocsi volt, de nem múlta volna felül a Királytigrist ugyanis a harckocsi nem a páncélzatával lövi ki a másikat! Harcban ha csak e kettő tank áll szemben egymással nagy valószínűséggel inkább a Királynak volt esélye mert tűzvezetési rendszere felűlmúlta az IS-3-at és a lövege is vastagabb páncélt tudott átütni és tűzgyorsasága is nagyobb volt! Az IS-3 sokkal inkább mobilitási szinten volt jobb tehát főképp a mozgékonyságára tudott volna támaszkodni. Ugyan a páncélkialakítása jó volt, de ez bizony hátrányokkal is járt mert rendkívül szűkös volt a belső tere lőszerjavadalmazása meg kicsi volt és az újfajta páncélkialakítás se garantálta volna az, hogy ne lőjjék ki és az angol Chieftain kivételével nem nagyon vették át ezt a fajta kialakítást! Viszont mindkettő harckocsi rossz példa a harkocsifejlesztésekben mert a legjobb irányvonalat a Párduc képviselte! Az Me-262 legtöbb problémáját pedig a rossz anyagminőségnek köszönhette!
2011. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!