Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy a jóléti...

Jól látom, hogy a jóléti társadalom csak valamilyen alapjövedelem rendszerrel lesz hosszú távon fenntartható?

Figyelt kérdés

A világ egyre jobban fejlődik.Egyre nagyobb luxusra van lehetőség.

Viszont egy gazdasági rendszerben élünk,ahol a pénz ural mindent.

Most teszem azt 50 év múlva hatalmas áttörés lesz az orvostudományban,ami javítani fogja az életminőséget,csak drága lesz,akkor a gazdagok úgy is megakarják majd fizetni.

Ehhez viszont még többet kell elvenni a szegényebbektől,akik már most is a megélhetésért dolgoznak.


Ez miatt viszont összeomlik a társadalom,mert a tehetősebb rétegeknek befolyása,hatalma van a pénz által,és amit megakarnak szerezni,megszerzik.


Szerintem hosszú távon ez csak úgy tartható fenn,társadalmi problémák nélkül,ha bizonyos dolgok ingyenessé válnak majd mindenkinek.

Pl ivóvíz,vagy bizonyos alapvető élelmiszerek.


Ti hogy látjátok?


2018. aug. 28. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:

"Mert majd mások megmondják mennyit fogsz kapni. Ha neked az nem elég, mit teszel? "


Ezt nem értem.

Ha valami nem elég,vehetsz még belőle a boltban.

Mondjuk ez is egy nagy baj,hogy sok ember túlfogyaszt,pl az amerikaik jelentős része túlsúlyos,túlzabálja magát.

2018. aug. 28. 16:31
 12/72 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy tollvonással megnégyszerezik a béreket akkor egyik napról a másikra az árak is megnégyszereződnek. Ugyanez volt Izlandon is. Szép hogy ott 2500 euro a minimálbér de egy kiló kenyér 4 euro egy sör majdnem 10. Ha nincs mögötte teljesítmény akkor hiába emelnek. A magyar segéd munkás nem fog négyszer annyit dolgozni.
2018. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
73%

#8, oldja meg. A magas beosztással, kéremszépen, együtt jár a felelősség is. Akkor is, ha a háta közepére se kell. Ha nem tudja kigazdálkodni, csődbe megy. Vadkapitalizmus van, pénz beszél, kutya ugat. Más kérdésnél ezt rendszeresen felhozzák a tőkenyaloncok, hogy hát apám, fel kell venni a versenyt. Eegen, tökéletesen igazuk van, csakhogy ez oda-vissza is működik.

Egy határral odébb ugyanaz a cég miért tud 1200 euróval többet fizetni a beosztottnak mint nálunk? Akadémikus kérdés.

2018. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
64%

13.


Jó, azzal, hogy "oldja meg" sokra nem megyünk. Akkor te meg oldd meg a magad életét. Miért nem te vagy a nagymenő vállalkozó, politikus? Oldd meg.

2018. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
44%

Hakapeszi, nem az a baj a bevezetéssel, hogy nem tudod rábeszélni a vállalkozót. Hanem az, adni csak valamiből lehet, nincsből nem. Ha termelsz százat, akkor százat oszthatsz szét. Száz embernek egyet-egyet. Nem számít, éhen veszik-e tőle. Ha termelsz százezret, akkor ezret adhatsz annak aszának. És így tovább.

Mitől függ, hogy száz, vagy százezer? Persze a képességeidtől. Meg hogy mennyi pénzed volt, mennyire építetted ki a vállalatodat. Ezek fontosak, de kevéssé lényegesek. A lényeges a piaci környezet. Amelyik ugyanilyen vállalkozások sora, sok sok munkavállalóval, aki keres valamennyit, és hogy miképpen, azt a gazdasági, törvényi környezet határozza meg. Ebből két dolgot kell észrevenni: 1. nem fog menni, ha csak egyedül csinálod, mert a többi visszahúz. 2. Hogy együtt menjen, abban döntő szerepe a legnagyobb vállalkozónak, az államnak (kormánynak) van.


Az összes itt felvetett probléma kizárólag arányosan, egyszerre, kormányvezérlettel kivitelezhető. Semmi más módon nem és semmi egy dolog kiemelésével nem! Ebből azt kell felismerni, minden azon múlik, mit akar a kormány. És a legfontosabb felismerés: minden kormány pontosan azt akarja, amit a tömeg. Kapálózik ugyan erre arra, de azt fogja tenni. Csak ehhez kell egy irányba húzó tömeg.

Mindössze ennyire nehéz a probléma megoldása.

2018. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
50%

#12, akkor hoznak egy ármaximáló rendeletet. Az ókori félbarbár Rómában egy bizonyos Diocles is meg tudta oldani ugyanezt a problémát, sokkal primitívebb eszközökkel. Sikerült a szétvert, anarchikus, hiperinflációval sújtott Római birodalomból ismét domináns nagyhatalmat létrehozni.


#14, egy határral odébb érdekesmód meg tudták oldani, de még Szlovéniában is - egy olyan országban, ami területileg és gazdaságilag is kisebb nálunk, plusz ott még háború is volt. Már meg ne sértődj, de ezt a kampó szöveget, hogy "nem lehetséges", nem fogom megenni. Hogy nem akarják, az már picit konvergál az igazsághoz.

2018. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
35%

#16

Akkor meg mindenki csődbe megy meg kivonul. Fogd már fel egy olyan országban ahol a lakosság fele közmunkás a másik fele gyári szalagmunkás vagy a földet túrja, tehát kis hozzáadott értékű munkát végeznek, nincs meg a lehetőség ilyen mértékű emelésre. Ott ahol befektettek az oktatásba meg pörög az IT szektor, van ipar stb ott lehetőség is több van. Amikor ott tartunk 2018-ban hogy a magyar dinnye kint rohadt meg a földeken mert a paraszt nem volt hajlandó 500 forintnál többet fizetni óránként nem nagyon van miről beszélni.

2018. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
5%

#17, ahogy írtam: vadkapitalizmus van. Nekünk kellett a gengszterváltás, nemde? Nos, ez azzal jár, hogy fel kell venni a versenyt. Ha odébb egy házzal jobban megfizetik a melóst, oda fog menni.

Amelyik cég meg abból termel extraprofitot, hogy rabszolgatelepet üzemeltet más országban, azért nem kár, ha kivonul. Más országban ugyanúgy nem fog normális bért fizetni, ugyanúgy nem fognak neki dolgozni. Lehet, hogy előbb-utóbb betelepül egy lakatlan szigetre, ahol a helyi bennszülött már 2 kókuszdióért is elvállalja a munkát, de az is lehet, hogy elkopik közben a tőke és csődbe megy. Ezt odaát nyugaton már belátták, hogy hülye játék a "megy a multi vándorútra", és inkább megfizetik a melóst.

Arról nem is beszélve, hogy ezzel a felfogással csak a konkurenciát erősítik, ha az hajlandó többet fizetni az átlagmelósnak, akkor neki fogja termelni a profitot. Them's the breaks. Rabszolgatartókra nincs szükség.


Lehetőség pedig igenis lenne emelésre - nem kéne 80 milliárdokat sikkasztani havonta, meg ugyanennyit elpisálni stadionokra, máris lenne lóvé. Persze ilyen klientúrával amit a sok észvitéz megint megszavazott, teljes képtelenség. Ebből a szempontból igazad van.

2018. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
67%
Jó de ha a rabszolgatartó nem akar (bár tegyük hozzá hogy a kedves magyar állam sokukkal stratégiai megállapodást kötött melynek egyik eleme hogy nem fizethetnek minimálbér felett) a magyar meg nem tud akkor mégis ki fog munkát adni az embereknek? Vagy most már majd 1500 euróért lehet kapirgálni az árokoldalban?
2018. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem hosszú távon ez csak úgy tartható fenn,társadalmi problémák nélkül,ha bizonyos dolgok ingyenessé válnak majd mindenkinek."


Ingyen ebéd nincs sehol. Az alapjövedelmet is ki kell valakinek termelni, tehát igazából csak annyit tettél, hogy a dolgozó emberekről még egy bőrt lehúzol és ezt "alapjövedelemként" vagy "ingyen vízként" szétosztod a többinek.


Hogy bedől-e a mostani rendszer az biztos.Előbb utóbb biztos befog, főleg hogy a nyugati világ elindult a lejtőn a torz,beteg ideológiáiknak (is) hála. Egyre kevesebb gyerek születik, egyre kevesebb szakember lesz, a dolgozóknak egyre több adót kell fizetniük az állam és a szociális rendszer fenntartására,plusz még néhány millió bevándorlót is beengedtünk, akik átszabják majd a társadalmat . 20-30 év múlva rá sem lehet majd ismerni Európára. Még a fegyveres konfliktusokat sem zárom ki. Viszont az ilyen alapjövedelem féle demagóg baromságok biztos nem használnak (mert hát valakitől elveszed azt a jövedelmet, a problémát csak ide-oda tologatod).


Ami segítené Európát hosszútávon:


1, bevándorlók 90%-át visszaküldeni,csak a képzett, beilleszkedni tudókat itthagyni


2,a születésszám megnövelése


Ehhez viszont az kell, hogy a politikát és a társadalmat ne a kultúrmarxista beteg ideológiák irányítsák, hanem a jobboldali eszmék (bocs liberálisok). Egyébként a klasszikus liberális értékeket ma pont a jobboldal képviseli, a baloldal pedig mindent cenzúráz, ami ellenkezik az ideológiáikkal.

2018. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!