Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?
Erről van szó:
Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?
Már vártam az ellenzék reakcióját. Azon a videón azért nem csak hatás-ellenhatás van. Hanem perdületmegmaradás.
De a légmagos tekercsek esetén kellene tanulmányozni az energia visszaáramlás megakadályozásának módszereit. Ha nem szólnak itt hozzá ehhez valami értékeset, sebaj majd rájövök magamtól.
De azért némi ízelítő, mert Csüszit azért nem hagyja hidegen a téma:
A Bucking Coil-nak negatív a mért induktivitása:
( A kép forrása: [link] )
Valószínű szintén negatív a Caduceus Coil-nak is, de a Kapanadze generátornál látható különös megoldásnak is, amikor a tekercs vége át van vezetve a tekercs közepén:
A Buckin Coil jellemzője, ahogy már írtam, hogy áramának növekedése esetén nem indukálódik feszültség a hozzá kapcsolódó szekunder tekercsben. Csak az áram csökkenésekor.
[link] buckacti.jpg
Te normális vagy?
Én vagyok az ellenzék?
Akkor most hagylak kibontakozni...nem szólok bele a vitánkba:)
"Te normális vagy?"
Nem, a diliházba vagyok zárva örökmozgó feltalálókkal. Az egyik folyton pörögve rugdos és azt állítja hogy energiát állított elő a rúgása közben:
"Legalább a támpontokat vesézhetnétek ki,mint.."
Szerintem inkább ezzel kellene kezdeni.
"De ez a két szögsebesség összeadódik. Ennek a villamos analógiája hogy igaz-e, arról kísérlettel meggyőződtem. Nem csak kockás papíron.. ...ahogy mondtam, dolgozom egyedül."
Mi lett az eredmény? Ha két trafót sorba kötök akkor az még nem többlet.Miért akarsz egyedül dolgozni amikor itt meg keresed a mások válaszát?
Elképzelhető hogy a fázisviszonyok úgy alakulnak az ilyen összetett csatolt rezgőkörökben, hogy a gerjesztő oldalra nem hat vissza a gerjesztett rezgőkör. Ez még nem világos"
Nekem visszahatott,és többet vett fel a forrásból,magyarul tápfeszből.Még ha diódáztam akkor is.Tehát a többlet forrását máshol kell keresni.Mondom ezt azért is mert Akulán kívül senkinek nem jön össze az áramkör.overunitin lehet olvasni sokszáz oldalon keresztül.
"Ha két trafót sorba kötök akkor az még nem többlet."
Így van.
Akula áramköreinek számos részlete és egyéb információ hiányzik. Ami nélkül biztosan nem lehet sikerrel reprodukálni. Például alkalmaz-e a légmagos tekercsénél különleges (Bucking vagy Cadecaus Coil) megoldásokat. Vagy csak az ábrán látható nagy átmérőjű gerjesztő tekerccsel éri el az energia visszaáramlás megakadályozását?
Továbbá nem ismert az inverterhez hasonló meghajtó áramkörének vagy a kimenetnek a frekvenciája sem. És amíg (hiányzó vagy téves információ miatt) fejben nem állhat össze egy működőképes készülék, ami minden részletében makulátlanul stimmel, addig kár megvalósításról beszélni.
Így van ez még az egyszerűnek tűnő mágnesmotorok esetében is. Amíg nem volt előttünk ez az információ
amit két kezében tartott két azonos mágnessel bárki kipróbálhat, addig felesleges volt Minato-féle mágnesmotort építeni. Mert hibát követ el az ember, például ritkán rakja körbe a mágneseket, vagy azonos számú mágnest helyez el az álló- és forgórészen, majd kijelenti hogy az elv halott.
A külföldi fórumokon egy árva szóval sem tesznek említést a többletenergia magyarázatáról vagy más fontos részletekről. Csak építeni akarnak mint a barkácsoló az Ezermester című újságból. Pedig mindenki jól tudja hogy például a sakkozás sem csak bábuk fizikai tologatásából áll.
Kicsit több tiszteletet a mágnesmotornak! :)
"Így van ez még az egyszerűnek tűnő mágnesmotorok esetében is. Amíg nem volt előttünk ez az információ
amit két kezében tartott két azonos mágnessel bárki kipróbálhat, addig felesleges volt Minato-féle mágnesmotort építeni. Mert hibát követ el az ember, például ritkán rakja körbe a mágneseket, vagy azonos számú mágnest helyez el az álló- és forgórészen, majd kijelenti hogy az elv halott."
A rajzon szereplő mágneseket ugyanannyi munkával lehet összetolni, mindegy melyik irányból tesszük.
Oldalról összenyomni kevesebb erő kell, de a kevesebb erőt hosszabb úton fejtjük ki.
Ez nem jó példa a mágnesmotor működésére.
Elismerem, hogy kissé meredeknek tűnik amit előbb írtam.
Ám, a Gőz László-féle motor így működne, de nem működik...
Egy érdekes kérdést is felvet egyúttal a fenti dolog.
Két taszító mágnes egymás mellett párhuzamos É-D tengellyel messzebbről kellene, hogy egymást taszítsák, mint egymással szemben állva. Ha ez igaz, akkor az is igaz, hogy az ilyen állású mágnes-vas összeállítás esetén is messzebbről kellene vonzania a mágnesnek a vasat.
És igazából, ez a meredek állítás...
Persze hozzá kell tenni, ebben a felállásban a mágnes mindkét pólusa vonzza a vasat, míg a pólussal szemben álló vasat csakis az egyik pólus fogja vonzani.
Lassan,de biztosan elérkezik az igazság pillanata!
" Az egyik folyton pörögve rugdos és azt állítja hogy energiát állított elő a rúgása közben":...de ő spenóttal táplálkozik,és elég gusztustalan lenne a visszacsatolás.:))
Belegondolni is rossz abba amikor az utolsókat rúgja.
Érted már tökfej?
Szélmalomharc ez,szájenergia...mint a léggitár:))
Gondolatban és elméletben már szabad vagy,tiéd a pálya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!