Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?
Erről van szó:
Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?
NeoSzZ által belinkelt "New Space Engine: Dean Spacecraft Propulsion" című videóból való ez a kép:
Ez a szerkezet a láncokkal történő rögzítései miatt hasonlít a nácik harang alakú szerkezetével (Nazi Bell) végzett kísérletre, aminél szintén láncokkal volt kordában tartva a lebegő szerkezet. Erre gondolok:
Ami hasonlít az ókori vimánák alakjára:
Az említett "Nazi Bell" vélhetően ennek a beton építménynek a közepén lehetett kiláncolva:
Igaza lehet azoknak a tudósoknak akik azt mondták hogy az emberiség fejlődése nem előrehalad a végtelenségbe, hanem körbe. Vagyis a történelem mindig csak ismétli önmagát. A feltételezett ókori vimánákat újra létrehozhatták a nácik, ma meg szintén kezdik létrehozni a kísérletezők.
Azért a ferde kovsis kísérlet esetében az is lehet, hogy az ütközés nem volt tökéletesen rugalmas.
Ha acél kolyó ütközik acél tömbbel egészen más.
Sőt a tömegekről annyit, hogy ha a haladó tömeg egyenlő az állóval, akkor a haladó megáll az álló továbbmegy. Ha a haladó tömeg nagyobb, akkor mindkettő megy előre, ha az álló a nagyobb, akkor visszapattanás is van.
A fenti példában a haladó tömeg a golyó volt, az ütközó tömeg meg a kocsi+ a golyó. (a golyó rlsze az ütközéskor az álló tömegnek is)Tehát, az álló tömeg jóval nagyobb volt, ezért erős volt a visszapattanás is (rugalmas ütközésnél) a rugalmatlan meg semmire sem jó...
És emiatt szintén kevés volt az előre haladás is.
Tehát ez a ferde műanyag kocsis kísérlet inkább elvetendő...
Idegen.1 írta:
'...Összeadást szorzást naggyából értem.Hová kell a zárójelet rakni?A matematika és az elektronika között van analógia?Milyen alkatrész a "zárójel".'
A soraidból azt veszem ki hogy nem érted az energianyerés matematikai magyarázatát. Vagy hogy mi köze ennek az elektronikához. Ha valami kérdésedre netán elfelejtettem volna válaszolni, az csak azért lehetett mert úgy gondoltam hogy az adott választ az egyszerűsége miatt úgyis tudod.
Itt egy rajz két rezgés összegzéséről:
Ahogy a fizika írja, rezgések összegzése esetén az eredő amplitúdó a két rezgési amplitúdó összege lesz. Az ábra szerint a+b lesz az eredő amplitúdó. Viszont a két rezgés eredő energiája nem W1+W2 lesz. Mert energiákat már nem lehet összeadni így, mert az energia képletében az amplitúdó a négyzeten van. Matematikailag felírva az utóbbi mondatot:
a² + b² < (a + b)² = a² + b² + 2ab
Vagyis a zárójel nem alkatrész, hanem műveleti sorrendet határoz meg. Vagyis először kell összeadni a két amplitúdót, és majd csak az után emelni négyzetre az összeget. Mert ha a műveleti sorrendet felcseréljük, akkor ahogy látható, egy "+2ab" tag lesz a különbség. Ez okozza a többletenergiát.
Feltetted azt a kérdést is hogy mi köze ennek az elektronkikához?
Például gerjesztett rezgőköröknél van jelentősége, ahol Φ mágneses fluxusok összegződnek a W = ½Φ2/L energiaképletben.
Vagy a Müller generátornál és egyszerűsített változatánál, a Bedini motornál meg mechanikai paraméterekkel magyarázható a többletenergia:
Az ábra magyarázata:
1. A mágnes odavonzódik a vasmaghoz. Ekkor a forgórész szert tesz egy ω szögsebességre.
2. A mágnes és a vasmag középvonala éppen egybe esik. A forgórész a tehetetlensége miatt ω szögsebességgel tovább lendül.
3. Amikor a mágnes éppen elhagyja a vasmagot, bekapcsol az elektromágnes és tovább löki a forgórészt. Ekkor a forgórész szert tesz egy további Δω szögsebesség növekedésre is.
A teljes szögsebessége ekkor: ω+Δω
A teljes forgási energiája pedig: W = ½Θ(ω+Δω)². Látható, hogy két szögsebesség összege van négyzetre emelve.
De mindegy az, hogy a két szögsebességet milyen módon hozzuk létre. Például itt egy olyan megoldás, ahol az egyik szögsebesség összetevőt a Föld gravitációja hozza létre:
https://www.youtube.com/watch?v=5-HuiYAGMqI
Szerintem ezt láthattad működés közben is, itt a videó közepe táján:
https://www.youtube.com/watch?v=iHhZZ9DuzK4&list=PLC6DA00DDA..
Látható, hogy a kis teljesítményű villanymotorral milyen brutális tömeget forgatnak. Ez azért tanulságos mert rezgőköröket is lehet kis energiájú rövid impulzusokkal gerjeszteni.
Idegen.1 írta:
"Bóday Árpád rákos betegségben halt meg az akkori információk szerint.
Ma annyit lehet találni hogy:Meggyilkolták.Hogy is van ez?
Jött a moszad és rálehelte a rákot?
Mi az igazság?"
---
Az igazság az lehet hogy nem gyilkolta meg senki. Hanem akár a nagy teljesítményű trafója okozhatott neki rákot. Megfigyeltek olyat, hogy nagy teljesítményű trafók mellett lakók közül sok volt a rákos megbetegedés. Az internet is ír az ilyen megfigyelésekről.
Bóday trafójának vasmagja periodikusan telítődhetett (ferrorezonancia). A telítődéskor annyi történik mint ha mágneses tulajdonságok szempontjából egy pillanatra eltűnne a vasmag és légmagossá válna a trafó. Ekkor a mágneses erővonalak a külső téren keresztül záródnak, mert ekkor nem gyűjti magába a vasmag. Úgy is szokták írni az elektrotechnikában hogy kiszóródnak az erővonalak a térbe, és meg is jegyzik utána hogy nem pontos a megfogalmazás.
Gyerekoromban egy búgó utcai trafóhoz közelítettem egy tekercsre kötött zseblámpa izzóval. Az izzó a távolság függvényében szépen világított. Vagyis okkal feltételezhetik azt hogy a nagy teljesítményű trafók mellett nem egészséges élni.
# 305/305 számú válaszolónak.
Ezt írod: "nagy teljesítményű trafók mellett lakók közül sok volt a rákos megbetegedés "
20éve dolgozok napi 8 órában (van mikor több) 20Kv és igensok Kw-ok mellett.Elmondanám neked,hogy még eddig egy kollégám sem lett rákos,sem én.ez persze nem jelenti azt,hogy holnap nem leszek az.De,hogy nem a nagyfesztől az is biztos.Az -orvosok- is mára már kimondják:a rákos daganatos megbetegedések több mint 60%-a LELKI EREDETŰ.
"Gyerekoromban egy búgó utcai trafóhoz közelítettem egy tekercsre kötött zseblámpa izzóval. Az izzó a távolság függvényében szépen világított"
Ezt annak magyarázd be aki még nem látott nagyfeszültségű/teljesítményű trafót,és még nem dolgozott vele semmit.
(főleg,hogy különös figyelmet szentelnek a trafók külső vas házának szórt fluxusainak elvezetésére)
"Ezt annak magyarázd be aki még nem látott nagyfeszültségű/teljesítményű trafót,és még nem dolgozott vele semmit.
(főleg,hogy különös figyelmet szentelnek a trafók külső vas házának szórt fluxusainak elvezetésére)"
Ha Pápa városban járnál a Wesselényi utcában, ott kövesd a búgó hangot, hogy rátalálj a trafóra. Majd fogj egy légmagos tekercset például egy reléből, köss rá egy 3,5 V-os zsebizzót. És közelítsd a tekercset a trafóhoz, hogy meggyőződj arról hogy milyen "különös figyelmet szentelnek a trafók külső vas házának szórt fluxusainak elvezetésére". Azért írtam pontos helyet mert azt el tudom képzelni hogy nem mindegyik trafó ilyen. De ha ennyire nem félsz ettől a veszélytől, pontosan ott bagóért árulnak egy házat több évtizede, senkinek sem kellett eddig a lakók különös halálesetei miatt.
Szerintem a neten is olvastál már több hasonló helyet ahol trafókat gyanúsítanak. Akkor mitől gyakori a rák azokon a helyeken?
De tudok olyan példát is, hogy mobil adótorony szürkehályogot okozott sok embernél akik a közelében laktak. Abban a faluban soha nem volt szürkehályogos megbetegedés. Aztán a víztoronyra mobil adótorony került és onnantól kezve a közeli utcákban folyton szürkehályogos valaki. Azt elhiszem hogy üzleti okokból erre az a szakszerű cáfolat hogy mindez nem igaz. De akkor megint felteszem a kérdést, hogy a mobil adótorony odatelepítése óta miért ugrott meg a szürkehályogosok száma a közeli utcákban?
# 303/306 számú válaszolónak.
"Például gerjesztett rezgőköröknél van jelentősége, ahol Φ mágneses fluxusok összegződnek a W = ½Φ2/L energiaképletben. "
Igen,de nem mindegy,hogy hogyan.Mert ha a válasz ez:
"Joe Flynn-nak van egy többletenergiát bemutató kísérlete:
Vagyis ha az állandó mágnes Φ fluxusa és a gerjesztő tekercs fluxusa olyan irányúak hogy összeadódnak, akkor a két fluxus összege kerül négyzetre a W = ½Φ2/L energiaképletben. "
A fluxusok összeadódnak de nem SOROSAN! Tehát ez a kép egy oltári nagy baromság.Tessék kipróbálni már végre valamit!Elmélkedni meg matematikai képleteket gyártani nem elég!Egyébként is több sebből vérzik az egész.Ha 30db 0.5Teslás AxB felületű állandó mágnest sorba teszek az akkor is csak 0.5Tesla marad AxB felületre nézve.Pont úgy mint ahogy a rajzon van.Tessék végig gondolni! (arról nem is beszélve,hogy megváltozik a permeabilitása és avval bukik az egész kóceraj is).
# 307/308 számú válaszolónak.
Még egyszer.Nagyfeszültségű transzformátor közelében NEM mérsz semmilyen tekercsre kötött égővel semmit.Az,hogy TE gyermekkorodban mit véltél látni az egy dolog,meg az is egy dolog,hogy Te milyen hülyeségeket próbálsz itt nekünk eladni.
Szürkehályog?
Jól van,ügyes vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!