Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mennyit segít otthon a...

Kinek mennyit segít otthon a házimunkában a férje/párja?

Figyelt kérdés

A minap szóba került a férjemmel, hogy sok férfi kb. egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon, és hogy nekem milyen jó, hogy ő segít, összetehetem a 2 kezemet (elmosogat, elteszi a megszáradt edényeket, leviszi a szemetet, hétvégén ő csinálja a porszívózást, meg egyébként mindent megszerel otthon, már amit megtud, de eddig nem volt olyan amit nem tudott volna). Másban nem tud segíteni, a takarítás egyéb suvickolós munkái az én dolgom, ahogy a főzés és a mosás is.

Ellenben a munkatársai mind ilyen lusta herék, az asszony kb. rabszolga melettük. És mindenhol ahol megfordult élete során ezt látta, hogy a férfi semmit se csinál otthon, az asszony meg megszakad.

Tényleg én vagyok ilyen szerencsés vagy csak ő mozgott rossz körökben, és vannak még rendes férfiak? Én 40 ő 46 éves.



2021. dec. 16. 10:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

#28, mit nem értesz pontosan?

A páromnak van két vállalkozása, nekem pedig egy 8-16ig tartó irodai munkám.

Ő szereti munkáit, én pedig nem vagyok egy karrierista alkat. Amikor ő szabad és ráér, akkor inkább minőségi időt töltünk együtt, vagy akár külön, nem pedig a házat takarítjuk szombat délelőtt.

Az, hogy a takarító árát melyikőnk pénztárcájából veszem ki, az még tényleg teljesen mindegy!

Amíg nem volt takarító teljes mertékben en végeztem a házimunkát. De rengeteg vita volt abból, mikor hétvégén nem csináltunk semmit, vagy nem mentünk sehova mert főzni, mosni, takarítani kellett.

Az én véleményem az, hogy a nő feladata a háztartás, de ettől lehet eltérő élethelyzet, pl. mindketten otthonról dolgoznak, vagy a férfi kevesebbet dolgozik, vagy más beosztásban.

Ha az én férjem is napi 8 órát dolgozni, vagy kevesebbet biztosan besegítene, de én ezt nem várnám el!

Ennél jobban nem tudom kifejezni a vélemenyem! :)

2021. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
31%
Tenyleg ez a legvitatottabb kérdés, hogy miért ő fizeti a takarítót?
2021. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
81%

#31

Leírtam, hogy mit nem értek. :D

Azt írod, a nő dolga a házimunka. De közben meg takarítónő van. Tehát igazából senki dolga. Mindketten dolgoztok, de csak a férjed fizet valamit, ami fixen szükséges a közös otthonotokba. Tök igazságos. :D

Ha 8 órát dolgozol, a férjed meg sokkal többet, miért nem csináltad meg hétköznaponként a házimunkát, amíg ő még mindig melózik? Akkor szabad lett volna a hétvége, amikor végre a férjed is szabad, akkor lehet együtt lazulni, kirándulni.


"Az én véleményem az, hogy a nő feladata a háztartás, de ettől lehet eltérő élethelyzet, pl. mindketten otthonról dolgoznak, vagy a férfi kevesebbet dolgozik, vagy más beosztásban."

És ha mindketten 8 órát dolgoznak, és egyik se otthon, akkor mégis mi a búbánatért lenne a nő dolga a háztartás???? :DDDDD


Vagy kamuzol, vagy borzalmasan osztjátok be az időtöket. Egyikre se az a megoldás, hogy jól megmondod mindenkinek, hogy A nŐ dÓgA a HáZiMuNkA. :D

2021. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csak nem akarod érteni :)

De nekem így is jó, nem fogom magyarázni az igazan senkinek!

2021. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
90%

#34

Rendben, csak akkor légyszi ne nyilatkoztass ki ilyen általános igazságokat, hogy kinek mi a dolga. :)

2021. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
0%
A véleményemet nyilatkoztattam ki, ha jól tudom ennek az oldalnak az a funkciója!? :)
2021. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
82%
Akkor én utálok, azt csinálja ő. Porszívózás, mosogatógép, teregetés.
2021. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
89%
Mit nem ertetek a valaszolo velemenyen? A no dolga a hazimunka, ezert jar hozzajuk takaritoNO :DDDDD Nem irta, melyik noe, na!
2021. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
91%

#38

Végülis, így logikus. :D


Nekem az tetszik, hogy lazán ignorálta azt a kérdést, hogy ha mindketten 8 órát dolgoznak, és egyik se otthon, akkor miért csak a nő feladata lenne. :D

2021. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
14%

Elég nagyfokú értetlenségre és primitimizmusra vall, ha valaki nem tudja elfogadni mások véleményét!

Szerintem én itt senkit nem bántottam meg azzal, ahol azt írták, hogy a férfiak is végeznek házi munkát, ezzel szemben ti….

De ez titeket minősít nem engem!

2021. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!