Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mennyit segít otthon a...

Kinek mennyit segít otthon a házimunkában a férje/párja?

Figyelt kérdés

A minap szóba került a férjemmel, hogy sok férfi kb. egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon, és hogy nekem milyen jó, hogy ő segít, összetehetem a 2 kezemet (elmosogat, elteszi a megszáradt edényeket, leviszi a szemetet, hétvégén ő csinálja a porszívózást, meg egyébként mindent megszerel otthon, már amit megtud, de eddig nem volt olyan amit nem tudott volna). Másban nem tud segíteni, a takarítás egyéb suvickolós munkái az én dolgom, ahogy a főzés és a mosás is.

Ellenben a munkatársai mind ilyen lusta herék, az asszony kb. rabszolga melettük. És mindenhol ahol megfordult élete során ezt látta, hogy a férfi semmit se csinál otthon, az asszony meg megszakad.

Tényleg én vagyok ilyen szerencsés vagy csak ő mozgott rossz körökben, és vannak még rendes férfiak? Én 40 ő 46 éves.



2021. dec. 16. 10:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
91%
10, szerintem jól körbeírta a 7es higy mit akar mondani. Mindkettonek van "dolga", senki sem "segít" a masiknak hanem valamilyen módon kiveszi a részét a munkából.
2021. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
9%
10-es, ja igen. Önsajnáltatás.
2021. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
89%

Pont azt akartam írni, amit a 4-es:


"Semennyit nem "segít", eleve a kettőnk közös feladata."


:-)

2021. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
89%
Na latom megjottek a lepontozosok, akiknek derogal otthon megfogni a seprűt 😆
2021. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
97%
10, nem értem, mit kérdezel. Igen, egy közös háztartásban mindenkinek van “dolga”, a férfinak és a nőnek is, ezeket egymás kozottt osszák meg. Általában a férfi erősebb, így ha van nehezebb munka, akkor ő csinálja (de nyilván lehet másképp is, ha pl a férfinak eü problémája van, vagy amúgy a nő szuper erős). Ha házban élnek, akkor igen, nyilván a ház körüli munka is munka, így akkor a benti mhnkából több hárul a nőre, ha mondjuk a fát a férfi vágja. De mondjuk egy lakásban, két dolgozó ember esetében teljesen alap szerintem, hogy a férfinak is van “dolga”. Lehet, hogy egyik mos, a másik tereget, de az is lehet, hogy mindketten csinálják mindkettőt mondjuk felváltva.
2021. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
6%

Nincs két egyforma élethelyzet.

Nálunk a párom 2 vállalkozást vezet, mellette mezőgazdálkodik is. Közölte, hogy ő semmit nem hajlandó csinálni a háztartásban, viszont minden segítséget megteremt hozzá. Gondolok itt a mosogatógépre, robotporszívóra, és a takarítónőt is ő fizeti.

Eszembe nem jutna, hogy en lefeküdjek tévézni, a mosatlannal meg megvárjam a férjem, mert az az ő “dolga”.

Egy mentálisan és lelkileg egészséges kapcsolatban ezek a dolgok fel sem merülnek.

2021. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
90%

Addig amíg nem a garázsba él vagy az erdőbe ugyanúgy dolga lenne ezeket megcsinálni.

Ha meg neki a disznóól tetszik akkor éljen benne egyedül.

Az én párom szó nélkül megcsinálja ezeket és mégcsak nem is dicsekszik ezzel. Ő is akar valamiből enni, tisztát hordani stb.

2021. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
91%

apam a hazon belul max kisebb javitasokat csinal meg, haimunkaban nem vesz reszt. a sajat irodajaban se tart rendet, egy disznool az egesz. nem rakja el a sajat ruhait, de elo se veszi oket, anyam oltozteti. etelt se vesz elo a hutobol, anyamnak kell eletennie.

ezzel szemben az en parom keres nelkul mosogat, tereget, hajtogat. fozni is szokott neha de az inkabb az en feladatom mert szeretek fozni.

2021. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
90%
16, okés, nyilván nem arról van szó, aki 3 helyen dolgozik és napi 2 órát tolt otthon ébren, főleg, hogy mint írtad, nem tőled vár mindent, hanem fizeti a takarítót pl (bár ha amúgy dolgozol, akkor nyilván te is fizeted) és fel van szerelve a háztartás mindennel, ami segíti a háztartási munkát. Nálatok nem azért van több háztartási munkád neked, mert nő vagy, hanem azért, mert többet vagy otthon.
2021. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
4%

Ez így van. Ezért írtam, hogy nincs két egyforma helyzet.

De barátoknál én is azt látom, hogy alapvetően a nők végzik a házimunkát, mi valahogy így szocializálódtunk, vagy nem tudom.

Minden esetre nekem eleg fura lenne, ha arra mennék haza, hogy a férjem a mosdót súrolja :)

2021. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!