Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mennyit segít otthon a...

Kinek mennyit segít otthon a házimunkában a férje/párja?

Figyelt kérdés

A minap szóba került a férjemmel, hogy sok férfi kb. egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon, és hogy nekem milyen jó, hogy ő segít, összetehetem a 2 kezemet (elmosogat, elteszi a megszáradt edényeket, leviszi a szemetet, hétvégén ő csinálja a porszívózást, meg egyébként mindent megszerel otthon, már amit megtud, de eddig nem volt olyan amit nem tudott volna). Másban nem tud segíteni, a takarítás egyéb suvickolós munkái az én dolgom, ahogy a főzés és a mosás is.

Ellenben a munkatársai mind ilyen lusta herék, az asszony kb. rabszolga melettük. És mindenhol ahol megfordult élete során ezt látta, hogy a férfi semmit se csinál otthon, az asszony meg megszakad.

Tényleg én vagyok ilyen szerencsés vagy csak ő mozgott rossz körökben, és vannak még rendes férfiak? Én 40 ő 46 éves.



2021. dec. 16. 10:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%
#20, de miért lenne fura? Ő nem ott lakik és nem használja a mosdót? (és oké, értem, 16 óra meló után ha hazaesik, már ne takarítson, de ha ugyanannyit melózik a nő és a férfi, akkor miért ne surolhatná a mosdót, amit amúgy ő is használ?)
2021. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást. A 9-esnek pedig: a munkatársai nem tömik a fejét, és nem ugratják. Főleg nem mernék papucsnak nevezni sem. Csak hát a gyári melósok ilyenek mint a kérdésben is leírtam.

És való igaz, hogy szégyen hogy 2021-ben még mindig itt tartunk, hogy kiakaunk "segít" szón, amikor eleve meg kellene csinálni dolgokat. De az ilyen férfiak többnyire jól elvannak disznóólban is.

2021. dec. 16. 12:58
 23/51 anonim ***** válasza:
79%

#20

Miért lenne fura? Komolyan nem értem.

2021. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
11%
szerintem ugy ertette hogy szokatlan. engem is meglepne ha apam egyszercsak felkapna a gumikesztyut es mosogatni kezdene. szerintem azt se tudja hogy kell
2021. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
85%

#24

Mondjuk apámnál engem is meglepne. :DDD

De a páromnak pl. teljesen normális, hogy elkezdi kipucolni a fürdőt mondjuk, ha korábban ér haza mint én.

2021. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem is kell érteni. Mint írtam, mi így nőttünk fel, nálunk ez volt a szokás.

Az, hogy nálatok nem így van én elfogadom, nem is kötekedek, és magyarázom az én éveimet, hogy márpedig a nő feladata a háztartás..

Egyszerűen elfogadom, hogy mások nem úgy gondolják, mint én.

Próbáljátok ki ti is ezt!

2021. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
85%
#26, csak először az “élethelyzet”-ről beszéltél, ami szerintem érthető, aztán hirtelen előjött, hogy a házimunka mégis csak a nő dolga (tehát nem élethelyzet függvénye). Vagy-vagy szerintem. Nyilván, ha neked így jó, élj így.
2021. dec. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
71%

#16

Ha nem dolgozol, minek a takarítónő?

Ha dolgozol, miért csak a férjed fizeti?


Félreértés ne essék, szerintem (ha minden résztvevőnek megfelel) nem ördögtől való a "klasszik" családmodell, amikor a férfi adja az anyagi biztonságot és a nő intéz mindent a háznál, de amit te írtál, azt nem egészen értem, hogy mire/miért jó.

2021. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
17%

De, élethelyzet függvénye. Nálunk az a helyzet, hogy a nő dolga, ezért én rendezem. Az, hogy van takarítónő aki takarít, csak egy része a házimunkának.

Illetve sehol nem írtam, hogy ne dolgoznék. A takarítónő pedig azért kell, mert nem szeretem a szabadidőmet takaritással tölteni, a tisztaság pedig fontos nekünk, azt a házat, amiért évekig dolgoztunk, dolgozunk tisztán szeretnénk élvezni.

A takarítás pedig szerintem nem alkalomszerű, hanem egy folyamat.

2021. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
87%

#29

De ha mindketten dolgoztok, akkor miért nem együtt közösen fizetitek a takarítót? Hiszen a közös otthonotokon dolgozik.

Semmi logika nincs abban amit írsz. :D

2021. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!