Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mennyit segít otthon a...

Kinek mennyit segít otthon a házimunkában a férje/párja?

Figyelt kérdés

A minap szóba került a férjemmel, hogy sok férfi kb. egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon, és hogy nekem milyen jó, hogy ő segít, összetehetem a 2 kezemet (elmosogat, elteszi a megszáradt edényeket, leviszi a szemetet, hétvégén ő csinálja a porszívózást, meg egyébként mindent megszerel otthon, már amit megtud, de eddig nem volt olyan amit nem tudott volna). Másban nem tud segíteni, a takarítás egyéb suvickolós munkái az én dolgom, ahogy a főzés és a mosás is.

Ellenben a munkatársai mind ilyen lusta herék, az asszony kb. rabszolga melettük. És mindenhol ahol megfordult élete során ezt látta, hogy a férfi semmit se csinál otthon, az asszony meg megszakad.

Tényleg én vagyok ilyen szerencsés vagy csak ő mozgott rossz körökben, és vannak még rendes férfiak? Én 40 ő 46 éves.



2021. dec. 16. 10:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Az en parom is megcsinal mindent, de o foz is, mert en utalok (szoktam, de inkabb hetvegen, amikor tobb szabadidom van es jut ido masra is), es mosast is berak/tereget. Valtozo, mikor melyikunk csinal mit, de alapvetoen szerintem o tobb dolgot megcsinal, mert pl hetvegen nem bir megulni a seggen es pihenni, hanem ebredes utan kb leguritja a kavet mintha feles lenne es mar all is neki mosogatni, pakolgatni, mire en kettot pislogok es talan mar harmat belekortyoltam a kavemba, o mar all felettem, kesz van a dolgaival, es magyaraz, hogy “Hat de nem jobb igy pihenni, hogy rend van?!?!”🙄🤣 Utana en altalaban megcsinalom a maradekot, ha felebredtem rendesen, felmosok, letakaritom a mosdokat, stb.
2021. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Jó látni, hogy vannak még rendes palik.
2021. dec. 16. 10:51
 3/51 anonim ***** válasza:
84%

Én is segítek a feleségemnek itthon, amiben csak tudok. Nem bírnám elnézni, hogy csak ő dolgozzon illetve haszontalannak is érezném magam mellette.


Igaz, ez néha elég kontraproduktív, mert például nem tudok olyan szépen hajtogatni, mint ő, vagy ha valamit el kell pakolni akkor ő rendezetten, átláthatóan csinálja, az én megoldásom sajnos közelebb áll az "eltüntetéshez", de próbálkozom! :'D

2021. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
97%

Semennyit nem "segít", eleve a kettőnk közös feladata.

Mi az alapján osztjuk el a feladatokat, hogy kinek van több ereje. Aki előbb hazaér, az szokott porszívózni, ebédet főzni másnapra, stb. Hétvégén együtt főzünk, együtt takarítunk, stb.

Egyedül ruhát hajtogatni nem hajlandó, mindkettőnk érdekében. :DDD Cserébe a pl. a csaptelepeket mindig ő pucolja le, mert azt meg én gyűlölöm csinálni.

2021. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
73%

#4

jav: hogy kinek van több ereje vagy ideje, vagy kedve. :D

2021. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
4%
Papucsok.
2021. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Ha mindketten dolgoztok (főleg ha teljes munkaidőben), akkor a férfi nem “segít”. A háztartás nem kizárólag a nő feladata ilyen esetben! Nem “rendes” a pasi, hogy “segít”, hanem az ő dolga is. Persze nyilván meg lehet osztani a feladatokat, pl a pasi bevásárol, a nő főz, pasi mosogat, addig a nő felmossa a fürdőt stb. Nyilván más az is, ha van kert, vagy fát kell vágni, és az a férfi dolga, de nem gondolnám, hogy az bármilyen szinten elfogadható lenne, hogy hazamegy a pár mindkét tagja a munkából és az egyik a kanapén fekszik, a másik meg lenyom még egy műszakot (aztán este vadmacskává változik az ágyban). Nálunk mindenki csinál mindent, jó a férjem nem nagyon vasal és én többet takarítok, de pl a cipekedős dolgokat ő csinálja.
2021. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
66%
Az elején nem volt ilyen. Mindig meg kellett kérjem, hogy hagyjon maga után rendet, ne az idősebbek hajoljanak utána, segítsen kicsit ha ráér. Aztán rájött, hogy ha megelőzi ezeket a dolgokat, akkor hamarabb ülünk le nyugodtan és többet tudunk egymással foglalkozni. Én hivatali munkarendben vagyok, kb csak este van 2 órám csinálni valamit. A takarítás nagy része az enyém, de szerencsére mivel ő van otthon többet, ezért segít. Már az is elég lenne, ha maga után összepakolna, de elmosogat, felseper, letörli azt az egy nappali szekrényt és íróasztalt. Ha van kedve, akkor főzni is szokott. Mostmár inkább őt zavarja, ha nincs beágyazva..
2021. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
79%
Mar a segít szó is kiakaszt😅 aranyos hogy megcsinal dolgokat, de ez az összeteheted a 2 kezed duma nagyon sz.r. Ertem miert mondod, csak hihetetlen hogy még most is ez van.Tuti a munkatarsai tomik a fejet. Meg lehet ugratjak is hogy papucs vagy valami. Nem is ertem miert lenne csak egy ember dolga minden? Mi 30asok vagyunk parommal de fel sem merult hogy minden az en dolgom. Mondjuk az igaz hogy hangot is adtam ennek. Es direkt nem csinalok meg mindent egymagam. Sok nő itt rontja el. Valszeg meg tudnam mivel kicsi a lakas. De nem vagyok hajlando kicsinalni magam. Meg ő sem szeretné. Azert mas egy lestrapalt, ideges nő mellett élni. Egydul a mosast intezem en legtobbszor, mert multkor is a fekete nadragomat akarta a szoszolos torolkozokkel mosni. Fozni is zommel en szoktam, de sokszor a pepecselős részeket ő csinalja, amihez mar nem lenne turelmem. Piacra szinte csak ő megy, addig en mast csinalok. Szóval beosztogatjuk. Egyelőre ez müködik. Ha besokallok szólni szoktam. Azert nekem is meg kellett tanulnom hogy a masik sem gondolatolvasó. Meg otthonrol hozunk magunkkal szokasokat. Szóval beszedbol ertunk mindketten.Hosszu tavon csak igy mukodhet.
2021. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
11%
7-es: tehàt a férfinek van “dolga”, de a nőnek segíteni kell?
2021. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!