Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb ateista tisztában...

A legtöbb ateista tisztában van azzal, hogy mire mond nemet?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már - akár itt az oldalon is - , hogy azt tapasztaltam, hogy Istennel, az Egyházzal szemben olyan dolgokat hoznak fel, amiket az Egyház sem ismer el.

Pl. 6000 éves a világegyetem vagy mindent elhiszünk és úgy teszünk, ahogy a Bibliában le van írva.

Nem tudom eldönteni, hogy ez most a többség vagy inkább a hangos kisebbség.



2015. júl. 21. 17:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
Az ateizmus nem az, hogy nemet mond az ember az egyházra. Az ateizmus az, ha nem hisz Istenben. Egyszerűen nem hiszi el, hogy van. Ettől még tudomásul veszi, hogy van aki hisz, vannak egyházak stb. De úgy van vele, hogy nem zavarja őt, és akinek könnyebb úgy, hogy hisz, az higgyen, aki pedig nem tud hinni az ne higgyen. Erre szoktam mondani, hogy mindenki abban hisz, amiben akar, amíg nem árt másoknak.
2015. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincsenek tisztában vele.

Az igaz, hogy az orvostudomány fejlődésével egyre több betegség gyógyítható, és tovább élnek az emberek. Amellett hogy a fejlődés új problémákat is generál (pl. túlnépesedés), a pszichikai életminőségen nemigen tud javítani. Egyáltalán hogy mi ad értelmet egy életnek, erre nem ad választ.

Magyarországon az 50-es évektől a 80-as évekig folyamatosan emelkedett az öngyilkosságok száma. Pedig az egészségügy fejlődött, az életszínvonal javult, mégis volt valami mélyen gyökerező probléma, ami merem állítani, hogy a rendszer szintű ateizmus volt.

2015. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

22-es, sajnos ez nem ennyire egyszerű. Túl sok ellenpélda van.


Például hogyhogy a volt KGST-államok közül pont Csehország fejlődött a legtöbbet a rendszerváltás óta, és ott a legnagyobb az ateisták aránya?


Vagy a fejlett világon belül hogyhogy az USA rendelkezik arányaiban a legtöbb hívővel, és ott a legrosszabb egy csomó társadalmi mutató (csecsemőhalálozások, tizenéveskori terhességek, erőszakos bűncselekmények, stb.). Az USA-n belül is az említett mutatók a nagyon vallásos részeken sokkal rosszabbak, mint a kevésbé vallásos területeken.


Az előző rendszer részéről nem volt rossz ötlet a vallásosság megszüntetése, csak rossz eszközökkel kezdte. Az nem vezet eredményre, hogy tiltják. Egyszerűen minden lehetséges eszközzel meg kell mutatni, hogy mennyire nonszensz és irracionális az egész. Azt kell elérni, hogy ugyanolyan ciki legyen vallásosnak lenni, mint pl. az ókori görög istenekben hinni vagy az asztrológiát bevonni a döntésekbe. Egyszerűen a tudást kell terjeszteni. Nincs olyan kérdése az életnek, ahol a tudományos választ lecserélték volna a vallásos válaszra. (Eddig mindig csak a tudományos válaszok ütötték ki a vallásos választ.) Ezt a folyamatot kell a lehető leggyorsabbá valamint legközismertebbé tenni.

2015. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:

#22

Komolyan, miért fájna nektek az őszinteség?

Van rengeteg példánk olyan államokra, ahol elterjedt az ateizmus, és nagyon is boldogok az emberek. Kiveszed az egyetlen egy olyan rendszert, amiről mindenki tudja, hogy 87663 okból rossz volt, kiveszel ebből a 87663 okból egyetlen egyet, és ebből levonod a következtetést az ateistákról. Ez nem egyszerűen téves logika, hanem célzott és szándékosan hazug sértegetés. Tessék befejezni.

2015. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 ceri ***** válasza:
26%

"Szóval a baromságaitokkal az (is) a baj, hogy hátráltatják a tudományos kutatást. Hátráltatják csodálatos gyógymódok megtalálásának a lehetőségét. És ezzel az egész emberiségnek ártanak. Innentől kezdve meg nagyon nem magánügyetek."


Hát igen, erről szól a demokrácia. Tudod az nem megy, hogy nagy hangon hirdetem a demokráciát, toleranciát aztán ha valaki olyat szól ami nem tetszik mindjárt nem vagyok toleráns. Tipikus liberális gyakorlat.

Különben meg nem hiszem, hogy JT julika, baptista Benedek, vagy maga a pápa döntene tudományos kérdésekben, kutatásokban. Véleményt meg mindenkinek joga van nyilvánítani. Ha nem tetszik menjél észak-kóreába. Ott vallás sincs ami gátolna. Itt legalábbis látszólag demokrácia van és szólásszabadság.

Különben meg túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek az őssejt kutatásnak sztem. Majd erről is kiderül, hogy ezért meg azért nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket és csak legfeljebb 1-2 dúsgazdag veheti igénybe. A génmódosításról is kiderült, hogy mennyi hátulütője van.

Na mindegy, ez csak az én megérzésem -nincsenek csodák, és ingyen ebédek - mindenért fizetni kell. 100 éve ismert betegségeknek sincsenek gyógymódjai. A rák gyógyítást sem akadályozza az egyház. Nem kell itt vizionálni, és beállítani a vallásokat bűnbaknak olyan dolgokért amihez semmi közük.

2015. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 ceri ***** válasza:
6%

"Vagy a fejlett világon belül hogyhogy az USA rendelkezik arányaiban a legtöbb hívővel, és ott a legrosszabb egy csomó társadalmi mutató (csecsemőhalálozások, tizenéveskori terhességek, erőszakos bűncselekmények, stb.)"


Persze az usa rendelkezik....! Azok komolytalan majmok, nem hívők. Ráadásul közel a társadalom felének nincs biztosítása -bár lehet hogy már kötelezővé tették. Mindenesetre az egy kulturálatlan, zagyva társaság. A vallás is csak külsőség, komolytalan show műsor többnyire. Keversz, kavarsz mindent. Persze, hogy sok a negatívum, bűnözés, amikor a társadalom nagy része kalandorok utódja, egy másik nagy része rabszolgák unokája, a többi meg most vándorolt be a közelmúltban a szebb élet reményében. Ez a szebb, természetesen materiális jólétet jelent - persze már akinek.

"Eladni magam" -amerikai szlogen. Az ilyenek így járnak, ahogy írtad. Ez pont az ellenkezője annak amiről te írtál. Pont jó példa arra, ha eladja valaki a lelkét, akkor annak mi a következménye. Idióta prostituáltak -ez USA.

2015. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

"ez a demokrácia"

A tudomány nem demokratikus. A tudományban senki se tiszteli a megindokolatlanul eltérõ véleményt. Nem hiszed el, hogy az atom atommagból és körülötte keringö elektronokból áll? Jó, legyen. De akkor vagy állj elõ valami igazán lenyügözö bizonyítékkal vagy ne csodálkozz azon, hogy senki nem vesz téged figyelembe, ha amúgy szerzel milliónyi követöt akkor se. Az erkölcs is egy objektív tudomány, ami arról szól, hogy a lehetö legtöbb embernek legyen a lehetö legjobb. Ennek a fényében milliók életét potenciálisan megváltoztató kezelések kidolgozását akadályozni sejtcsomók érdekeire hivatkozva tarthatatlan baromság, amit nem szabadna komolyan venni.

2015. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%
A kutatásnak kellöen be tud tenni az is, ha egy vallási vezetö elböffenti magát, hogy ez "erkölcstelen" a mögötte állók meg elkezdik a finanszírozás beszüntetését vagy esetleg a teljes betiltást követelni.
2015. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

Először is az ateizmus Isten létének tágabb értelemben egy felsőbb lény létének a tagadását jelenti. Amiről itt szó volt, hogy nem zárjuk ki a létét, az az agnoszticizmus.

2. Az Újszövetség a meghatározóbb, hiszen ezt kötötte Jézus velünk, és ez egy csomó dolgot felülír az Ószövetséghez képest, tehát nem egyenrangúak.

3. Szerintem nem a legjobb, ha megpróbálunk párhuzamot vonni az országok gazdasági-társadalmi teljesítménye és az emberek vallásossága között. Véleményem szerint ezt mindkét félnek hanyagolnia kellene, mert nagyon pontatlan, szinte bármit bele lehet magyarázni.

4. A tudomány szintén elutasító az újításokkal szemben, mindig is az volt. Gregor Mendelt körberöhögték a korabeli tudósok vagy nem? Vagy talán Semmelweis Ignácnak is simán zöld utat adtak a "tanult" professzorok?

5. Nem tudom, mit szólnál, ha Te lennél az az embrió, amiből/akiből normális esetben 9 hónap múlva egy életképes ember lesz. Vagy csak akkor nem lehet megölni, ha már feje van? Ez ennél szerintem sokkal bonyolultabb.

Végül pedig az a legnagyobb baj, hogy sokan az ateisták közül nem értik, hogy a vallás és a tudomány nem ellentétes. Mindkettő mást vizsgál. A tudományos eredményeket nem kell és nem is lehet teológiailag igazolni, akkor a hittételeket miért kellene tudományos alapokra helyezni? Ez egyik a jelenlegi fizikai világunk törvényeinek megismerését célozza, a másik pedig elsősorban a halál utáni léttel foglalkozik. Az pedig, hogy a halálunk után nem vár ránk semmi, ateista szempontból ugyanúgy meggyőződést, egyfajta hitet követel vagy csak szerintem?

2015. júl. 22. 21:54
 30/61 anonim ***** válasza:
58%
Az Usa problémàinak egy része meg kifejezetten vallási eredetü: vannak olyan felvilágosító programok, amik csak annyit mondanak, hogy ne szexelj a házasság elött, a betegségek és a terhességek megelõzésérõl egy szót se, mert az "erkölcstelen". Aztán meg csodálkoznak, hogy az ehhez kapcsolódó mutatóik a legrosszabbak a fejlett világban.
2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!