Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi a problémája, és...

Kinek mi a problémája, és kifogása a Katolikus keresztényekkel szemben?

Figyelt kérdés
Miért támadja mindenki ezt a felekezetet? Én a Római Egyetemes Gyülekezetbe járok,vagyis a Római katolikus egyházba tartozom. Tudom nagy vitát robbantok ki itt a kérdésemmel,de szeretném tudni,miért vannak ellenünk sokan,miért nem gondolják úgy páran,hogy köztünk is akadnak szép számmal Jézus igaz követői? Katolikusok véleményét is kérem,illetve más felekezet tagjainak véleményére is kíváncsi vagyok. Maradjunk meg a kultúrált beszélgetés szintjén testvérek. köszönöm! ne feledjük: "legyetek egyek....."
2014. jan. 25. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:

"testvérgyilkosságról annyit csak,hogy ez káin,és ábel idejétől fogva mindíg is volt. az hogy ki bűnös ezekért,nem lehet egyértelműsíteni. szerintem kollektíven mindenki,aki tehetett volna ellene,de nem tett."


Nem csak vértestvérekről beszélek, hanem hittestvérekről is, mely ugyanolyan halálos bűn!

"Nem lehet egyértelműsíteni"? Ezzel mit akarsz mondani? Nem lehet tudni, hogy adott esetben mi helyes, mi helytelen? A bibliai erkölcs homályos, nem egyértelmű? Isten nem kollektíven, hanem személyenként fog megítélni, tehát mindenkinek el kell tudni döntenie, hogy Isten előtt helyes-e, amit tesz, vagy nem. Nem az egyháza előtt kell erre felelnie.


Én arról a gyakorlatról beszélek, ami ma is milliárdokat érint, azaz arról, amikor egy adott egyház teológiájának szerves részét képezi egy nemkeresztényi eszme, mely ilyen borzalmas dolgokra készteti rendszeresen a híveket. Ugye nem tagadod, hogy általában minden hívő aszerint él, amit a szellemi irányzata (pl. az egyháza) tanított neki. Nem lehet tehát csupán az emberekre fogni, hogy kizárólag ők tehetnek a bűnökről.


Nem véletlenül mondta Jézus, hogy "minden jó fa jó gyümölcsöt terem".


"Tudományosan elismert tény", hogy elfogult és nem pártatlan kutatók azt állítják, hogy a katolikus egyházban Krisztus áll az első helyen? Mert más, nagyon neves kutatók pedig tagadják. Persze az ilyeneket a katolikusok személyükben megpróbálják hitelteleníteni és minden el is van rendezve. Csakhogy a Bibliát, mint a legfontosabb mércét, nem tudják eltüntetni a föld színéről, persze tudjuk, hogy megpróbálták!

2014. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nagyon divat manapság utálni a katolikusokat, amit én sokszor igazságtalannak érzek, annak ellenére, hogy ateista vagyok és különösképpen nem szeretem a katolikus egyházat. Szerintem fontos lenne különbséget tenni a katolikus hívek, és az egyház között, mert azért a kettő nem ugyanaz. Magának az egyháznak vannak és voltak bűnei, de azért ez nem a hívek bűne.


1. Sokan a katolikusok szemére vetik azt, hogy szobrokat, képeket használnak az imádat során. Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy ha a korai egyház nem vette volna át a kép és szoborkultusz elemeit a pogányoktól, akkor soha a büdös életben nem tudott volna elterjedni a Római Birodalomban, és akkor ma nem, hogy katolikus, de semmiféle keresztény egyház nem létezhetne, hanem eltűnt volna a történelem süllyesztőjében, sok más korabeli valláshoz hasonlóan. Úgyhogy ezt inkább megköszönhetnék a katolikusoknak a protestánsok.


2. Mária-kultusz: Ezzel dettó ugyanez a helyzet. Akkoriban nagy divatja volt az Istenanya-kultuszoknak, így idővel ezt is beépítették a tanításba, ezzel is elősegítve a hit terjedését és népszerűségét a pogányok között.


3. Karácsony, húsvét, mint pogány eredetű ünnepek: Ez a Jehovások egyik vesszőparipája. Igen ezek valóban pogány eredetű ünnepekre épülnek, de valahogy a korai egyháznak "keresztényesíteni" kellett ezeket a nagy hagyománnyal rendelkező pogány ünnepeket. Eltörlésük megoldhatatlan és vállalhatatlan bonyodalmakat okozott volna az egyháznak és az egész Birodalomnak (mintha ha egy mai, új vallás megpróbálná eltörölni, betiltani a karácsonyt és a húsvétot).


4. A katolikus egyház "nem biblikus": Igen, a katolikusoknak megvannak a hagyományaik is, amire támaszkodnak a tanításuk során, és ezzel évezredeken át jól megvoltak és nem szakadtak több ezer kisebb gyülekezetre. A protestánsok a "sola scriptura" nevében lefordították és a nép kezébe adták a Bibliát, amivel azt érték el, hogy megszámlálhatatlan felekezetre szakadtak szét, és mindegyik felekezet úgy véli, hogy csak ő az egyedüli, aki teljes mértékben "biblikus" alapon áll, és helyesen értelmezi a "tévedhetetlen" Bibliát. Még egymással sem tudnak szinte semmiben sem megállapodni, hogy mi is a "biblikus". A katolikus egyház jól tudta (és tudja), hogy a Biblia emberi alkotás (még ha hozzá is teszik, hogy Isten ihlette), és pont ezért tele van ellentmondással és tévedéssel. Ezért azt mondták, hogy a Bibliát helyesen csak az egyház értelmezheti, és nem adták a nép kezébe évszázadokig, mert jól tudták, hogy az fog történni, mint ami végül a protestánsokkal történt.


5. A katolikus egyház bűnei: pl. keresztes hadjáratok, inkvizíció, eretnek és boszorkányperek, összefonódások a világi hatalommal, búcsúcédulák stb...

Hát igen, ezek mocskos, elítélendő dolgok. De ehhez is hozzá kell tenni, hogy ha nem lett volna ekkora hatalma, és nem lett volna ilyen erőszakos az egyház, akkor ma aligha lehetne a világ legnagyobb egyháza és a kereszténység soha sem terjedt volna el így a világon. Egész Dél és Közép-Amerikát erőszakkal térítették meg. Európából Észak-Amerikába is a katolikus vallási üldözés elől menekülve kerültek a mai amerikai protestáns szekták ősei (pl. hugenották, anabaptisták, stb...). Maga a protestantizmus is a katolikus egyház bűneinek köszönheti a létrejöttét (lásd; Luther - búcsúcédulák).

Mindezzel csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a katolikus egyház nélkül ma már nem létezne semmiféle kereszténység (sem protestánsok, sem mormonok, sem Jehovások!).

Igen, sokat hibázott a katolikus egyház az évezredek során, de volt is rá ideje és lehetősége, ellentétben a sok kis egy-két száz éves szektácskával, akik könnyen beszélnek.


6. Pedofil papok: Hát igen, ez a mára már állandósult szókapcsolat egy szörnyű bélyege lett a katolikus egyháznak. Támadják ezzel az ateisták és a protestánsok is. Szörnyű és gusztustalan dolog ez, nem vitás. Azonban hozzá kell tenni, hogy a statisztikák szerint százalékos arányban nincs több pedofil a papok között, mint pl. a világi pedagógusok vagy más, gyermekekkel foglalkozó csoportok között. Persze a média rögtön felkapja, ha egy pedofil papról van szó. Ezzel nem védeni akarom őket, mert szörnyű dolgot követnek el, csak manapság már sokszor úgy mutatják be a katolikus papságot, mintha egytől egyig pedofilok lennének, de azért ez szerencsére nem igaz.


Ezeket csak azért írtam le, mert az eddigiektől eltérő szempontokat is szerettem volna felvonultatni a katolikusok és egyházuk megítélésében.

2014. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 A kérdező kommentje:
ateista ember létedre,nem látod rosszul a dolgokat. hasznos hozzászólás volt. mint szokás mondani,minden érmének két oldala van. pl a keresztes hadsereg. ma nem lenne europa keresztény....
2014. jan. 28. 14:44
 64/76 A kérdező kommentje:
tobb tanitvanya is a vilagi megvaltotvarta benne. amikor megoltek,mindenki visszatert a foglalkozasahoz. judas is azert arulta el vszinuleg,mert mas messiaskepe volt. csalodott. de volt naluk kard is,ha elolvastad az evangeliumot. vonaton vagyok,mobilrol,ne kerd hogy bovebben irjak errol. nezz utana. :-D
2014. jan. 28. 14:49
 65/76 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Még nem válaszoltál a kérdésemre a 10 parancsolatot illetően. Nekem nagy csalódás volt, amikor először kezembe vettem a Bibliát és megkerestem benne, hogy szól Isten tíz parancsolata. Teljesen ledöbbentem, mert a hittanórán én másképp tanultam.

Szóval nagyon érdekelne.

2014. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 A kérdező kommentje:
a lényeget tartalmazza,de majd kicsit bőveben fogok írni. szerintem egyszerű szövegrövidítés,tömörítés lehet,az evangélikusoknak is kicsit más,nem csak a katolikusok használnak rövidebb formát. majd írok ezzek kapcsolatban bővebbe,addig is olvasd el a wikipédiát pl,ott láthatod az evangélikus "verziót" is.
2014. jan. 28. 15:46
 67/76 A kérdező kommentje:

itt találsz némi magyarázatot. :)

ha nem elégítette ki a kiváncsiságodat,akkor írok majd kicsit bővebben. :)


[link]

2014. jan. 28. 17:36
 68/76 A kérdező kommentje:
még annyit hozzátennék,hogy a szombat helyett a vasárnapot azért tartjuk,mert az volt a hét első napja,amelyen Jézus feltámadott a halálból,így kivezetett a bűn fogságából,és így az egyiptomi kivonulás napja helyett a bűnöktöl való szabadulás lett az úr napja a keresztények szemében. a szombat : Ezt mondja még nekik: „újholdjaitokat és szombatjaitokat ki nem állhatom” (Iz 1,13) de nem lényeges annyira. a szombat volt az emberért,az az Isten az ember érdekében rendelte,hogy az nap vele foglalkozzon,és megpihenjen. Jézus ura volt a szombatnak is. az apostolok nem nagyon foglalkoztak a szombattal. pl. kalásztépés esete,illetve Jézus szombaton is gyógyított. az új szövetség eltér formálisan az ó szövetségtől. ennek a példabeszéde az új bor új tömlőbe történet pl. tehát a tíz parancsolat lényegében tartalmazza a lényeget,mert az hogy uradat Istenedet imádd,és csak neki szolgálj,magában foglalja,hogy nem szolgálunk hamis isteneknek,aranyborjúknak, rézkígyóknak (nechusta) stb.... mi a kérdésed pontosan?
2014. jan. 28. 17:46
 69/76 A kérdező kommentje:
Jézus urunk nak is volt hazafias megnyilvánulása. Amikor egy asszonynak azt mondta: nem helyes a kenyeret elvenni a gyerekektől,és a kutyáknak adni,erre az asszony azt mondta de a kutyák is esznek a lehullott morzsákból. Jézus itt világosan kimondja hogy izrael elveszett juhaihoz kell mennie előbb. javitsatok ki ha rosszul emlékszem. köszönöm!
2014. jan. 28. 17:52
 70/76 A kérdező kommentje:
A kérdést ezennel lezárom. :) nagyon köszönöm mindenkinek az elgondolkodtató válaszát. Köszönöm,hogy ennyi időt,és energiát fordítottatok rám. a jövőben ezzel kapcsolatban,privát üzeneteket várok. :) Isten áldjon meg titeket,és családjaitokat! Imádkozzunk egymásért! sziasztok!
2014. jan. 28. 18:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!